X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
matura

TYLKO U NAS Przecieki z języka angielskiego? Szef CKE dementuje: nie było takiego tematu

Radio Zet informowało rano, że "wśród maturalnych tematów, które w ostatnich godzinach zyskały popularność w Google Trends, są »ochrona środowiska - angielski« i »list«". - Nie ma nic takiego na maturze, co byłoby związane z ochroną środowiska. To jest nieuprawnione wnioskowanie - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA matura edukacja

Matura 2020. Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym [ARKUSZE]

Zakończył się pisemny egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym, obowiązkowym dla wszystkich abiturientów.  - Wszędzie egzamin rozpoczął się o czasie i zakończył o czasie - powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Od godz. 14.00 abiturienci mierzą się z zadaniami z języka łacińskiego i kultury antycznej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Matura 2020 społeczeństwo matematyka edukacja matura

Był wyciek tematów maturalnych? Minister edukacji: policja sprawdzi skalę zjawiska

- Matury odbywają się spokojnie, reżim sanitarny jest przestrzegany - powiedział we wtorek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Podał, że w kilku szkołach pojawią się dodatkowi obserwatorzy, by sprawdzić, czy nie zostały naruszone koperty z tematami egzaminacyjnymi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej edukacja szkoła matura Dariusz Piontkowski Koronawirus w Polsce społeczeństwo

"Szkoły są miejscem bezpiecznym dla uczniów". Szef MEN o nowych zasadach w czasie matur

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział, że podczas tegorocznych egzaminów maturalnych szkoły są miejscem bezpiecznym dla uczniów i nauczycieli. Stwierdził, że wytyczne dotyczące bezpieczeństwa, które zostały zastosowane, były uzgodnione z ministrem zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski matura Matura 2020 egzaminy maturalne pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce

Matura 2020 inna niż poprzednie. Terminarz egzaminów

Ta matura odróżnia się od tych w poprzednich latach. I to nie tylko dlatego, że nie będzie dwóch - obowiązkowych w latach ubiegłych - egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Przeprowadzone zostaną tylko dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. Również sposób przeprowadzenia egzaminów jest zupełnie inny.
Zobacz więcej na temat:  matura szkoła ponadgimnazjalna egzaminy maturalne Ministerstwo Edukacji Narodowej Daniel Wydrych

Szef CKE: brak sygnałów, żeby były jakiekolwiek problemy z przeprowadzeniem matur

- Egzamin maturalny rozpoczął się o czasie w całym kraju, nie było problemów - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dodał, że dyrektorzy szkół dołożyli wszelkich starań, aby wytyczne dot. bezpiecznego przeprowadzenia matur w związku z epidemią koronawirusa zostały wdrożone.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła matura Koronawirus w Polsce Ministerstwo Edukacji Narodowej