more_horiz
PR24 Portal
Section05

Maroko

"Przewijają się nazwiska z pierwszego szeregu". Płażyński o korupcji w PE

- Smutna jest konstatacja, że skoro Katar i Maroko były w stanie korumpować europosłów i sprawa ujrzała światło dziennie, to czy dają się złapać za rękę ci, którzy naprawdę mają doświadczenie w działaniu służb specjalnych? Rosja i Chiny stanowią dziś największe zagrożenie dla wolnego świata - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT korupcja Parlament Europejski Unia Europejska Katar Maroko

Nowe wątki Katargate. W aferę zamieszani są wysoko postawieni politycy z Włoch i Belgii

Europejskie i światowe media każdego dnia ujawniają nowe wątki skandalu korupcyjnego w Parlamencie Europejskim, którego główną bohaterką jest była wiceprzewodnicząca PE Greczynka Eva Kaili. W aferę znaną jako Katargate zamieszani są jednak także inni wysoko postawieni politycy, głównie z Włoch i Belgii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Parlament Europejski korupcja Unia Europejska przestępczość polityka Włochy Belgia Katar Maroko Grecja

Afera nie tylko korupcyjna, ale i szpiegowska? Piotr Nisztor o działalności tajnych służb Maroka w UE

- Mamy do czynienia z akredytowanym w Polsce dyplomatą, który jest jednym z najuważniejszych elementów siatki wywiadu marokańskiego w Europie Zachodniej, człowiekiem, który ma ogromną wiedzę ws. funkcjonowania UE - mówił o działalności Abderrahima Atmouna, ambasadora Maroka w Polsce, Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Maroko Michał Rachoń Piotr Nisztor sahara zachodnia