more_horiz
PR24 Portal
Section05
maseczka

Rząd znosi obostrzenia sanitarne!

Poniedziałek 28 marca to pierwszy od prawie dwóch lat dzień, w którym nie musimy nosić maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych (z wyjątkiem placówek leczniczych i aptek). Ponadto Ministerstwo Zdrowia ogłosiło koniec izolacji i kwarantanny z powodu COVID-19. – Zniesienie obostrzeń sanitarnych nie oznacza, że kończy się epidemia i nie ma COVID-19 – zaznacza minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka maseczki maseczka COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce obostrzenia Ministerstwo Zdrowia pandemia wirus Piotr Firan Joanna Stankiewicz Adam Niedzielski

Włochy łagodzą część obostrzeń. Znika nakaz noszenia maseczek na zewnątrz

Ministerstwo zdrowia Włoch poinformowało, że nie trzeba już nosić maseczek na otwartej przestrzeni. Przy zniesieniu wymogu, które obowiązuje od piątku, zalecono, by zakładać maseczki w zatłoczonych miejscach na zewnątrz. Równocześnie nadchodzą restrykcje dla niezaszczepionych pracowników.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa koronawirus COVID-19 Włochy obostrzenia zdrowie maseczka szczepienia prawo

Jak rozmawiać z osobami, które nie noszą maseczki? Mediator odpowiada

Piąta fala pandemii COVID-19 za sprawą wariantu omikron zbiera swoje żniwo. To, co w tych dniach jest kluczowe, to nasza odpowiedzialność i pamiętanie o zasadzie "dystans, dezynfekcja, maseczka". Wiemy jednak, że wielu lekceważy ten wymóg. Jak rozmawiać z osobami, które nie noszą maski np. w środkach komunikacji miejskiej lub sklepie? Na to pytanie w audycji "Pora na Trójkę" odpowiedział mediator Robert Boch.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Piotr Firan Trójka COVID-19 obostrzenia maseczka maseczki szczepionka pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce rozmowa dyskusja omikron agresja

Miejsca publiczne a maseczki. Naukowcy: pozwalają na skrócenie dystansu społecznego

Zespół naukowców z University of Central Florida dostarczył kolejnych dowodów na to, że maseczki faktycznie działają. To szczególnie ważne, ponieważ wiele osób kwestionuje ich skuteczność i odmawia noszenia nawet tam, gdzie są wymagane. Tymczasem maski wyraźnie zmniejszają odległość, na jaką przenoszone są patogeny drogą powietrzną, także podczas mówienia i kaszlu - w porównaniu do braku maski dystans ten jest zredukowany aż o połowę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone Ameryka USA pandemia NAUKA społeczeństwo maseczka maseczki COVID-19 koronawirus zdrowie

Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Wpadł, bo nie miał maseczki

Najbliższy rok w więzieniu spędzi 38-latek, który natrafił na kontrolę policjantów w jednej ze stacji benzynowych w Lewinie Brzeskim (woj. opolskie). Mundurowi sprawdzali, czy klienci stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Jak się okazało mężczyzna, który obowiązek ten zignorował, był poszukiwany przez sąd.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo obostrzenia maseczka POLSKA policja polska regiony opolskie podkarpackie

Posypały się mandaty za brak maseczki. Policja podała dane

Okres świąteczny nie zwalnia nas z obostrzeń, a i wirus w tym czasie nie odpoczywa. W przedświąteczny weekend policjanci ukarali 9,5 tys. osób, które mimo zwrócenia uwagi, nie chciały zastosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Drugie tyle otrzymało od stróżów prawa pouczenie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie policja COVID-19 Koronawirus w Polsce sars-cov-2 pandemia mandat obostrzenia maseczka

Tysiące mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń. MZ o działaniach policji w ostatni weekend

Ponad 7 tys. mandatów, ponad 17 tys. upomnień i około 500 wniosków o ukaranie do sądu skierowała Policja w miniony weekend w związku z nieprzestrzeganiem przepisów covidowych - poinformował rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz więcej na temat:  policja policja polska służby i bezpieczeństwo mandat kwarantanna bezpieczeństwo Koronawirus w Polsce POLSKA zdrowie maseczka

Prof. Zajkowska: osoby, które zachorowały po szczepieniu, mają zdecydowanie łagodniejszy przebieg COVID-19

- Chodzenie bez maseczek nie zaczaruje rzeczywistości, nośmy je, bo one chronią zdrowie nasze i innych. Zachęcam też do szczepień, im więcej z nas zaszczepi się przeciw COVID-19, tym lepiej - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Joanna Zajkowska, podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 wirusy COVID-19 Koronawirus w Polsce zdrowie Ministerstwo Zdrowia szczepienia maseczka

Nietypowy poród w Hiszpanii. Ciężarna nie chciała założyć maseczki, więc poszła do szpitala z adwokatem

Ciężarna kobieta, przecząca istnieniu pandemii koronawirusa i przeciwna szczepionkom, udała się do szpitala w La Fe w Hiszpanii na poród w towarzystwie swojego partnera - oraz adwokata, który miał pomóc jej bronić prawa do niezakładania maseczki w ośrodku zdrowia - poinformowało radio Onda Zero za źródłami w regionalnym ministerstwie zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania szpital COVID-19 pandemia maseczka maseczki poród
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem