more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mateusz Morawiecki

Premier w "Die Welt" krytykuje UE: stanowiska Niemiec i Francji liczą się bardziej niż jakiekolwiek inne

"Stanowiska Niemiec i Francji liczą się w UE bardziej niż jakiekolwiek inne" - ocenia w artykule opublikowanym na portalu gazety "Die Welt" premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu dodaje, że "jeśli ktoś sugeruje, że działania UE powinny w jeszcze większym stopniu niż dotychczas zależeć od decyzji niemieckich (...) to należałoby krótko przyjrzeć się niektórym decyzjom Niemiec z przeszłości".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska polityka

Premier Mateusz Morawiecki w "La Repubblica": wojna na Ukrainie obnażyła prawdę o Rosji

"Wojna na Ukrainie obnażyła prawdę o Rosji" - napisał premier Mateusz Morawiecki w tekście opublikowanym we wtorek we włoskim dzienniku "La Repubblica". Jak zauważył, "kto nie chciał dostrzec, że państwo Putina ma skłonności do imperializmu, dziś musi mierzyć się z faktem, że w Rosji odrodziły się demony XIX i XX wieku: nacjonalizm, kolonializm, a także coraz bardziej widoczny totalitaryzm".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Rosja Unia Europejska NATO

"Wyrok spotka się ze stanowczą reakcją Polski". Premier Morawiecki o skazaniu Słaunikawej

"Skazanie przez reżim Łukaszenki dziennikarki Iryny Słaunikawej na 5 lat kolonii karnej jest absolutnym skandalem, pogwałceniem wszelkich norm cywilizacyjnych" - oświadczył w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. "Ten nieakceptowalny wyrok spotka się z natychmiastową, stanowczą reakcją Polski na szczeblu międzynarodowym" - zapowiedział szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Białoruś Biełsat Aleksander Łukaszenka represje

Ceny gazu i prądu w Polsce. Müller: szczególną ochroną rząd chce objąć gospodarstwa domowe

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że rząd podejmuje dalsze działania, aby ceny gazu i prądu elektrycznego nie wzrosły tak bardzo, jak to ocenił Urząd Regulacji Energetyki, czy tak, jak to zapowiedziały niektóre spółki. - Patrzymy na ten temat w sposób kompleksowy i takie kompleksowe rozwiązanie w tym zakresie przedstawimy, bo chcemy ten temat uregulować w sposób horyzontalny - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS energetyka Mateusz Morawiecki Piotr Müller Anna Moskwa węgiel GOSPODARKA

Wakacje kredytowe. Marek Król: rząd pomaga kredytobiorcom i systemowi bankowemu

- Zawalenie się systemu bankowego w sytuacji, gdyby na przykład paręset tysięcy kredytobiorców nie mogło spłacać raty, zbankrutowałoby, pojawiłyby się prawdopodobnie masy mieszkań na rynku, za które nie można by było spłacać rat, mogłoby to wywołać bardzo, bardzo poważne zawirowania nie tylko w bankowości, ale też w całej gospodarce - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król, komentując program wakacji kredytowych, które zaczęły funkcjonować od początku sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Król Antoni Trzmiel kredyt hipoteczny Mateusz Morawiecki rząd kredyt GOSPODARKA bankowość banki

Kiedy poznamy założenia finansowego wsparcia zakupu paliw do ogrzewania? Premier Morawiecki wyjaśnia

Do czwartku ma być gotowy projekt ustawy z różnymi mechanizmami wsparcia dla ogrzewających się innymi niż węgiel źródłami ciepła - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Mechanizm ma być w najwyższym możliwym stopniu sprawiedliwy - podkreślił szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Mateusz Morawiecki PKN Orlen tarcza antyinflacyjna węgiel lotos inflacja ropa naftowa

"To dla nas wielkie zobowiązanie". Premier Morawiecki o ofiarności Powstańców Warszawskich

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "ofiara krwi Powstańców Warszawskich jest dla nas wielkim zobowiązaniem, aby prawdę o tamtej walce nieść w przyszłość". Mówił też, że bez "faktycznego zadośćuczynienia ze strony Niemiec nie może być mowy o zamknięciu tej karty historii".
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie II wojna światowa pamięć Mateusz Morawiecki historia Polski POLSKA społeczeństwo