more_horiz
PR24 Portal
Section05

Mariusz Kamiński

"Nie ma i nie będzie zgody na przymusową relokację migrantów do Polski". Zdecydowana reakcja na propozycję KE

W czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podkreślił, że "nie ma i nie będzie zgody na przymusową relokację migrantów do Polski". Do kwestii de facto obowiązkowych relokacji migrantów do państw członkowskich miała powrócić Komisja Europejska.
Zobacz więcej na temat:  migracja POLSKA Mariusz Kamiński MSWiA Komisja Europejska Unia Europejska UE

Święto strażaków. Szef MSWiA: rozwój PSP i OSP to nasz priorytet

"Nawet w najtrudniejszych sytuacjach, kiedy zagrożone jest życie i zdrowie, zawsze można liczyć na Waszą pomoc. To wy, jako pierwsi, docieracie na miejsce zdarzenia, gotowi do najwyższego poświęcenia" - podkreślił minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński straż pożarna społeczeństwo

"Zagrożenie jest poważniejsze niż kiedykolwiek". Żaryn o rozbiciu przez ABW rosyjskiej siatki szpiegowskiej

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że "od 24 lutego 2022 r. zatrzymano 18 osób, które współpracowały ze służbami z Rosji lub Białorusi". - W ostatnich dniach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła siatkę szpiegowską. Sprawa jest traktowana priorytetowo - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW szpiegostwo Stanisław Żaryn Mariusz Kamiński szpieg

"Zagrożenie jest poważniejsze niż kiedykolwiek". Żaryn o rozbiciu przez ABW rosyjskiej siatki szpiegowskiej

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że "od 24 lutego 2022 r. zatrzymano 18 osób, które współpracowały ze służbami z Rosji lub Białorusi". - W ostatnich dniach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła siatkę szpiegowską. Sprawa jest traktowana priorytetowo - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW szpiegostwo POLSKA Stanisław Żaryn Mariusz Kamiński szpieg

"Polskie serce pękło. Katyń 1940". IV edycja konkursu dla młodzieży i studentów

W 2023 roku przypada 83. rocznica zbrodni ludobójstwa popełnionej przez NKWD m.in. na oficerach Wojska Polskiego i policjantach z obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku. Trwa też IV edycja konkursu "Polskie serce pękło. Katyń 1940", skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów. Inicjatorką konkursu jest marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  Katyń Ostaszków Starobielsk Miednoje Kozielsk bykownia Marszałek Sejmu Andrzej Duda prezydent Elżbieta Witek Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński Przemysław Czarnek Karol Nawrocki IPN W POLSKIM RADIU

Szef MSWiA podziękował wracającym z Ukrainy policjantom. "Wykazaliście niezłomny charakter i profesjonalizm"

Wykazaliście niezłomny charakter, niezwykłe męstwo i niezwykły profesjonalizm. Jesteśmy z was bardzo dumni. Zapisaliście piękną kartę w historii polskiej policji - powiedział w czwartek, podczas powitania policjantów wracających z misji humanitarnej na Ukrainie, szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo MSWiA Mariusz Kamiński policja wojna na Ukrainie

"Cała Polska jest z was dumna, cała Turcja jest wam wdzięczna". Powitanie polskich ratowników

Do kraju z Turcji wrócili ratujący tam ludzi po trzęsieniu ziemi strażacy, ratownicy górniczy oraz medycy. Polskiej grupie HUSAR, która działała w Besni, udało się uratować podczas misji 12 osób. Na lotnisku Okęcie oficjalnie powitali ich szef MSWiA Mariusz Kamiński i komendant Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Andrzej Bartkowiak.
Zobacz więcej na temat:  trzęsienie ziemi straż pożarna pomoc Turcja MSWiA Mariusz Kamiński POLSKA służby i bezpieczeństwo

Przychody i kontakty Sikorskiego pod lupą służb. Szef MSWiA: branie pieniędzy od obcego rządu wymaga wyjaśnień

Jak zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, polskie służby specjalne będą weryfikować wnioski w sprawie Radosława Sikorskiego, które do nich wpływają. - Wypowiedzi Radosława Sikorskiego i branie przez niego pieniędzy od obcych rządów są to rzeczy nieakceptowalne, niezrozumiałe i wymagające wyjaśnień - mówił szef MSWiA w TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby specjalne ABW MSWiA Mariusz Kamiński Radosław Sikorski korupcja Siergiej Ławrow