X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
media publiczne

2021 w Polskim Radiu. Prezes Agnieszka Kamińska podsumowuje mijający rok

Setki godzin transmisji z Konkursu Chopinowskiego, sprawozdania z letnich i zimowych igrzysk olimpijskich, kolejne wydawnictwa tożsamościowe, a także przyznanie nagrody UNESCO "Pamięć świata" - to tylko niektóre z wydarzeń ważnych dla Polskiego Radia w mijającym 2021 roku. Prezes publicznego nadawcy Agnieszka Kamińska wskazuje także na koncerty i wydarzenia kulturalne, które były organizowane mimo utrudnień związanych z pandemią. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio media media publiczne POLSKA Agnieszka Kamińska

Prezes Polskiego Radia o albumie: "Hołd złożony bohaterom"

- 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego postanowiliśmy uczcić albumem "Żeby Polska była Polską". To hołd złożony bohaterom. Tym, którzy 40 lat temu wyszli z polskimi flagami na ulice - mówiła w PR24 prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. W piątek, 10 grudnia, ukazało się specjalne dwupłytowe wydawnictwo, które nawiązuje do tej bolesnej dla Polaków rocznicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio stan wojenny płyta media publiczne Rada Mediów Narodowych historia Polski

Specjalne wydawnictwo PR. Agnieszka Kamińska: to nasza misja

Polskie Radio przygotowało specjalne wydawnictwo upamiętniające 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. "Żeby Polska była Polską" to kolejna historyczna inicjatywa tożsamościowa Polskiego Radia, któremu patronuje Rada Mediów Narodowych. - Dzięki albumowi kolejny raz spełniamy swoją misyjną rolę - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU media media publiczne POLSKA KULTURA historia Polski stan wojenny Płyty Polskiego Radia

Nagroda Specjalna Polskiego Radia dla Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz

- Projektów nie robi się w pojedynkę, ale zespołem. Zespół, który tworzymy to element tej nagrody - podkreśliła dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, która została uhonorowana Nagrodą Specjalną Polskiego Radia. Wyróżnienie przyznano podczas uroczystej gali Nagród Mediów Publicznych 2021.
Zobacz więcej na temat:  muzyka filmowa Andrzej Korzyński Małgorzata Małaszko Dwójka Jakub Kukla media publiczne

Znamy nominacje do Nagród Mediów Publicznych 2021

Wokalistka i muzykolog Agnieszka Budzińska-Bennett, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych Leszek Możdżer oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek - to artyści nominowani do Nagród Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Nagrodę w tej dziedzinie przyzna Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA społeczeństwo Agnieszka Kamińska Jacek Kurski Krzysztof Czabański Wojciech Surmacz media publiczne TVP PAP Polskie Radio Rada Mediów Narodowych W POLSKIM RADIU POLSKA

Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu. Krzysztof Czabański: prawdziwa uczta dla ucha i ducha

Liczne relacje, analizy, komentarze ekspertów i wywiady - to wszystko przygotowało Polskie Radio dla słuchaczy i internautów śledzących XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Prezentowane przez publicznego nadawcę treści cieszyły się dużym zainteresowaniem odbiorców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio W POLSKIM RADIU konkurs chopinowski Fryderyk Chopin Krzysztof Czabański media media publiczne

Zawód korespondent. Beata Płomecka – jej praca i pasja

- Już na samym początku założyłam sobie, że kiedy tworzę korespondencję, jestem pozbawiona emocji. Tu nie ma mowy o emocjonalnych wejściach na żywo. Słuchacz ma prawo do obiektywnej, rzetelnej informacji i samodzielnego wyciągania wniosków - powiedziała Beata Płomecka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, która otrzymała nagrodę Rady Programowej publicznego nadawcy. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Beata Płomecka Piotr Firan Bruksela Monika Suszek Polskie Radio dziennikarstwo media publiczne