more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marta Zalewska

Drobne niepokoje, intrygujące i hipnotyzujące dźwięki

– Świetna płyta, bardzo ciekawie skonstruowana, podzielona na kilka części i każda z nich stanowi pewną opowieść. Chyba mogę powiedzieć, że to powrót grupy Arcade Fire do bardzo dobrej formy – mówiła Justyna Grabarz, prezentując utwór "Unconditional II (Race and Religion)", na którym muzykom formacji towarzyszy Peter Gabriel.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp premiera Justyna Grabarz Trójka album Pop Marta Zalewska Jazz soul hot chip

"Marta Zalewska Orchestra & Dżamble". Drugi album z cyklu Jazz.PL

- Na tej jednej płycie debiutanci, którzy mieli zaledwie po dwadzieścia kilka lat, przyciągnęli do nagrań Seiferta, Muniaka, Urbaniaka, Stańkę, co wówczas było też dowodem na to, że w tym okresie w Polsce, podobnie jak na świecie, jazz uśmiechał się do rocka i odwrotnie - mówił Piotr Metz o jedynym albumie legendarnego zespołu Dżamble. Jego utwory zaśpiewała Marta Zalewska w ramach Dwójkowego cyklu Jazz.PL, a zapis tego koncertu właśnie ukazuje się na płycie.
Zobacz więcej na temat:  Marta Zalewska Jazz Piotr Metz Dwójka Jakub Kukla płyta album

Marta Zalewska Orchestra w hołdzie Dżamblom [ZOBACZ WIDEO]

Marta Zalewska wraz ze swoim dziesięcioosobowym zespołem przypomniała utwory z albumu "Wołanie o słońce nad światem" legendarnej grupy Dżamble! W tym roku mija 50 lat od premiery tej kultowej płyty, jedynej długogrającej w dorobku Dżambli. Koncert odbywał się w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Koncert można było oglądać na antenie Dwójki, a także - w formie transmisji wideo - w internecie. Zapraszamy do oglądania. 
Zobacz więcej na temat:  Marta Zalewska Jazz Dwójka

Marta Zalewska: moje aranżacje nie wywrócą albumu Dżambli do góry nogami

- Kompletowanie składu na nowe wykonanie płyty sprzed 50 lat było wielką przyjemnością. Tak naprawdę żałuję, że na scenie nie mogło stanąć ze mną trzydzieści osób, bo genialnych artystów w dzisiejszych czasach też mamy. Musiałam się jednak ograniczyć do kilku nazwisk - opowiadała w Dwójce Marta Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Andrzej Zaucha Marta Zalewska Roch Siciński Dwójka KULTURA