more_horiz
PR24 Portal
Section05
maseczki

Rząd znosi obostrzenia sanitarne!

Poniedziałek 28 marca to pierwszy od prawie dwóch lat dzień, w którym nie musimy nosić maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych (z wyjątkiem placówek leczniczych i aptek). Ponadto Ministerstwo Zdrowia ogłosiło koniec izolacji i kwarantanny z powodu COVID-19. – Zniesienie obostrzeń sanitarnych nie oznacza, że kończy się epidemia i nie ma COVID-19 – zaznacza minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka maseczki maseczka COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce obostrzenia Ministerstwo Zdrowia pandemia wirus Piotr Firan Joanna Stankiewicz Adam Niedzielski

Rząd znosi większość obostrzeń. Minister zdrowia ostrzega: to jeszcze nie koniec epidemii

Minister zdrowia ogłosił, że od poniedziałku (28 marca) obowiązek zakrywania nosa i ust zostaje zniesiony. "To jeszcze nie koniec epidemii, koronawirus będzie nadal z nami. Jeżeli jesteśmy w miejscach, w których gromadzi się duża liczba ludzi, zakrywajmy twarz maseczką" - zaapelował w czwartek Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia obostrzenia maseczki

Koniec noszenia maseczek. Jest decyzja Ministerstwa Zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 28 marca obowiązek zakrywania nosa i ust zostaje zniesiony. Maseczki nadal jednak trzeba będzie nosić w szpitalach czy przychodniach. Zniesiona też zostaje izolacja domowa, kwarantanna dla współdomowników oraz kwarantanna graniczna.   
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo maseczki zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski COVID-19

Jak rozmawiać z osobami, które nie noszą maseczki? Mediator odpowiada

Piąta fala pandemii COVID-19 za sprawą wariantu omikron zbiera swoje żniwo. To, co w tych dniach jest kluczowe, to nasza odpowiedzialność i pamiętanie o zasadzie "dystans, dezynfekcja, maseczka". Wiemy jednak, że wielu lekceważy ten wymóg. Jak rozmawiać z osobami, które nie noszą maski np. w środkach komunikacji miejskiej lub sklepie? Na to pytanie w audycji "Pora na Trójkę" odpowiedział mediator Robert Boch.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Piotr Firan Trójka COVID-19 obostrzenia maseczka maseczki szczepionka pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce rozmowa dyskusja omikron agresja

Miejsca publiczne a maseczki. Naukowcy: pozwalają na skrócenie dystansu społecznego

Zespół naukowców z University of Central Florida dostarczył kolejnych dowodów na to, że maseczki faktycznie działają. To szczególnie ważne, ponieważ wiele osób kwestionuje ich skuteczność i odmawia noszenia nawet tam, gdzie są wymagane. Tymczasem maski wyraźnie zmniejszają odległość, na jaką przenoszone są patogeny drogą powietrzną, także podczas mówienia i kaszlu - w porównaniu do braku maski dystans ten jest zredukowany aż o połowę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone Ameryka USA pandemia NAUKA społeczeństwo maseczka maseczki COVID-19 koronawirus zdrowie

Potrzebujemy lepszych maseczek? Prof. Gut: każda chroni przed wirusem, ale trzeba ją prawidłowo nosić

- Praktycznie każda maseczka, oczywiście z różną skutecznością, chroni przed koronawirusem pod warunkiem, że jest noszona umiejętnie - stwierdził wirusolog prof. Włodzimierz Gut. - Maska powinna zabezpieczyć nos i usta, jeśli połowa osób nosi ją pod nosem, to tak jakby nie nosiła jej wcale - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus społeczeństwo omikron Włodzimierz Gut COVID-19 maseczki
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem