more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marian Banaś

"NIK utracił atrybuty urzędu państwowego". Prezes PiS o działaniach Mariana Banasia

Jarosław Kaczyński ocenia, że "prezes NIK Marian Banaś prowadzi w tej chwili akcję, która doprowadziła do utraty przez NIK atrybutów urzędu państwowego". Jego zdaniem, w NIK jest wiele działań, które są niezgodne z prawem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Najwyższa Izba Kontroli Sejm opozycja Marian Banaś Jarosław Kaczyński przestępczość prokuratura

TYLKO U NAS PO nie poprze własnego wniosku ws. Banasia? Smoliński: to jest kuriozalne, schizofrenia

Politycy KO podczas konferencji prasowej w Sejmie zaapelowali do posłów wszystkich opcji politycznych, aby nie popierali wniosku o uchylenie immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi. - To jest kuriozalne, że ci, którzy złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie Mariana Banasia teraz chcą być przeciw - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Kazimierz Smoliński.
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Kazimierz Smoliński Najwyższa Izba Kontroli Sejm polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska opozycja POLSKA

Zarzuty wobec Banasia. Prof. Domański: sprawa zasługuje na rozstrzygnięcie na gruncie prawa

- Zawsze tak jest, że gdy ktoś oskarżany przez władze a zajmujący tak kluczowe stanowisko, jak w Najwyżej Izbie Kontroli, jest pociągany do odpowiedzialności, to w sytuacji, kiedy krytykuje rząd, musi awansować w rankingu opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, komentując dyskusję wokół odebrania immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Klarenbach Henryk Domański Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli Sejm

TYLKO U NAS Banaś straci immunitet? Smoliński: mamy już wystarczającą wiedzę, aby podjąć decyzję

Wraca sprawa uchylenia immunitetu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. We wtorek nad wnioskiem prokuratury dotyczącym tej kwestii pochyli się sejmowa komisja regulaminowa. - Mamy już wystarczającą wiedzę, aby podjąć decyzję - mówi portalowi PolskieRadio24.pl jej przewodniczący Kazimierz Smoliński z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Sejm prokuratura Najwyższa Izba Kontroli immunitet POLSKA polityka

TYLKO U NAS Sprawa uchylenia immunitetu Banasia. Smoliński: mam nadzieję, że jutro odbędzie się głosowanie

Jutro sejmowa komisja regulaminowa zajmie się sprawą dotyczącą uchylenia immunitetu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Z wnioskiem wystąpiła prokuratura. Obecnemu szefowi NIK śledczy postawić chcą kilkanaście zarzutów, m.in. o podanie nieprawdy w dziesięciu oświadczeniach majątkowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli Kazimierz Smoliński Sejm polityka immunitet

Wizyta NIK na Białorusi. Wiceszef MSWiA: to karygodne, trzeba być ślepym i głuchym

- Trzeba być ślepym i głuchym, żeby nie wiedzieć, jakie były stosunki polsko-białoruskie - mówił wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Dodał, że należy wytłumaczyć, dlaczego do wizyty NIK na Białorusi doszło akurat w grudniu. Wiceminister pytał także o oficjalne, a także nieformalne kontakty delegacji NIK ze stroną białoruską.
Zobacz więcej na temat:  NIK Białoruś granica dyplomacja Marian Banaś Sejm MSWiA POLSKA polityka

Połączone komisje sejmowe miały problem z rozpoczęciem obrad. Powodem spór o maseczki

Połączone komisje spraw zagranicznych i kontroli państwowej nie mogły w poniedziałek rozpocząć obrad, gdzie miały wysłuchać prezesa NIK Mariana Banasia ws. grudniowej wizyty delegacji Izby na Białorusi. Powodem zamieszania był spór szefa komisji Wojciecha Szaramy (PiS) z posłami Konfederacji o założenie maseczek.
Zobacz więcej na temat:  NIK Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Braun Sejm Marian Banaś POLSKA polityka

Brejza był podsłuchiwany? Kosiński: jego zeznania kojarzą się z publicystyką polityczną

- Zeznania Pana Krzysztofa Brejzy bardziej kojarzą mi się z publicystyką polityczną. Dużo tutaj mówimy hasłami, o tym, że PiS lubi podsłuchiwać ludzi, że to standardy PiS-owskie, a wciąż mało mamy konkretów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność", tysol.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pegasus polityka Jarosław Kaczyński PiS Najwyższa Izba Kontroli Marian Banaś NIK

TYLKO U NAS "Powstała, by wywoływać kolejne awantury". Jarosław Krajewski o senackiej komisji ds. inwigilacji

- Komisja śledcza jest potrzebna, kiedy zawiodły organy państwa. Tak było w przypadku Amber Gold. W tej sprawie nie ma takiej potrzeby. Wszelkie działania służb były podejmowane zgodnie z prawem i po akceptacji niezawisłych sądów - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Jarosław Krajewski, w przeszłości członek komisji śledczej do spraw Amber Gold, komentując działania senackiej komisji nadzwyczajnej ds. inwigilacji. 
Zobacz więcej na temat:  Senat pegasus Marian Banaś Jarosław Krajewski polityka POLSKA inwigilacja Najwyższa Izba Kontroli podsłuch komisja śledcza

Szef NIK chce przesłuchania prezesa PiS. Czerwińska: próbuje wymusić rozwiązanie swoich problemów

Prezes Najwyższej Izby Kontroli poinformował o podjęciu decyzji o niezwłocznym wszczęciu pilnej kontroli doraźnej w zakresie nadzoru państwa nad służbami specjalnymi. W jego opinii zeznania w tej sprawie powinien złożyć wicepremier Jarosław Kaczyński. Rzecznik PiS Anita Czerwińska odnosząc się do słów szefa NIK stwierdziła, że "nie pierwszy raz stosuje on takie zagrywki".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński PiS Najwyższa Izba Kontroli Marian Banaś Anita Czerwińska pegasus NIK