X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
media społecznościowe

Trwają prace nad ustawą o wolności słowa w sieci. "Pozwoli ukrócić samowolę cyfrowych gigantów"

- Ustawa o wolności słowa pozwoli ukrócić samowolę cyfrowych gigantów na terenie Polski - stwierdził w weekendowym wydaniu "Naszego Dziennika" wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski. W jego ocenie mamy coraz częściej do czynienia z niebezpiecznym zjawiskiem, jakim jest ingerencja wielkich korporacji w podstawowe wolności obywatelskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media społecznościowe media wolność słowa Facebook twitter google społeczeństwo Konfederacja internet Ministerstwo Sprawiedliwości

Polski Ład zbiera coraz lepsze opinie. "Większość dostrzega zysk, bo dostaje więcej"

Po przejrzeniu treści publikacji i wypowiedzi na ten temat, szczególnie w mediach społecznościowych, staje się jasne, że odbiór społeczny Polskiego Ładu wyraźnie się poprawia. Według twitterowego profilu "Polityka w sieci" "rośnie pozytywny sentyment" dotyczący tego programu partii rządzącej. Podobne zdanie w tej kwestii ma dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Ład społeczeństwo media społecznościowe

Konfederacja znów usunięta z Facebooka. Nowy profil zniknął po kilku godzinach

Po tym jak Facebook usunął konto partii Konfederacja, posłowie tego ugrupowania ponownie założyli profil - tym razem koła poselskiego. Nowe konto zostało jednak zlikwidowane po zaledwie siedmiu godzinach funkcjonowania. "Uważamy tę decyzję za całkowicie bezpodstawną i skandaliczną" - napisali posłowie Konfederacji wydanym oświadczeniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Konfederacja Facebook polityka media społecznościowe internet

"Ingerencja w proces demokratyczny". Dziambor o działaniach Facebooka

- Kiedy mnie Facebook ograniczał, to się z tego śmiałem. Jednak jeśli chodzi o ograniczanie partii politycznej, która ma w sondażach średnio 10 proc., to jest to już wpływanie na proces demokratyczny przez korporację obcego państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor (Konfederacja). 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo POLSKA Adrian Klarenbach Facebook media społecznościowe Konfederacja Polskie Radio 24

Marek Balt: Facebook to prywatna firma, która ma swój regulamin

- Jeśli ktoś narusza regulamin stworzony przez właściciela, podczas gdy zakładając swoje konto, zgodził się na przestrzeganie tych reguł, nie może mieć pretensji, że właściciel nie chce, żeby jakieś teksty i przesłanki znajdowały się na jego portalu - powiedział w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Lewicy Marek Balt.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 social media media społecznościowe Facebook Konfederacja internet cenzura społeczeństwo

Konfederacja zniknęła z Facebooka. Premier: nie ma i nie będzie na to zgody polskiego rządu

"Wolność słowa ma sens tylko, jeśli każdy może swobodnie prezentować swoje poglądy, jednocześnie nie niszcząc wolności drugiego człowieka" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do decyzji o zamknięciu profilu Konfederacji na Facebooku.
Zobacz więcej na temat:  Konfederacja Facebook media społecznościowe cenzura internet społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki POLSKA

Coraz większa dominacja technologicznych gigantów. "Oni zyskali prawo do decydowania"

- Problem nie polega na tym, że media w rodzaju platform takich jak Facebook, YouTube czy Instagram sprzyjają prawicy lub lewicy. Problem polega na tym, że on w ogóle zyskały prawo decydowania, o tym jaki kształt ma debata publiczna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Dymek z Tygodnika Przegląd. Gościem audycji był również Marcin Bąk z Telewizji Republika. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek media Facebook Instagram youtube media społecznościowe blokada społeczeństwo debata social media cenzura

Facebook usunął profil Konfederacji. Jest komentarz Kancelarii Premiera

Profil Konfederacji został usunięty z Facebooka. Komunikat w tej sprawie wydała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. "Usuwanie stron ugrupowań parlamentarnych z mediów społecznościowych przez administracje międzynarodowych portali, godzi w podstawowe wolności obywatelskie i nie może być akceptowane" - podkreślono w komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  Konfederacja Facebook media społecznościowe internet cenzura nowe technologie kancelaria premiera społeczeństwo POLSKA