more_horiz
PR24 Portal
Section05

mazowieckie

Rusza apelacja ws. "Hannibala z Żoliborza". Uniknie dożywocia?

Sąd Apelacyjny w Warszawie poinformował, że "we wtorek rusza apelacja od wyroku w sprawie Kajetana P.". Sprawca, okrzyknięty przez media "Hannibalem z Żoliborza", odsiaduje dożywocie za brutalne zabójstwo lektorki języka włoskiego. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kajetana P. na dożywocie pod koniec stycznia 2021 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa sądownictwo zabójstwo społeczeństwo sąd Żoliborz mazowieckie regiony

Władze Warszawy chcą ograniczania ruchu aut i podają przykład Berlina. Radny PiS wskazuje na "wieloletnie zaniedbania"

Ograniczenie ruchu samochodowego jest jednym z głównych celów polityki przestrzennej i mobilności w stolicy. Władze zamierzają to osiągnąć m.in. poprzez zwężanie ulic, wydzielanie buspasów - wynika z odpowiedzi ratusza na jedną z interpelacji. - Kiedy słyszę, jak Rafał Trzaskowski i jego urzędnicy porównują sytuację w Warszawie do Berlina lub Nowego Jorku i ich infrastruktury, to pozostaje jedynie zastanowić się, czy się śmiać, czy płakać - komentuje posunięcia ratusza radny PiS Maciej Binkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski samochody mazowieckie społeczeństwo regiony

Prokuratura odniosła się do krytyki Trzaskowskiego. Padła mocna odpowiedź: będzie miał okazję zeznawać

"Wiedzę o naruszających prawo kontaktach dyrektora Biura Bezpieczeństwa w warszawskim ratuszu Michała D. i prokurator Ewy W. uzyskano w toku szerokiego śledztwa; sugestie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego są nieuprawnione" - czytamy w oświadczeniu Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. "Swoje stanowisko w tej sprawie Rafał Trzaskowski będzie miał okazję przedstawić w realiach procesowych zeznając w charakterze świadka" - dodano.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa prokuratura mazowieckie Szczecin

Kto wygra 60 Rajd Barbórka? Start dziś w Pruszkowie

Jubileuszowy 60-ty Rajd Barbórka startuje już dziś! Tę legenardną motor sportową rozgrywkę otworzy pierwszy odcinek specjalny w Pruszkowie. Zawodnicy stawią się na rampie pod PKP Pruszków o 17:30, by po prezentacji ruszyć na trasę polubionego w zeszłym roku odcinka i wspiąć się po krętym podjeździe na parking pruszkowskiej galerii handlowej. W tym roku frekwencja zaskoczyła nawet organizatorów. Na liście startowej w tym roku 131 załóg!
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe święta kierowcy emocje kierowca hołowczyc Pruszków mazowieckie regiony społeczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Kierowców SPORT POLSKA

Afera pedofilska w Warszawie. Radni PO zablokowali odwołanie zastępcy burmistrza Targówka

Na nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy Targówek radni PiS chcieli odwołania zastępcy burmistrza Krzysztofa Miszewskiego. Zarzucali mu m.in. współpracę z aktywistą Robertem K., który później został skazany za pedofilię. W tajnym głosowaniu wniosek upadł, przeciwni byli radni PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia przestępczość Warszawa regiony mazowieckie Platforma Obywatelska społeczeństwo

"Decyzje szkodliwe dla miasta i mieszkańców". Warszawa Przyszłości krytykuje pomysły Trzaskowskiego

Strefa ograniczenia szybkości do 30 km/h na większości warszawskich ulic oraz strefy płatnego parkowania - to pomysły stołecznego ratusza, które krytykuje stowarzyszenie Warszawa Przyszłości zawiązane przez posłów PSL - Władysława Teofila Bartoszewskiego i Porozumienia - Lecha Jaworskiego. W ich ocenie, pomysły Rafała Trzaskowskiego to "abusrdy" przeciw którym burzą się mieszkańcy i dowód na to, że zarządzanie miastem wymyka się "spod kontroli rozumu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Rafał Trzaskowski kierowcy Radio kierowców parkowanie

Zmarł Jan Marek Owsiński. Tak opowiadał o pracy w Polskim Radiu

Zmarł Jan Marek Owsiński, pierwszy prezes Polskiego Radia po likwidacji w 1992 roku Komitetu ds. Radia i Telewizji. Marek Owsiński we wrześniu 1980 wstąpił do "Solidarności", od tego roku pracował też w Radiu "Solidarność" Regionu Mazowsze. Od 17 grudnia 1981 do 15 czerwca 1982 internowany, przetrzymywany w Ośrodku Odosobnienia Warszawa-Białołęka, Jaworzu i Darłówku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Solidarność POLSKA Warszawa mazowieckie