more_horiz
PR24 Portal
Section05

metropolitan opera

Ukrainian Freedom Orchestra. "Wydarzenie na wysokim poziomie artystycznym"

- To tournée ma światowe pokrycie medialne. Zazwyczaj tego typu tournée ma tylko jednego nadawcę i jedno nadanie telewizyjne - albo żadnego. Tu mamy trzy transmisje. To o czymś świadczy i jest bardzo ważne z punktu widzenia celu, jakiemu służy powołanie tej orkiestry - mówił w Dwójce Peter Gelb, dyrektor Metropolitan Opera w Nowym Jorku, współorganizator Ukraińskiej Orkiestry Wolności.
Zobacz więcej na temat:  koncert Dwójka KULTURA Andrzej Sułek Dwójka Ukraina Ukrainian Freedom Orchestra Peter Gelb Waldemar Dąbrowski metropolitan opera Teatr Wielki - Opera Narodowa

Piotr Beczała: Verdi może być niebezpieczny dla głosu

- Rolę księcia w "Rigoletcie" śpiewam już dwadzieścia lat. To jeden z moich ostatnich spektakli w tej roli, ponieważ idę w trochę mocniejsze role tenorowe w repertuarze verdiowskim - w "Filharmonii Dwójki" (29.01) przenieśliśmy się do Metropolitan Opera w Nowym Jorku, skąd nadaliśmy operę Giuseppe Verdiego pt. "Rigoletto". Jedną z głównych partii wykonał światowej sławy polski tenor Piotr Beczała, z którym w przerwie rozmawiał Konrad Handschuh.  
Zobacz więcej na temat:  Giuseppe Verdi opera Piotr Beczała metropolitan opera Nowy Jork koncert Konrad Handschuh Dwójka rozmowa

Orfeusz w Metropolitan Opera. Polski śpiewak zadebiutował na scenie w Nowym Jorku

- Uważam dzieło Matthew Aucoina za genialnie, wychodzące poza wszelkie schematy - powiedział Jakub Józef Orliński, który zadebiutował w nowojorskiej Metropolitan Opera w roli alter ego Orfeusza w "Eurydyce". Artysta  uznał to za przeskoczenie swoich marzeń. W Polsce będzie można obejrzeć utwór amerykańskiego kompozytora 4 grudnia w cyklu Met: Live in HD!
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT metropolitan opera MUZYKA opera Nowy Jork SZTUKA Stany Zjednoczone