more_horiz
PR24 Portal
Section05

media publiczne

Przewodniczący KRRiT wszczął postępowanie przeciwko TOK FM. "Naruszono ustawę o radiofonii i telewizji"

W piątek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na swojej stronie internetowej przekazała, że "przewodniczący KRRiT Maciej Świrski wszczął postępowanie z urzędu o ukaranie nadawcy programu TOK FM - Pierwsze Radio Informacyjne, w związku z naruszeniem art. 18 ust.1 ustawy o radiofonii i telewizji".
Zobacz więcej na temat:  KRRiT POLSKA telewizja TVN społeczeństwo media publiczne

Budżet na rok 2023. 2,7 mld zł rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia

Sejm przyjął ustawę budżetową na rok 2023. W głosowaniu posłowie odrzucili wszystkie 77 poprawek Senatu. Ustawa teraz trafi do prezydenta. Odrzucenie poprawek izby wyższej parlamentu oznacza, że do budżetu wraca rekompensata abonamentowa dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia wynosząca 2,7 mld zł. Środki pozwolą na sfinansowanie wielu misyjnych projektów realizowanych wyłącznie przez media publiczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media media publiczne telewizja publiczna TVP Polskie Radio abonament rtv GOSPODARKA

Najpierw TVP, teraz "GPC". Tusk znowu śle pozwy. Sakiewicz: trudno określić to inaczej niż jako cenzurę

Po pozwie skierowanym przeciwko dziennikarzom TVP Info za dokument "Nasz człowiek w Warszawie" Donald Tusk idzie dalej i teraz pozywa "Gazetę Polską". Tym razem chodzi o okładkę, która nie spodobała się liderowi PO. - Jeśli po niemal każdym tekście o Donaldzie Tusku znajdujemy w skrzynce pozew, trudno określić to inaczej, niż jako cenzurę - skomentował dla portalu niezalezna.pl redaktor naczelny "GP" i "GPC" Tomasz Sakiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Gazeta Polska media publiczne TVP Tomasz Sakiewicz

"Nasz człowiek w Warszawie" nie spodobał się Tuskowi. Szef PO pozywa dziennikarzy TVP Info

- W Niemczech, gdy ktoś krytykuje Angelę Merkel, nikt nie zastrasza dziennikarzy - mówi szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski komentując pozew, jaki skierował m.in. wobec niego i TVP lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk za film "Nasz człowiek w Warszawie". Szef PO domaga się od telewizji publicznej opublikowania przeprosin i wpłaty pieniędzy na fundację na rzecz dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska Rosja TVP TVPinfo media publiczne

PR24 PO chce likwidacji TVP Info. Joanna Lichocka: nie podoba im się, że stacja mówi prawdę

- Platforma Obywatelska próbuje zneutralizować niewygodny dla siebie przekaz, nazywając go propagandą. Jeżeli w "Wiadomościach" TVP są kłamstwa, to niech wytaczają procesy. Podobno wierzą w niezawisłe sądy. Dlaczego codziennie nie słychać o żądaniach sprostowań? Bo w TVP Info nie ma kłamstw, jest obraz rzeczywistości, który nie podoba się PO - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA media publiczne TVP TVPinfo

Jak finansowane są media publiczne w Europie? Kwoty znacznie wyższe niż w Polsce. Przedstawiamy przykłady

System funkcjonowania największych mediów w Europie opiera się głównie na finansowaniu publicznym. We Francji w jego skład wchodzą bezpośrednie dotacje, z kolei w Niemczech oprócz wsparcia federalnego czy landowego dochodzą wpływy z abonamentu. Europejska Unia Nadawców (EBU) wskazuje, że model biznesowy publicznych mediów na Starym Kontynencie to w ponad 79 procentach pomoc publiczna, a tylko nieco ponad 17 procent stanowią wpływy z działalności komercyjnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT media publiczne dziennikarstwo Europa Niemcy Francja Wielka Brytania GOSPODARKA

"Chodzi o odruch serca, liczy się gest". Marcin Kusy o akcji "Choinki Jedynki"

 - Cieszymy się z każdej złotówki dołożonej do licytacji w ramach akcji "Choinki Jedynki".  Oczywiście chcielibyśmy, żeby tych pieniędzy było jak najwięcej, ale nie chodzi nam o bicie rekordów - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor radiowej Jedynki Marcin Kusy. W sumie, po trzech dniach licytacji, udało się zebrać prawie 50 tys. złotych. Prace są licytowane na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a część środków zostanie przekazana osobom potrzebującym z Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio media publiczne społeczeństwo Polskie Radio 24 W POLSKIM RADIU POLSKA Choinki Jedynki Agata Kornhauser-Duda Anna Dymna

Nagrody Mediów Publicznych. Prezes Polskiego Radia: talent Łukasza Borowicza jest radością dla słuchaczy

Dyrygent Łukasz Borowicz otrzymał Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii Muzyka. W tej dziedzinie wyróżnienie przyznało Polskie Radio. - Jego muzyczny talent jest doskonały, jest wielką radością dla słuchaczy - mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne Nagrody Mediów Publicznych Agnieszka Kamińska MUZYKA KULTURA Łukasz Borowicz

Nagrody Mediów Publicznych. Łukasz Borowicz: polska muzyka jest obecna w radiofoniach i kolekcjach

- Bardzo się cieszę, że Orkiestra Polskiego Radia dalej nagrywa i powstają kolejne nagrania - powiedział Polskiemu Radiu Łukasz Borowicz, tegoroczny laureat Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka, który zarejestrował dla Polskiego Radia blisko 800 utworów. - Muzyka polska cieszy się dużym zainteresowaniem, to są nagrania, które wciąż są obecne i w radiofoniach, i w kolekcjach melomanów - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio media publiczne Nagrody Mediów Publicznych KULTURA MUZYKA Łukasz Borowicz

Nagroda Mediów Publicznych 2022. Maria Dłużewska laureatką w kategorii Obraz

Maria Dłużewska - reżyser filmów dokumentalnych i scenarzystka - została laureatką Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Obraz.  - Mam obsesję pokazywania ludzi, o których często nie pamiętamy, o których nie wiemy - a których życie jest piękne, spełnione i oni wiedzą po co żyją, lub wiedzą jak żyć. Jakkolwiek byłoby trudno - to żeby życie miało sens - mówiła Polskiemu Radiu nagrodzona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA Maria Dłużewska FILM film dokumentalny Nagrody Mediów Publicznych 2022 telewizja publiczna media publiczne