more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marlena Maląg

Afera wiatrakowa. Minister Maląg: to próba oszukania Polaków pod pozorem pomocy

Minister rozwoju i technologii Marlena Maląg powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia, że propozycja nowelizacji przepisów dotyczących farm wiatrowych to próba oszukania Polaków pod pozorem pomocy. Minister nazwała skandalem próbę zmiany wspomnianych wcześniej regulacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg OZE elektrownie wiatrowe energetyka energia elektryczna Polska 2050 polityka Prawo i Sprawiedliwość Katarzyna Gójska

Rządowy program "Dobry start". Ostatni dzień naboru wniosków

W czwartek mija termin na składanie wniosków dot. rządowego programu "Dobry Start", w ramach którego można otrzymać jednorazowo 300 zł na każde uczące się dziecko. Przysługuje ono raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 lat.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rodzina szkoła Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg społeczeństwo POLSKA pieniądze

Maląg zapewnia: od stycznia 800+ na każde dziecko, a także kolejne dotacje

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że w przyszłym roku kontynuowany będzie program "Rodzina 500+", który od stycznia zmieni się w 800+ na każde dziecko. Podczas konferencji prasowej zapewniła o dalszej realizacji programu "Po pierwsze rodzina".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Rodzina 500+ 500+ 800+ Karta dużej rodziny Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg

Minister Maląg podkreśla ważną rolę pracowników pomocy społecznej. "To niezwykły zawód"

"Pracownik socjalny to nie jest zwykły zawód. Praca na rzecz innych to wielkie wyzwanie, wymagające wiedzy i taktu, a także cierpliwości" - napisała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w liście skierowanym do pracowników pomocy społecznej z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Marlena Maląg pomoc społeczna Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

Maląg: prezydent przez 20 miesięcy jest gwarantem 800 plus oraz 13. i 14. emerytury

- Programy społeczne gwarantowaliśmy ustawą. 1 stycznia wchodzi w życie projekt 800 plus. Nie była to obietnica wyborcza - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg z Prawa i Sprawiedliwości. Dodała, że gwarantem świadczeń, w tym także 13.i 14. emerytury, przez 20 miesięcy będzie prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Marlena Maląg Grzegorz Jankowski emerytura

Minister Maląg: w budżecie państwa na przyszły rok są zaplanowane środki na politykę rodzinną i senioralną

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała w TVP Info, że w budżecie państwa są zaplanowane środki na programy dla polskich rodzin oraz politykę senioralną. Zaznaczyła, że prezydent Andrzej Duda na pewno nie pozwoli, aby te środki zostały wydatkowane na inne cele.
Zobacz więcej na temat:  rząd pieniądze budżet opozycja Marlena Maląg 800+ POLSKA polityka