more_horiz
PR24 Portal
Section05

Michał Rachoń

PR24 "Tusk był gorliwym akuszerem polityki resetu". Cenckiewicz o umowach gazowych z Rosją

- Tusk uważał, że Polska nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek odstępstwo od głównego nurtu polityki zachodniej, który to każe dogadywać się z Federacją Rosyjską, ująć ją w wielkiej koncepcji architektury bezpieczeństwa Europy i świata. Polska, chcąc być "ważnym graczem", musiała przyjąć tę koncepcję - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Cenckiewicz, historyk, współautor serialu dokumentalnego TVP "Reset".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz

"RESET" Tusk i Pawlak nie potrafili wyjaśnić, skąd kontrakt na rosyjski gaz do 2037 r. Najnowszy odcinek "Resetu"

Rząd Donalda Tuska nie potrafił wyjaśnić powodów zawarcia wieloletniej umowy gazowej z Rosją - podkreślają autorzy serialu "Reset", powołując się na raport Najwyższej Izby Kontroli. W TVP Info wyemitowano ostatni odcinek drugiego sezonu produkcji
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Reset Rosja Donald Tusk Waldemar Pawlak polityka NIK Najwyższa Izba Kontroli Sławomir Cenckiewicz Michał Rachoń energetyka bezpieczeństwo relacje polsko-rosyjskie Władimir Putin Kreml

"RESET" "Reset": Liczne spotkania polskich i rosyjskich służb z pominięciem procedur. "Rosjanie panoszyli się jak u siebie"

Tematem kolejnego odcinka serialu dokumentalnego "Reset", emitowanego na antenie TVP1 i TVP Info, była duża częstotliwość spotkań przedstawicieli polskich służb ze służbami rosyjskimi za czasów rządów PO-PSL. Jak podkreśla jeden z autorów programu Sławomir Cenckiewicz, spotkania odbywały się wyjątkowo często, lecz mimo to nie zostały opisane zgodnie z panującymi procedurami. To - jak mówi historyk - budzi wątpliwości co do ich celu.
Zobacz więcej na temat:  Reset telewizja publiczna Sławomir Cenckiewicz Michał Rachoń Platforma Obywatelska POLSKA polityka

"Skandaliczna decyzja". Rafał Bochenek o ustaleniach serialu "Reset" ws. zgody Tuska na współpracę SKW z FSB

To oburzające, skandaliczna decyzja - powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik PiS Rafał Bochenek, pytany o to, że Donald Tusk miał - wg ustaleń "Resetu" TVP Info - wyrazić zgodę na współpracę między SKW a FSB. "To było kolejne uderzenie w podwaliny naszego bezpieczeństwa" - ocenił Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Bochenek Donald Tusk Michał Rachoń Reset

PR24 Cenckiewicz o współpracy SKW-FSB za czasów Tuska: Polska faktycznie miałaby donosić Rosji na sojuszników z NATO

- Członkowie NATO nie mogą zawierać żadnych umów, które stoją w sprzeczności z interesami państw Sojuszu. Natomiast umowa SKW-FSB z czasów premiera Donalda Tuska przewidywała, że wszystkie kraje, które prowadzą działania zakwalifikowane przez Rosjan jako antyrosyjskie, powinny być zadenuncjowane przez polskie służby do Moskwy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Cenckiewicz, historyk, współautor serialu dokumentalnego TVP "Reset".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz służby i bezpieczeństwo

PR24 "Złożony w ofierze resetu polsko-rosyjskiego". Cenckiewicz o zatrzymaniu Zakajewa

- Jeśli reset polsko-rosyjski był w stanie zredefiniować Katyń czy rolę najeźdźców sowieckich z 1920 r., gdy postawiono im pomnik i cmentarz na polu bitwy, dlaczego nie można było poświęcić kogoś takiego jak Zakajew - pytał retorycznie w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Cenckiewicz, historyk, współautor serialu dokumentalnego TVP "Reset".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz Ahmed Zakajew Czeczenia

"RESET" "Oni wstydu nie mają". Internauci komentują uległość Tuska wobec Putina pokazaną w "Resecie"

"Wstyd, żeby nie powiedzieć ostrzej", "pozornie wolna Polska" - komentują internauci najnowszy odcinek serialu dokumentalnego "Reset", który przedstawia uległą politykę rządu PO-PSL wobec Rosji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz relacje polsko-rosyjskie Platforma Obywatelska PO PSL Donald Tusk Ahmed Zakajew kibice Radosław Sikorski Władimir Putin Siergiej Ławrow Rosja

Dziś nowy odcinek "Resetu". Autorzy ujawnią kulisy polityki Tuska względem Rosji

TVP Info i TVP1 wyemitują dziś o godz. 21.13 kolejny - 13 - odcinek "Resetu", pt. "Dajcie Człowieka". Autorzy serialu Michał Rachoń i dr hab. Sławomir Cenckiewicz odsłaniają kulisy polityki resetu względem Rosji, prowadzonej przez rząd PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz serial Platforma Obywatelska PO Donald Tusk relacje polsko-rosyjskie Władimir Putin Kreml Rosja

Kulisy wojskowej współpracy PO-PSL z Rosją. Klich chciał kupować ich broń. Szokujące dokumenty

Jak wynika z odcinka serialu dokumentalnego "Reset", gabinet Donalda Tuska w latach 2010-2011 bardzo nalegał na zbliżenie w relacjach wojskowych pomiędzy Polską i Rosją. Rząd PO-PSL proponował Kremlowi podpisanie umów o ścisłej współpracy między resortami obrony oraz między Sztabami Generalnymi. Zakładały one m.in., że Polska będzie konsultowała ze stroną rosyjską modernizację naszych sił zbrojnych, dzieliła się poufnymi informacjami, a nawet że będzie brała udział we wspólnych operacjach wojskowych. Sami Rosjanie mieli do tych propozycji odnosić się z rezerwą.
Zobacz więcej na temat:  polityka Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz Donald Tusk

Kulisy wojskowej współpracy PO-PSL z Rosją. Klich chciał kupować ich broń. Szokujące dokumenty

Jak wynika z odcinka serialu dokumentalnego "Reset", gabinet Donalda Tuska w latach 2010-2011 bardzo nalegał na zbliżenie w relacjach wojskowych pomiędzy Polską i Rosją. Rząd PO-PSL proponował Kremlowi podpisanie umów o ścisłej współpracy między resortami obrony oraz między Sztabami Generalnymi. Zakładały one m.in., że Polska będzie konsultowała ze stroną rosyjską modernizację naszych sił zbrojnych, dzieliła się poufnymi informacjami, a nawet że będzie brała udział we wspólnych operacjach wojskowych. Sami Rosjanie mieli do tych propozycji odnosić się z rezerwą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz Donald Tusk

Atak polityków KO na Michała Rachonia. CMWP SDP złożyło zawiadomienie do prokuratury

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich złożyło zawiadomienie do prokuratury na polityków Koalicji Obywatelskiej. To reakcja na atak, którego dopuścili się oni wobec dziennikarza Michała Rachonia pod siedzibą TVP, kiedy ten próbował zadać Donaldowi Tuskowi niewygodne pytania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Jolanta Hajdasz SDP Donald Tusk Michał Kołodziejczak Andrzej Rozenek Hanna Gill-Piątek opozycja Władimir Putin Angela Merkel Platforma Obywatelska PO Reset

PR24 "Padły groźby, musimy reagować". Jolanta Hajdasz o wydarzeniach przed siedzibą TVP

- Zabieramy głos publicznie w tej części środowiska, która nie zgadza się z takimi praktykami (…). Nie ma zgody na to, żeby po prostu naruszać przestrzeń wokół dziennikarza w pracy, który jest po prostu jak funkcjonariusz publiczny i tak powinien być traktowany - mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyr. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Europa Michał Rachoń Donald Tusk Jolanta Hajdasz Mirosław Skowron

PR24 "Powtórka z PKWN z 1944 roku". Prof. Cenckiewicz o planach obronnych Polski za rządów PO

- Ten wariant był skalkulowany tak, by odpowiadał realnemu potencjałowi bojowemu Wojska Polskiego w latach 2011- 2015, a ten potencjał był znikomy, jeśli nie żaden - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Cenckiewicz, historyk, współautor serialu dokumentalnego TVP "Reset".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz

Hajdasz o ataku polityków PO: groźby wobec Michała Rachonia to naruszenie wolności słowa i prawa prasowego

Podczas konferencji prasowej Donalda Tuska w stosunku do dziennikarza TVP Michała Rachonia skierowano groźby karalne i użyto siły. - To naruszenie zasady wolności słowa demokratycznego państwa i naruszenie naszego prawa prasowego - powiedziała dyrektor Centrum Monitorowania Wolności Prasy SDP Jolanta Hajdasz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Michał Rachoń

Politycy PO grozili Michałowi Rachoniowi. Centrum Monitoringu Wolności Prasy złoży zawiadomienie do prokuratury

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapowiedziało złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie wydarzeń pod siedzibą TVP. CMWP SDP chce wiedzieć, czy nie doszło do złamania prawa. - Pod adresem Michała Rachonia padły groźby. Mieliśmy także do czynienia z próbą zastraszenia dziennikarza - powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum.
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń TVP dziennikarze media Platforma Obywatelska POLSKA społeczeństwo