more_horiz
PR24 Portal
Section05

Mateusz Morawiecki

Więcej pieniędzy na "Bezpieczny kredyt 2 proc.". Rząd zdecydował o dofinansowaniu programu

- Zdecydowaliśmy o zwiększeniu finansowania programu "Bezpieczny kredyt 2 proc." - poinformował premier Mateusz Morawiecki po dzisiejszej Radzie Ministrów. Rząd zajął się w piątek projektem ustawy, w ramach której zaproponował podwyższenie kwot maksymalnych limitów wydatków budżetu państwa na program z programu "Bezpieczny kredyt 2 proc.".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste kredyt mieszkaniowy rząd Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rozwoju

Premier Morawiecki oskarża opozycję: afera wiatrakowa wybuchła zanim podjęli próbę stworzenia rządu

W czwartek premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że "afera wiatrakowa wybuchła zanim podjęli próbę stworzenia rządu". - Bez konsultacji, bez analiz, bez przygotowania politycy PO i Polski2050 chcą ustawić wielkie turbiny przy domach Polaków - powiedział. Według niego stracą na tym Polacy, a skorzystają lobbyści.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki wiatr energia elektryczna POLSKA społeczeństwo opozycja Sejm

"Gdyby się nie bali, to pozwoliliby jej działać". Premier Morawiecki o komisji ds. rosyjskich wpływów

Mateusz Morawiecki podczas debaty w Sejmie nad odwołaniem członków komisji ds. weryfikacji wpływów rosyjskich powiedział o opozycji, że "gdyby nie bali się komisji ds. wpływów rosyjskich, to po prostu pozwoliliby jej działać". - W tej debacie nie ma dyskusji nad poszczególnymi członkami komisji, tylko stek bzdur - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki POLSKA Sejm polityka Rosja

"Zawsze za tym optowałem, ale rozumiem tych, którzy mają odmienną wrażliwość". Premier o in vitro

Premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do projektu w sprawie finansowania in vitro z budżetu państwa, powiedział, że "ja akurat osobiście zawsze za tym optowałem, znam wiele par, które z tej procedury korzystają". - Ale rozumiem też tych ludzi, którzy mają odmienną wrażliwość - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier polityka rodzina in vitro Sejm dziecko POLSKA

Tragedia w kopalni Sobieski. Prezydent i premier złożyli kondolencje rodzinom ofiar

"W tej trudnej chwili jestem myślami i modlitwą z rodzinami i bliskimi ofiar oraz z górniczą społecznością" - napisał prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do wypadku w kopalni Sobieski w Jaworznie, w którym zginęły cztery osoby, a dwie zostały ranne. Kondolencje rodzinom ofiar złożył także premier Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Jaworzno górnictwo prezydent premier Andrzej Duda Mateusz Morawiecki wypadek w kopalni

"Zajmijmy się najważniejszymi dla Polaków sprawami - a nie robieniem show". Premier apeluje do marszałka Sejmu

Premier Mateusz Morawiecki ponowił we wtorek apel do marszałka Sejmu Szymona Hołowni o rozmowę w cztery oczy. Projekty ustaw o cenach prądu, żywności i wakacjach kredytowych wciąż czekają na głosowanie; zajmijmy się najważniejszymi dla Polaków sprawami - a nie robieniem show - napisał szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Szymon Hołownia Sejm

"Czy na pewno chcecie się podpisywać pod oszustwem PO?". Morawiecki apeluje do posłów Lewicy, PSL i Polski 2050

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałkowym wywiadzie w TVP Info zapytał posłów Lewicy, PSL i Polski 2050 o to, czy "na pewno chcą się podpisywać pod oszustwem wyborczym Platformy Obywatelskiej, największym oszustwem wyborczym ostatnich 30-paru lat?".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rząd premier POLSKA polityka Andrzej Duda Sejm wybory 2023 PSL lewica Trzecia Droga Polska 2050