more_horiz
PR24 Portal
Section05

media społecznościowe

TikTok budzi wątpliwości kanadyjskiego wywiadu. Chińska aplikacja pobiera zbyt dużo prywatnych danych

Kanadyjski wywiad elektroniczny przygotowuje zalecenia w sprawie chińskiej aplikacji TikTok i ostrzega użytkowników, by nie zezwalali na dostęp instalowanych aplikacji do prywatnych danych. TikTok zapewnia, że dane Kanadyjczyków przechowuje w Singapurze i USA, a firma powtarza, że jest gotowa do współpracy z rządem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT Kanada media społecznościowe bezpieczeństwo danych dane osobowe Chiny aplikacja mobilna wywiad

Media społecznościowe - komunikacja bez twarzy

- Media stają się obszarem pozycjonowania, jednocześnie obszarem wielkiego kłamstwa, bo wiele zdjęć to zdjęcia podrasowane. Chodzi o to, żeby się lepiej sprzedać. To jest droga donikąd - konkurencja niszczy wszelką wspólnotowość, a w dłuższej perspektywie niszczy psychikę - mówił w Programie 2 Polskiego Radia filozof prof. Andrzej Szahaj.
Zobacz więcej na temat:  filozofia Michał Szułdrzyński Dwójka media społecznościowe Andrzej Szahaj

TikTok i Snapchat narzędziem w rękach przestępców. "Rekrutują dzieci i młodzież"

Przestępcy narkotykowi coraz częściej rekrutują dzieci i młodzież w szkołach i w mediach społecznościowych takich jak TikTok i Snapchat - ostrzegł we wtorek szef prokuratury w Rotterdamie Hugo Hillenaar. W rozmowie z dziennikiem "De Telegraaf" powiedział, że kryminaliści wykorzystują nieletnich m.in. do odbierania narkotyków w porcie w Rotterdamie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT media społecznościowe Europa Holandia