more_horiz
PR24 Portal
Section05

mężczyzna

Depresja u mężczyzn - objawy i przyczyny

Depresję możemy rozpoznać na podstawie trzech osiowych objawów, tj. spadek nastroju, spadek napędu i niemożność ucieszenia się z życia, tzw. anhedonia. Objawy te muszą utrzymywać się przez pewien czas. Do tego dochodzą objawy dodatkowe, jak np. lęki, zaburzenia snu, zaburzenia apetytu, zaburzenia libido i wiele innych. Mimo to u mężczyzn depresja może objawiać się w inny sposób. 
Zobacz więcej na temat:  Mikołaj Foks depresja psychologia mężczyzna Strefa Rodzica radio dla rodziców

Piotruś Pan – chłopiec w ciele dorosłego mężczyzny

Piotruś Pan to dorosły mężczyzna, który nie chce dojrzeć, nie potrafi tworzyć poprawnych relacji, jest uroczy i lubiany przez wszystkich. W większości przypadków relacje Piotrusia Pana są dosyć płytkie, oparte na sympatii i kompletnym braku odpowiedzialności za to, co robi. Osoba z syndromem Piotrusia Pana nie potrafi podjąć decyzji, zwykle przerzucają odpowiedzialność za swoje czyny i niepowodzenia na innych, żyje tu i teraz bez myślenia o tym, jakie konsekwencje wynikają z tego, co robią.  
Zobacz więcej na temat:  mężczyzna psychologia rozwój osobisty Aleksandra Jasińska Strefa Rodzica radio dla rodziców

"Weźmy dobry przykład z Pań i badajmy się tak często jak one". Szef MZ w Dzień Mężczyzn

Minister zdrowia Adam Niedzielski z okazji przypadającego w piątek Dnia Mężczyzn zachęca panów do korzystania z badań.  "Panowie, dziś z kolei nasze święto! Weźmy dobry przykład z Pań i badajmy się tak często jak one. Proponuje zacząć od instalacji mojeIKP która podpowie, jak zadbać o zdrowie" – napisał na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mężczyzna społeczeństwo zdrowie

Problemy młodych mężczyzn w Polsce. Jak je rozwiązać?

- Jest cały szereg problemów, które dotykają bardziej chłopców i mężczyzn niż kobiet. Pierwszym niepokojącym zjawiskiem jest różnica w długości życia, w Polsce mężczyźni żyją osiem lat krócej od kobiet. Panie są także lepiej wykształcone, jest to dosyć nowe zjawisko - mówił w Dwójce Michał Gulczyński z Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  socjologia Dwójka Michał Szułdrzyński mężczyzna kobieta

Blue Monday za kierownicą

Zły nastrój, gorsze samopoczucie, rozdrażnienie, rozkojarzenie, problemy z koncentracją - to wszystko może dziś dotknąć każdego z nas. Trzeci poniedziałek stycznia został uznany za najbardziej depresyjny dzień w roku. Czy Blue Monday może dać nam się we znaki również podczas kierowania samochodem? Tak, ale jest sposób, by temu zaradzić.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody kobieta zawód praca transport Polskie Radio samochód społeczeństwo POLSKA mężczyzna psychologia

Kryzys wieku średniego. Po czym go rozpoznać? "Strefa rodzica" w PR Dzieciom

Kryzys wieku średniego to pojęcie zaproponowane w latach sześćdziesiątych na podstawie badań artystów w kryzysie. Odnosił się do objawów, takich jak przygnębienie, niezadowolenie z życia, poczucie samotności, pragnienie ucieczki od codziennych obowiązków, zauroczenie osobą inną niż dotychczasowy partner/partnerka oraz nagły pociąg do używek.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica mężczyzna psychologia kryzys emocje radio dla rodziców Mikołaj Foks

Profilaktyka chorób onkologicznych u mężczyzn

Nowotwór to choroba cywilizacyjna, która jest związana z coraz powszechniejszymi czynnikami. Zdecydowanie możemy mówić już o epidemii nowotworów. Obecnie medycyna pozwala na całkowite wyleczenie większości nowotworów, jednak muszą być one wykryte na wczesnym etapie. Dlatego tak ważne są profilaktyka pierwotna, czyli  unikanie zachorowania oraz profilaktyka wtórna tj. wczesne wykrycie choroby, dzięki badaniom profilaktycznym?
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica zdrowie lekarz nowotwory mężczyzna zdrowie i dieta

Gdzie są najmniejsze różnice w zarobkach między kobietami i mężczyznami? Polska w czołówce

Polska znajduje się na piątym miejscu wśród krajów Unii Europejskiej pod względem najmniejszej różnicy w zarobkach kobiet i mężczyzn. Tak wynika z danych Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostat). We wtorek 15 listopada Komisja Europejska obchodzi European Equal Pay Day, czyli europejski dzień równej płacy.
Zobacz więcej na temat:  eurostat kobieta mężczyzna wynagrodzenia pieniądze Unia Europejska ŚWIAT Europa

POLSKIE RADIO 24 "Z prawem jej do twarzy". Katarzyna Kraus o swojej książce dla kobiet

- Tytuł książki jest taki sam jak nazwa mojego profilu, który prowadzę w mediach społecznościowych, a konkretniej na Instagramie. Książka jest skierowana do kobiet, jednakże kwestie prawne są związane nie tylko z kobietami, ale również i z mężczyznami - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 prawniczka i autorka książki "Z prawem jej do twarzy" Katarzyna Kraus.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Anna Popek prawo małżeństwo mężczyzna dziecko rozwód alimenty alimenty dla rodziców rodzina kobieta

"Oblężenie na Jasnej Górze". Andrzej Lewek: chodzi o zdobycie własnego serca dla Pana Boga

- "Oblężenie Jasnej Góry - Mężczyźni u Maryi" - mówimy o Oblężeniu na Jasnej Górze i tu nie chodzi o jej oblężenie, tylko o zdobycie naszych, męskich serc - wyjaśnił na antenie Polskiego Radia 24 główny organizator "Oblężenia na Jasnej Górze" Andrzej Lewek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wiesław Molak POLSKA Jasna Góra pielgrzymka wiara Kościół katolicki mężczyzna rodzina dzieci społeczeństwo