more_horiz
PR24 Portal
Section05

Mariusz Błaszczak

Uroczysta przysięga elewów uczelni wojskowych. Szef MON: silna armia to inwestycja w bezpieczeństwo

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w zorganizowanej na terenie Wojskowej Akademii Technicznej przysiędze wojskowej ponad półtora tysiąca podchorążych. Jak podkreślił, państwo polskie stworzyło warunki do kształcenia żołnierzy i rozwoju Wojska Polskiego. Dodał, że silna armia to inwestycja w bezpieczeństwo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej żołnierze Wojsko Polskie

"Kontynuujecie tradycję AK". Mariusz Błaszczak wziął udział w obchodach święta WOT

Wicepremier i minister obrony Mariusz Błaszczak wziął udział podwarszawskim Zegrzu w obchodach święta WOT i pięciolecia tego rodzaju sił zbrojnych. - WOT kontynuują tradycje Armii Krajowej - powiedział. Przypomniał również przyjętą przed kilku dniami koncepcję powołania Komponentu Obrony Pogranicza, który ma się składać z 10 brygad w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA WOT Mariusz Błaszczak AK służby i bezpieczeństwo

Zakończyło się prezydium komitetu politycznego PiS. Politycy omówili m.in. plany na najbliższe miesiące

Spotkanie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości dotyczyło m.in. bieżącej sytuacji polityczno-gospodarczej w Polsce. Szczegóły rozmów nie są znane. Politycy PiS opuszczając siedzibę partii nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Ryszard Terlecki

Szef MON: wydajemy rekordowe sumy na obronność, bo to inwestycja w nasze bezpieczeństwo

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że jednostki 18. Dywizji Zmechanizowanej, nazywanej "Żelazną Dywizją", już niedługo będą wyposażone w amerykańskie czołgi Abrams oraz w śmigłowce uderzeniowe Apache. Szef MON, który obserwował ćwiczenia o kryptonimie Niedźwiedź-22, podkreślił, że dzięki takiemu uzbrojeniu "Żelazna Dywizja" będzie skutecznie bronić wschodniej granicy Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie