more_horiz
PR24 Portal
Section05

media publiczne

Afera wiatrakowa. Lichocka: czy PO i Polska 2050 chcą likwidacji mediów publicznych, aby robić takie deale?

Posłowie PiS zawiadamiają prokuraturę i CBA w sprawie projektu tak zwanej ustawy wiatrakowej. Został złożony w Sejmie przez kluby Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050. Prawo i Sprawiedliwość chce, aby służby sprawdziły, kto stoi za tym projektem - uważają, że nie został napisany przez posłów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Joanna Lichocka media media publiczne OZE odnawialne źródła energii energetyka

Szef MEiN: nie można odwołać członków Rady Mediów Narodowych przed upływem kadencji

- Rada Mediów Narodowych ma kadencję i nie można przed upływem tej kadencji jej członków odwołać. Każda próba unieważnienia członkostwa poszczególnych osób w RMN będzie po prostu bezprawna. Każda zmiana wymagałaby zmiany ustawy - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Krzysztof Szczucki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rada Mediów Narodowych media media publiczne Krzysztof Szczucki

Szef RMN apeluje do premiera o 3 miliardy zł dla mediów publicznych

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o zapewnienie Polskiemu Radiu i Telewizji Polskiej finansowania na 2024 rok. W liście adresowanym do szefa rządu wskazuje, że luka między potrzebami finansowymi a abonamentem wyniesie około 3 miliardów zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne Polskie Radio Rada Mediów Narodowych Krzysztof Czabański budżet TVP

"To próba stłamszenia opinii publicznej". Mariusz Błaszczak o zapowiedziach opozycji ws. mediów

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że dla dobra demokracji media publiczne powinny być niezależne i "utrzymać wyraz, jaki mają teraz". W Programie 1 Polskiego Radia odniósł się w ten sposób do zapowiedzi parlamentarnej większości, która planuje utworzyć koalicyjny rząd. Dotychczasowa opozycja chce postawić w stan likwidacji spółki Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, by przejąć je w trybie pozaustawowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak media media publiczne

Minister rozwoju i technologii Marlena Maląg przestrzega: stoimy przed zamachem na niezależne media

- Nie pozwolimy, aby Polacy nie posiadali dostępu do prawdziwych informacji. W Polskim Radiu i Telewizji Polskiej są one rzetelne, a TVN zakłamywane. Szczególnie niebezpieczne jest to dla młodych ludzi, którzy są chłonni informacji. Musimy stworzyć jeden front w obronie niezależnych polskich mediów - mówiła w Polskim Radiu 24 nowa minister rozwoju i technologii Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA media media publiczne Polskie Radio TVP PAP

Krzysztof Czabański: zgodziliśmy się na zmiany w statutach mediów publicznych

Rada Mediów Narodowych zgodziła się na dokonanie zmian w statutach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Wnioskował o to minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. - Zmiany dotyczą procedury likwidacji spółek - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rada Mediów Narodowych Krzysztof Czabański media publiczne

"Zaorać media publiczne". Poseł PiS o planach PO związanych z radiem i telewizją

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Śliwka zadeklarował, że jego ugrupowanie będzie protestować przeciwko wszelkim bezprawnym zmianom w mediach publicznych. Andrzej Śliwka mówił w Polskim Radiu 24, że Platforma Obywatelska po ewentualnym przejęciu władzy chce dokonać "skoku na media" i doprowadzić do ujednolicenia przekazu medialnego, tak jak to było przed 2015 rokiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media publiczne media Polskie Radio TVP GOSPODARKA

"Media publiczne są potrzebne". Wiceszef PSL odrzuca pomysły likwidacji Polskiego Radia i TVP

- Duża część polskich obywateli ma dostęp tylko do mediów publicznych i to one są dla nich głównym źródłem informacji. Zmiana wewnątrz jest możliwa, ale nie likwidacja mediów publicznych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL i wiceprezes tej partii Andrzej Grzyb.
Zobacz więcej na temat:  PSL Trzecia Droga Andrzej Grzyb POLSKA media publiczne Polskie Radio TVP media

"Sprzeczne z prawem". Poseł PiS o zapowiedziach opozycji ws. likwidacji mediów publicznych

- PO proponuje wprost skok na media z naruszeniem prawa. Jak pijani będą się trzymać płotu, żeby zaorać media publiczne. Trzeba przeciwko temu protestować - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Andrzej Śliwka. Chodzi o zapowiedzi przyjęcia przez Sejm uchwał oznaczających wycofanie aktów powołania obecnych członków Rady Mediów Narodowych i wybór nowych lub zawieszania zarządów mediów i wprowadzania tam własnych ludzi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media publiczne media Polskie Radio TVP