X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
medycyna

Co zrobić, gdy brak skierowania na kolejne szczepienie przeciw COVID-19?

Od 2 listopada 2021 r. osoby w wieku powyżej 18 lat mogą przyjąć dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19. Zależnie od rodzaju preparatu otrzymanego wcześniej będzie to dawka trzecia lub druga, a e-skierowanie wystawiane jest automatycznie po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia. Co zrobić w przypadku, gdy nie otrzymamy automatycznego skierowania na dawkę przypominającą?
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 pandemia społeczeństwo Koronawirus w Polsce szczepienia zdrowie medycyna

Zioła cudownym lekiem na raka i inne choroby?

Amerykańscy naukowcy opublikowali raport, w którym ogłosili, że bylica roczna, roślina występująca także w Polsce, ma niezwykłe właściwości: w ciągu 16 godzin niszczy 98 procent komórek rakowych! Czy to "przełomowe odkrycie" zrewolucjonizuje leczenie raka? Czy rzeczywiście zioła mogą być uniwersalnym lekarstwem na wszystko? Jak w ogóle traktować tego typu informacje?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA NAUKA medycyna malaria nowotwory Mateusz Drozda Trójka

Pandemia COVID-19. Prof. Maruszyński: szczepienie jest szczególnie ważne dla osób z chorobami współistniejącymi

- Nawet, jeżeli szczepieni zarazili się koronawirusem to przebieg zachorowania jest zdecydowanie łagodniejszy i nie trafiają do szpitali - mówił w Polskim Radiu 24 gen. prof. Marek Maruszyński, chirurg wojskowy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Małgorzata Raczyńska-Weinsberg zdrowie pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce medycyna lekarz szczepienia szczepionka POLSKA

Maseczki - w jakich sytuacjach trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos?

- Czwarta fala pandemii koronawirusa się wznosi. My tymczasem się impregnujemy zupełnie na ludzkie dramaty i przed szkodą zachowujemy się leniwie, fałszywie i głupio. Nie ma kontroli DDM (dystans, dezynfekcja, maseczki), przede wszystkim kontroli własnej. Powinniśmy przestrzegać prawa, bo przecież to robimy dla siebie, dla innych, dla otoczenia, dla gospodarki. Wszyscy muszą zrobić wszystko, by zdrowiej było - powiedział w Programie 1 prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus Daniel Wydrych zdrowie medycyna społeczeństwo

Kierownik kliniki otorynolaryngologii: po COVID-19 pojawiają się uszkodzenia słuchu

- Mamy takie skutki, które są czasem niezbyt istotne dla zdrowia w ogólnym ujęciu. Jednak dla samopoczucia pacjenta są to niezwykle trudne sytuacje, ponieważ patomechanizm infekcji wirusowej w COVID-19 jest trudny do zdefiniowania, ale widzimy po pacjentach, którzy przeszli tą infekcję, że pojawiają się bardzo dziwne uszkodzenia słuchu. Są one trudne do "naprawy", w sensie leczenia zachowawczego. Często wymagają już aparatowania, czyli protez narządu słuchowego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Niemczyk, kierownik katedry i kliniki otorynolaryngologii w szpitalu na Banacha. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Małgorzata Raczyńska-Weinsberg zdrowie słuch pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce medycyna lekarz