more_horiz
PR24 Portal
Section05

Michał Kobosko

Spór o aborcję. Kobosko o projekcie Lewicy: trudno mi się zgodzić, że tylko kobiety powinny decydować w tych sprawach

- Czasami słyszę, że tylko kobiety powinny decydować w tych sprawach, trudno mi się z tym zgodzić. Mam wątpliwości, zastanawiam się nad tym głosowaniem, są eksperci, którzy mówią, że jeśli znosi się karę, to aborcja staje się aborcją "na życzenie" - powiedział wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kobosko Polska 2050 Lewica Razem lewica aborcja społeczeństwo POLSKA

Polityczny spór o Karpińskiego. Jabłoński: jego sprawa stanowi symbol praworządności nowej ekipy

Ogromne emocje wśród polityków budzi sprawa Włodzimierza Karpińskiego, który wprost z aresztu trafił do Parlamentu Europejskiego. Pokazała to dyskusja w niedzielnym programie Polsat News. Zdaniem polityka PiS Pawła Jabłońskiego "w Polsce zabrakło refleksji". Z kolei Michał Kobosko z Polski 2050 uznał, że nadużywano "aresztu wydobywczego". W tym samym duchu wypowiadał się też Przemysław Wipler, którego zdaniem prawa polityka PO są łamane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polska 2050 koalicja Zbigniew Ziobro Przemysław Wipler Michał Kobosko Parlament Europejski Paweł Jabłoński

Kandydat PiS na wicemarszałka Senatu. Kobosko przyznaje: może byłoby lepiej, gdyby został przegłosowany pozytywnie

Wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko powiedział, że "może nawet byłoby lepiej politycznie i taktycznie, gdyby Marek Pęk (PiS) został przegłosowany pozytywnie na wicemarszałka Senatu; są miejsca w prezydiach Sejmu i Senatu dla PiS i mam nadzieję, że przedstawią nowych kandydatów".
Zobacz więcej na temat:  Senat Sejm Michał Kobosko Marek Pęk Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka

Najpierw Siemoniak, teraz Kobosko. Polska 2050 chce torpedować rozwój armii? "Przejrzymy kontrakty zbrojeniowe"

Kolejny polityk opozycji zapowiada "weryfikację" polityki obronnej naszego kraju. Wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko mówił o potrzebie przejrzenia zakupów zbrojeniowych. Dodał też, że to nie liczba żołnierzy decyduje o tym, "czy armia jest w stanie obronić nasze granice i nasze terytorium, to kwestia sprawności, nowoczesności zawodowej armii".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie koalicja obywatelska Tomasz Siemoniak Michał Kobosko armia służby i bezpieczeństwo

Kobosko krytykuje Muzeum Historii Polski. Sobolewski odpowiada: Trzecia Droga i pedagogika wstydu na jednym obrazku

Na warszawskiej Cytadeli uroczyście otwarto - po 17 latach od formalnego powołania, a 5 lat od rozpoczęcia budowy - Muzeum Historii Polski. - Powinno być ono miejscem dialogu - ocenił dyrektor MHP Robert Kostro. Nie wszyscy jednak wzięli sobie ten apel do serca. Michał Kobosko z Polski 2050 postanowił wykorzystać otwarcie muzeum do ataku na rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Muzeum Historii Polski HISTORIA historia Polski Michał Kobosko Polska 2050 polityka Robert Kostro Prawo i Sprawiedliwość PiS opozycja kampania wyborcza Krzysztof Sobolewski

Kosztowne propozycje Polski 2050-PSL. Kobosko: wszystko w imię czegoś

- To była nasza konwencja gospodarcza (w sobotę - przyp. red.), na której przedstawiliśmy cały pakiet spraw. Teraz będziemy przestawiać szczegółowe rozwiązania - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, wiceprzewodniczący ugrupowania Polska 2050 Michał Kobosko. W rozmowie nie padły żadne konkretne wyliczenia dot. kosztów obietnic programowych partii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polska 2050 Michał Kobosko Sejm wybory wybory 2023 wybory w Polsce

Kobosko: nie ma powodów, by podnosić wiek emerytalny, warto stworzyć system zachęt

Michał Kobosko z Polski 2050 powiedział, że koalicyjny komitet wyborczy Trzecia Droga nie widzi powodów, by podnosić wiek emerytalny. Kandydat Trzeciej Drogi Ryszard Petru postuluje zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn na poziomie 62 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Michał Kobosko Polska 2050 polityka wybory w Polsce Ryszard Petru wiek emerytalny w Polsce referendum

Porozumienie Polska 2050-PSL. Michał Kobosko: wiele rzeczy wymaga między nami ustalenia

Dla nas priorytetem absolutnym jest teraz wprowadzenie w życie porozumienia z PSL-em - mówił w programie 3 Polskiego Radia, Michał Kobosko. Wiceszef Polski 2050 podkreślił, że "jest bardzo wiele rzeczy, które wymagają między Polską 2050 a PSL-em ustalenia, pewnej koordynacji działań".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wydarzenia Polska 2050 Michał Kobosko polityka Polskie Stronnictwo Ludowe wybory w Polsce Sejm Trójka

PR24 Groźby rosyjskich propagandystów. Michał Kobosko: nie można dać się zastraszyć

- Zgadzam się z premierem Mateuszem Morawieckim, który powiedział, że kiedy Rosja używa tego rodzaju środków nacisku słownego, kiedy straszy, kiedy szantażuje, to nie można tego lekceważyć, ale też nie można dać się zastraszyć. Mamy do czynienia z krajem bandyckim, którego żołnierze dopuszczają się strasznych rzeczy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wiceprzewodniczący stowarzyszenia Polska 2050 Michał Kobosko.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kobosko Polska 2050 Rosja propaganda reżim

Spór wokół środków z KPO. Kobosko: rząd PiS kontynuuje politykę otwierania kolejnych pól konfliktu

– To jest polityka otwierania kolejnych pól konfliktu ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości – mówił wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko w "Trójkowym komentarzu dnia". Odniósł się tym samym do ostatnich wypowiedzi polityków PiS dotyczących blokowania przez Unię Europejską środków z polskiego KPO.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Bartłomiej Graczak Trójka Unia Europejska Komisja Europejska Michał Kobosko

Kobosko: kwestią, która nas powinna łączyć jest kwestia bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa naszych granic

– Kwestią, która powinna nas łączyć, jest kwestia bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa naszych granic, ponieważ wojna jest bardzo realna, bardzo brutalna i dzieje się dosłownie kilometry za naszą granicą – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Kobosko, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Polska 2050.
Zobacz więcej na temat:  polityka opozycja POLSKA Szymon Hołownia Sejm partie polityczne Polska 2050 Michał Kobosko