more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marszałek Sejmu

Opozycja blokuje uchwałę ws. zmian traktatów UE. Przydacz: czy Hołownia celowo wrzucił projekt do zamrażarki?

Na posiedzeniu sejmowej komisji ds. europejskich upadł wniosek o włączenie do porządku obrad prac nad projektem uchwały PiS sprzeciwiającej się zmianom traktatów UE. "Czego się boją? Czy przyszłość UE nie powinna być przedmiotem zainteresowania Sejmu? Czy Marszałek Hołownia, obiecując dalsze prace - celowo wrzucił projekt do swojej zamrażarki?" - pyta Marcin Przydacz (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Marcin Przydacz Unia Europejska Szymon Hołownia Marszałek Sejmu polityka opozycja POLSKA

Sasin zapowiada: będziemy patrzeć władzy Tuska na ręce. To czas wojowników, a nie leniwych kotów

- Wykorzystamy każdy dostępny legalny środek. W razie potrzeby będziemy organizować manifestacje, różnego rodzaju wydarzenia uliczne. To czas wojowników, a nie leniwych kotów - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" szef MAP Jacek Sasin. Będziemy bronić naszego dorobku, będziemy patrzeć władzy Tuska na ręce - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Sejm wybory w Polsce Marszałek Sejmu PiS Platforma Obywatelska Ministerstwo Aktywów Państwowych

Opozycja chce wyznaczyć reprezentanta PiS w prezydium Sejmu. Sasin: nie zgodzimy się na to

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin skomentował w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl tworzenie rządu przez premiera Mateusza Morawieckiego, a także odrzucenie kandydata PiS-u do prezydium Sejmu. - Wierzę, że marszałek Szymon Hołownia serio traktuje zapowiedź równego traktowania wszystkich klubów. Widzimy, niestety, pozbawianie nas praw, próby wskazywania, kto ma nas reprezentować. Nie zgodzimy się na to - podkreślił minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Sejm wybory w Polsce Marszałek Sejmu Szymon Hołownia PiS Platforma Obywatelska Ministerstwo Aktywów Państwowych

Rzecznik rządu do marszałka Hołowni: proszę rozpocząć procedowanie ustawy o niższych cenach energii i gazu

Ustawa o niższych cenach energii i gazu jest niezbędna dla ochrony Polaków przed podwyżkami. Proszę rozpocząć jej procedowanie, bo inaczej nie będzie możliwe jej wdrożenie i będzie to wyłącznie pana odpowiedzialność - napisał w piątek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller zwracając się do marszałka Sejmu Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Szymon Hołownia Piotr Müller prąd energia elektryczna ustawa Sejm Marszałek Sejmu żywność vat ceny

Projekt ustawy o dowodzeniu siłami zbrojnymi. Prezydent Andrzej Duda: ma wykorzystać wnioski z wojny na Ukrainie

Prezydent Andrzej Duda powiedział w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" i portalem "wPolityce.pl", że ustawa zmieniająca polski system kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi w praktyce ma wykorzystać wnioski wyciągnięte z wojny toczącej się na Ukrainie. Andrzej Duda przekazał projekt ustawy marszałkowi Sejmu Szymonowi Hołowni podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Szymon Hołownia POLSKA polityka Sejm Marszałek Sejmu

Karpiński z aresztu trafił do Brukseli. Politycy Suwerennej Polski: decyzja Hołowni jest skandaliczna

Posłowie Suwerennej Polski skrytykowali podczas briefingu prasowego w parlamencie postanowienie marszałka Sejmu o objęciu mandatu europosła przez Włodzimierza Karpińskiego. Rzecznik partii Jacek Ozdoba stwierdził, że decyzja Szymona Hołowni jest skandaliczna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Marszałek Sejmu Szymon Hołownia Włodzimierz Karpiński Parlament Europejski Ministerstwo Sprawiedliwości

Działanie państwa w warunkach zagrożenia. Prezydent złożył projekt ustawy na ręce marszałka

Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Iganczak-Bandych poinformowała, że "prezydent Andrzej Duda złożył na ręce Marszałka projekt strategicznej ustawy o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa, która reformuje system dowodzenia polskiej armii".
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Szymon Hołownia POLSKA polityka Sejm Marszałek Sejmu

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z marszałkiem Szymonem Hołownią. Rozmowy o możliwości współpracy

W piątek marszałek Sejmu Szymon Hołownia przybył do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. - Prezydent Andrzej Duda zapewnił mnie, że będzie przestrzegał wszystkich terminów związanych z formowaniem się nowego rządu - powiedział w piątek marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Jak dodał, prezydent mówił też o projekcie ustawy, który ma wnieść do Sejmu, o działaniu organów państwa w sytuacji zagrożenia zewnętrznego.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia polityka prezydent Andrzej Duda Marszałek Sejmu

Podejrzany o korupcję Karpiński na wolności. Zdecydował Hołownia. Kaleta: wygrał partyjny interes

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta skomentował w mediach społecznościowych wyjście na wolność Władysława Karpińskiego podejrzanego o korupcję. - Marszałek Sejmu nie musiał automatycznie podejmować decyzji w tej sprawie - stwierdził. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Marszałek Sejmu Szymon Hołownia Włodzimierz Karpiński Parlament Europejski Ministerstwo Sprawiedliwości

PiS bez wicemarszałka. Poseł Polski 2050: miejsce czeka na kandydata, który spełnia wymagania

- Miejsce dla członka prezydium z Prawa i Sprawiedliwości, dla wicemarszałka, czeka i będzie czekało do momentu, kiedy izba uzna, że osoba, którą rekomenduje PiS, spełnia wymagania i wszelkie kwalifikacje moralne, żeby zostać wicemarszałkiem Sejmu - mówił w Programie 3 Polskiego Radia poseł Polski 2050 Mirosław Suchoń.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Mirosław Suchoń Beata Michniewicz POLSKA polityka PiS Marszałek Sejmu

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią

Dziś o godz. 11 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotka się z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. O spotkaniu poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta. Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik przekazał, że Szymon Hołownia zwrócił się o takie spotkanie. - Drzwi Pałacu prezydenckiego są otwarte, co prezydent wielokrotnie mówił - zaznaczył minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent Szymon Hołownia Marszałek Sejmu

Rzecznik rządu: będziemy przedstawiać cały czas te same kandydatury na wicemarszałków Sejmu i Senatu

- Będziemy przedstawiać cały czas te same kandydatury na wicemarszałków Sejmu i Senatu, licząc na to, że jednak pewnego rodzaju refleksja przyjdzie ze strony partii, które aktualnie mają większość, jeżeli chodzi o kierownictwo Sejmu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marszałek Sejmu marszałek senatu Sejm Senat Piotr Müller PiS PO koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Prawo i Sprawiedliwość Rząd RP Elżbieta Witek Marek Pęk

"Ma się zmienić nie tylko partia, ale ma się zmienić polityka". Szymon Hołownia wybrany na marszałka Sejmu

- Polityka zaczęła psuć się od Sejmu i od Sejmu musi zacząć się jej naprawa - powiedział w poniedziałek Szymon Hołownia (Polska 2050) po wybraniu go na marszałka Sejmu X kadencji. Zaznaczył, że sala sejmowa to nie gala MMA, tylko dom spotkań i rozmowy. Wybór marszałka jest pierwszą decyzją posłów X kadencji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Szymon Hołownia wybory w Polsce Trzecia Droga Marszałek Sejmu