more_horiz
PR24 Portal
Section05

Mariusz Błaszczak

Nowa koalicja unieważni kontrakty zbrojeniowe? Kosiniak-Kamysz: wszystkie będą dokładnie przeanalizowane

"Za naszych rządów będziemy modernizowali siły zbrojne i wzmacniali potencjał obronny" - podkreślił w mediach społecznościowych szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. "Wszystkie kontrakty i umowy będą dokładnie przeanalizowane" - dodał, w odpowiedzi na wpis szefa MON Mariusza Błaszczaka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej MON broń

Według PO przemysł zbrojeniowy jest w zapaści. Błaszczak: przychody PGZ są niemal 3-krotnie wyższe niż w 2015 r.

Politycy PO przez lata kłamali, że polski przemysł zbrojeniowy jest w zapaści; tymczasem szacunkowe przychody Polskiej Grupy Zbrojeniowej w 2023 roku są niemal 3-krotnie wyższe niż w 2015 roku. Produkty polskiej zbrojeniówki są zawsze pierwszym wyborem dla Wojska Polskiego - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak POLSKA MON Wojsko Polskie inwestycje służby i bezpieczeństwo

Błaszczak: większość sejmowa chce mrozić ceny tylko pół roku. To cyniczna gra pod najbliższe wybory

"Odrzucony przez sejmową większość projekt PiS zakładał obniżenie cen energii przez cały 2024 r., a procedowany dalej projekt »koalicji chaosu« przewiduje obniżkę cen energii jedynie do końca czerwca" - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak w mediach społecznościowych. "To cyniczna gra pod wybory samorządowe i do europarlamentu. Wstydu nie macie" - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Mariusz Błaszczak prąd GOSPODARKA energetyka

Afera wiatrakowa. Szef MON: zamiast chronić Polaków, stwarza realne zagrożenie w postaci wywłaszczenia

- Koalicja Donalda Tuska jeszcze nie przejęła władzy w Polsce, a już udowadnia, że będzie kierować się dobrem nie obywateli, ale lobbystów i własnych portfeli, ludzi mają za nic - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. - Apeluję do wszystkich, by w wyborach samorządowych oddawali swoje głosy na tych, którzy sprzeciwiają się projektowi (tzw. ustawy wiatrakowej - red.) - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka afera wiatrakowa energetyka energia odnawialna OZE Mariusz Błaszczak

Wzmocnienie wojska. Szef MON: zawarto kolejną umowę wykonawczą na pozyskanie kolejnych haubic samobieżnych

Wyciągamy wnioski z wojny na Ukrainie, modernizujemy wojska rakietowe i artylerię. Zawarto kolejną umowę wykonawczą na pozyskanie 6 haubic samobieżnych K9A1 oraz 146 w wersji K9PL wraz z pakietem szkoleniowym, logistycznym i zapasem amunicji - przekazał szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej armia Krab POLSKA korea

Komisja ds. rosyjskich wpływów rozwiązana. Szef MON do opozycji: chcecie zatuszować winę, boicie się prawdy

- Chcecie zatuszować winę za pozostawienie na żer Moskwy mieszkańców Suwałk, Siedlec, Lublina i wszystkich mieszkańców wschodniej części Polski, dlatego chcecie likwidacji - powiedział w Sejmie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, zwracając się do posłów opozycji w debacie nad wnioskiem o odwołanie członków komisji ds. wpływu Rosji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Mariusz Błaszczak relacje polsko-rosyjskie opozycja