more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marian Banaś

Konferencja Banasia i Konfederacji. PiS domaga się szczegółów proponowanej ustawy

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w reakcji na wspólną konferencję prasową lidera Konfederacji i prezesa NIK zwrócił się do Mariana Banasia z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej. W imieniu swojego ugrupowania wnosi m.in. o ujawnienie informacji o wynagrodzeniach dla autorów projektu ustawy o NIK, o której była mowa podczas wystąpienia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka NIK Marian Banaś Prawo i Sprawiedliwość

Banaś wystąpił na wspólnej konferencji z Mentzenem. Szef NIK nie widzi w tym nic niestosownego

Szef NIK Marian Banaś wystąpił na wspólnej konferencji ze Sławomirem Mentzenem. Sprawa budzi oburzenie praktycznie wszystkich środowisk, ponieważ to niespotykane, by przedstawiciel konstytucyjnego organu, który ma tropić nieprawidłowości, udzielał poparcia konkretnej partii politycznej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że z list Konfederacji do Sejmu wystartuje syn Mariana Banasia. Szef NIK nie widzi w całej sytuacji nic niestosownego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Banaś NIK polityka Konfederacja konferencje wybory parlamentarne

Rzecznik PiS o działaniach Banasia: NIK utraciła status organu administracji publicznej

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek zarzucił prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Marianowi Banasiowi "sprywatyzowanie" tej instytucji. W ten sposób odpowiedział na słowa prezesa NIK, zdaniem którego Izba napotyka w swej działalności na liczne przeszkody, a ponadto nasila się proces ograniczania jej uprawnień.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Najwyższa Izba Kontroli Rafał Bochenek Prawo i Sprawiedliwość Marian Banaś polityka

Skandaliczne praktyki kontrolerów NIK. Portal tvp.info ujawnił pismo Mariusza Kamińskiego

Mariusz Kamiński zaalarmował marszałek Sejmu Elżbietę Witek o skandalicznych praktykach kontrolerów NIK w trakcie postępowania w KPRM - podał portal tvp.info. Chodzi m.in. o wybiórcze i lekceważące podejście do przepisów, żądanie niejawnych dokumentów czy brak przejrzystości i apolityczności NIK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Banaś TVP służby i bezpieczeństwo Najwyższa Izba Kontroli

"Chce uderzyć w rząd i obniżyć pozycję Polski". Mariusz Gosek o wniosku szefa NIK

- Polska jest krajem demokratycznym, mamy instytucje państwa kontrolnego w Polsce, ba, NIK jest najwyższym ciałem kontrolnym w naszym kraju. Nad NIK kontrole sprawuje z kolei Sejm i u nas jest ład, skład i porządek jeśli chodzi o demokrację i praworządność - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gosek (Solidarna Polska). Gościem audycji był także Jarosław Sachajko (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka NIK inwigilacja Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli Polskie Radio 24 Sejm

Szef NIK wysłał podwładną do skarbówki w prywatnej sprawie? Media o "nowych kłopotach" Banasia

Prezes NIK Marian Banaś miał wysłać swoją podwładną, by ta "zasięgnęła języka" w dotyczącym go postępowaniu celno-skarbowym - informuje w środę "Rzeczpospolita" w artykule zatytułowanym "Nowe kłopoty Mariana Banasia". Chodzi o sprawę z końca minionego roku i spotkanie szefowej delegatury NIK z szefową KAS - Krajowej Administracji Skarbowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Banaś NIK prokuratura Krajowa Administracja Skarbowa

"Autokompromitacja NIK". Marek Wróbel o konferencji prasowej ws. Pegasusa

Nie rozumiem, co tu się stało. Pojawiają się teorie spiskowe, że to są "agenci Jarosława Kaczyńskiego, którzy mają skompromitować ostatnią niezależną instytucję w Polsce". Dla mnie to jest bardzo dziwne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej, odnosząc się do konferencji prasowej NIK ws. Pegasusa. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Samuel Pereira z portalu tvp.info i dr Bartosz Machalica z Instytutu Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Samuel Pereira POLSKA polityka Najwyższa Izba Kontroli NIK Marian Banaś inwigilacja pegasus