X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
matura

Matura 2019. Egzamin z języka polskiego [ARKUSZE]

"Dziady" część III i praca na temat "Czym jest wolność w życiu człowieka" - z tym zmierzyli się maturzyści podczas pierwszego dnia egzaminu dojrzałości. Do wyboru była rozprawka i interpretacja wiersza. Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym jest obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Chętni mogli pisać także egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA matura z języka polskiego matura edukacja egzaminy maturalne szkoła

Strajk nauczycieli zawieszony. Komentarze

Jak poinformował w czwartek szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, od soboty strajk w placówkach edukacyjnych ma być zawieszony. Tę decyzję w Polskim Radiu 24 komentowali: kurator oświaty w Lublinie Teresa Misiuk, pomorski kurator oświaty Monika Kończyk, prezes Fundacji "Rodzice Szkole" Wojciech Starzyński i Anna Wittenberg z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  strajk nauczycieli Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego matura

B. Szydło: nowelizacja ws. matur była przygotowana wcześniej

- My o ewentualnych zmianach dotyczących prawa oświatowego i matur rozmawialiśmy już wcześniej. Byliśmy przygotowani na taką ewentualność, ale rząd czekał na decyzję związków zawodowych - powiedziała wicepremier Beata Szydło. Podkreśliła, że najważniejszą sprawą dla rządu jest teraz umożliwienie młodzieży zdawania matur i to, by przebiegły one bez zakłoceń. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja matura nauczyciel strajk nauczycieli Beata Szydło

Tomasz Siemoniak: nie wolno łamać ustroju szkolnego

- Uważam, że powinniśmy być przeciw, bo nie wolno iść na takie skróty, nie wolno oszukiwać opinii publicznej. Nie wolno pod żadnym pozorem łamać ustroju szkolnego. Jak się zrobi pierwszy zły krok to potem skończy się na tym, że to minister edukacji będzie wszystkim wystawiać świadectwa maturalne - mówił na antenie radiowej Jedynki Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Siemoniak strajk nauczycieli Piotr Gociek matura