more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marek Wałkuski

Senator Marc Rubio: zepchnięty do defensywy Putin staje się bardziej nieprzewidywalny

Najwyższy rangą republikanin w komisji ds. wywiadu amerykańskiego Senatu Marco Rubio wyraził w telewizji w CNN obawę, że Rosja może dokonać ataku na NATO-wskie centrum dostaw zaopatrzenia wojskowego dla Ukrainy w takim kraju jak Polska. Rubio dodał, że zepchnięty do defensywy Putin staje się bardziej nieprzewidywalny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka wojna na Ukrainie Rosja Marek Wałkuski

USA ogłaszają kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Kijowa. "Ukraińcy nie chcą być częścią Rosji"

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że USA nigdy nie uznają wyniku nielegalnych referendów na okupowanych przez Rosję terytoriach Ukrainy. Jean-Pierre ogłosiła kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Kijowa o wartości 1,1 miliarda dolarów. O szczegółach korespondent IAR, Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Ukraina wojna 2022 USA Marek Wałkuski

Drugi dzień Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Głównymi tematami: wojna na Ukrainie i kryzys żywnościowy

Wojna na Ukrainie zdominowała wystąpienia podczas drugiego dnia 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Przy okazji szczytu zebrano ponad 14 miliardów dolarów na Globalny Fundusz do walki z AIDS, malarią i gruźlicą. Prezydent USA Joe Biden spotkał się w Nowym Jorku z przywódcami Wielkiej Brytanii i Francji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Andrzej Duda wojna na Ukrainie Ukraina Rosja Marek Wałkuski

Szef MSZ w Nowym Jorku. Zbigniew Rau spotka się m.in. z Antonym Blinkenem. "Jest o czym rozmawiać"

Od spotkania z ministrami spraw zagranicznych Armenii i Autonomii Palestyńskiej, a także szefami dyplomacji państw Unii Europejskiej minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozpoczął wizytę w Nowym Jorku. Szef polskiej dyplomacji weźmie udział w spotkaniach wysokiego szczebla w ramach 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Marek Wałkuski Nowy Jork Zbigniew Rau MSZ ONZ USA Ameryka

Reparacje wojenne. Amerykańskie media komentują raport: wznowienie burzliwej debaty

Media w Stanach Zjednoczonych odnotowały zapowiedź zwrócenia się przez polski rząd do Niemiec o reparacje wojenne. W doniesieniach na ten temat dziennikarze zwracają uwagę na coraz bardziej napięte relacje pomiędzy Warszawą a Berlinem. Biały Dom nie komentuje jednak zasadności polskich żądań. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA reparacje wojenne II wojna światowa Marek Wałkuski historia Polski

Problemy Donalda Trumpa. FBI: znaleziono dokumenty o najwyższym stopniu poufności

Podczas przeszukania posiadłości byłego prezydenta USA Donalda Trumpa na Florydzie funkcjonariusze Federalnego Biura Śledczego znaleźli ściśle tajne dokumenty. Tak wynika z zestawienia zajętych przedmiotów, które zostało ujawnione na mocy decyzji sądu na Florydzie. O odtajnienie wystąpił amerykański rząd, Donald Trump się temu nie sprzeciwił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Donald Trump FBI Marek Wałkuski

Spotkanie Zełenska-Blinken w USA. "Sekretarz zdecydowanie potępił brutalne ataki Rosji"

- Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska spotkała się w Waszyngtonie z szefem amerykańskiej dyplomacji Antonym Blinkenem - poinformował rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. Dziś żona prezydenta Ukrainy zostanie przyjęta w Białym Domu przez pierwszą damę USA Jill Biden - informuje z Waszyngtonu korespondent IAR Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Ołena Zełenska Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Antony Blinken USA Stany Zjednoczone Ameryka Marek Wałkuski ŚWIAT