more_horiz
PR24 Portal
Section05

media

"Ich ranga jest wysoka, są dla wybitnych twórców". Joanna Lichocka o Nagrodach Mediów Publicznych

- To nagrody przyznawane dorocznie dla wybitnych twórców, którzy swój talent, umiejętności pokazali w danym roku w sposób wyróżniający się - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia o przyznaniu Nagród Mediów Publicznych Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka POLSKA media Nagrody Mediów Publicznych Nagrody Mediów Publicznych 2022 społeczeństwo Grzegorz Jankowski

Macierewicz odpowiada TVN ws. Smoleńska. "Jestem zszokowany tym kłamstwem"

- Stopień zniszczenia ciał według zespołu biegłych badających salonkę nr 3 wskazuje na to, że tam nastąpiła eksplozja, że ta hipoteza o eksplozji jest uzasadniona zniszczeniem ciał badanych przez międzynarodową komisję. To właśnie TVN24 zupełnie pomija - powiedział w w TVP Info Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska media Antoni Macierewicz Smoleńsk społeczeństwo

"Odgrywają ważną rolę w kontekście bezpieczeństwa narodowego". Przewodniczący KRRiT o mediach publicznych

- Media publiczne mają także rolę, w kontekście bezpieczeństwa narodowego, ostrzegania przed rozmaitymi niebezpieczeństwami. Mało się o tym mówi, ale to jest niezwykle istotna sprawa - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, przewodniczący KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  KRRiT media POLSKA polityka TVN telewizja publiczna telewizja Polskie Radio Polskie Radio 24 media publiczne Maciej Świrski

"Niemiecki dom aukcyjny zachował się jak paser". Amerykańskie media o skradzionym dziele Kandinsky'ego

Polskie ministerstwo kultury poinformowało, że sprzedana na aukcji w Niemczech za niemal 390 tys. euro akwarela Wassilego Kandinsky’ego "Kompozycja" należy do Polski, skąd została skradziona w 1984 roku - napisała w czwartek agencja Associated Press. Tekst ukazał się m.in. na portalach agencji Bloomberg oraz telewizji ABC News.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy SZTUKA kradzież Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego USA media

"Polskie Radio dostarcza słuchaczom tego, czego potrzebują". Agnieszka Kamińska o wynikach słuchalności

Polskie Radio na drugim miejscu pod względem słuchalności. Krajowy Instytut Mediów opublikował badania pokazujące, że publicznego nadawcy słucha 20 procent badanych Polaków. Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odnosząc się do wyników tych badań, powiedziała, że wynik daje powody do zadowolenia. Dodała, że na uwagę zasługuje fakt, iż badania odbyły się z wykorzystaniem metody pasywnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio media POLSKA W POLSKIM RADIU społeczeństwo Agnieszka Kamińska

Podwyższenie kwoty rekompensaty dla mediów publicznych. Krzysztof Czabański: potrzebne jest silne wsparcie finansowe

W środę sejmowa komisja finansów publicznych przegłosowała poprawkę, żeby w ustawie budżetowej na przyszły rok podwyższyć kwotę rekompensaty abonamentowej dla mediów publicznych z 2 do 2,7 mld zł. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podkreślił w rozmowie z IAR, że to bardzo dobra decyzja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media TVP W POLSKIM RADIU PiS polityka Sejm

Wicepremier Gliński: media publiczne w sposób profesjonalny realizują swoją misję

– Media publiczne są bardzo ważne w każdym demokratycznym kraju. To, że jest na nie hejt, nie znaczy, że nie powinny się one rozwijać – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Piotr Gliński polityka Bartłomiej Graczak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego media media publiczne telewizja radio

Rząd PiS naprawia błędy PO. Chce większej rekompensaty dla mediów publicznych

W środę sejmowa komisja finansów publicznych przegłosowała poprawkę, żeby w ustawie budżetowej na przyszły rok podwyższyć kwotę rekompensaty abonamentowej dla mediów publicznych do 2,7 mld zł. Politycy opozycji podnieśli larum o "miliardach na propagandę i reżimową telewizję". To jednak manipulacja z ich strony, ponieważ te środki finansowe zasilają całe publiczne media. Opozycja prowadzi swoją narrację od lat, namawiając Polaków do niepłacenia abonamentu.
Zobacz więcej na temat:  media PiS Platforma Obywatelska polityka POLSKA

Finansowanie mediów publicznych. Opozycja mija się z prawdą ws. przeznaczenia środków

Opozycja krytykuje poprawkę do ustawy budżetowej, która zwiększa finansowanie mediów publicznych, sprowadzając całą sprawę do przekazania "kolejnych milionów dla TVP". Środki te jednak przekazywane są i dla telewizji, i dla rozgłośni radiowych, m.in. w celu relacjonowania najważniejszych wydarzeń w kraju i na świecie czy realizacji przedsięwzięć kulturalnych - słuchowisk, koncertów, produkcji filmowych itd. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media TVP W POLSKIM RADIU PiS polityka Sejm

Badanie KIM: co piąty Polak słucha Polskiego Radia

Polskie Radio ma 20 proc. udziału w rynku słuchalności. Oznacza to, że co piąty słuchacz radia spędza czas przy programach Polskiego Radia. Opublikowane przez Krajowy Instytut Mediów po raz pierwszy w Polsce wyniki badań pasywnych odbioru stacji radiowych dają publicznemu radiu bardzo wysokie - drugie - miejsce spośród wszystkich nadawców radiowych. Dane prezentują wyniki za listopad b.r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Polskie Radio W POLSKIM RADIU

Wicekanclerz Niemiec chce wydać z budżetu 400 tys. euro na... fotografa. Doniesienia "Bilda"

Niemieckie ministerstwo gospodarki chce przeznaczyć 400 tys. euro na zatrudnienie fotografa dla wicekanclerza i ministra gospodarki Roberta Habecka (Zieloni). Umowa miałaby być zawarta na okres do czterech lat, a główne zadanie fotografa to towarzyszenie ministrowi podczas wyjazdów zagranicznych, krajowych oraz na spotkaniach w Berlinie - opisuje portal dziennika "Bild".
Zobacz więcej na temat:  Niemcy ŚWIAT Europa polityka pieniądze wydatki społeczeństwo media

Wydarzenia w Przewodowie. Ekspert: chaos informacyjny wynikał m.in. z niewiedzy

- Pojawiły się oskarżenia o to, że nie zadziałały polskie systemy przeciwlotnicze, że Rosja dokonywała testów szczelności przeciwrakietowej. Pokazuje to, że ludzie nie wiedzą jak taka obrona działa - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski, ekspert ds. bezpieczeństwa z serwisu naWschodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  wybuch w Przewodowie bezpieczeństwo media dyplomacja wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa Polskie Radio 24