more_horiz
PR24 Portal
Section05

Michał Rachoń

Nie żyje Jerzy Urban. Piotr Semka: żegnają go jako swojego towarzysza walki z prawicą

- Hasło głoszone przez Jerzego Urbana zostało przez część elit przyjęte i wcielone w życie. Dlatego dziś żegnają go jako swojego towarzysza walki z prawicą, a epizod stanu wojennego chcą zamknąć lub też zbanalizować poprzez opowiadanie, jakim był dowcipnym publicystą - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka ("Do Rzeczy"). 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 Piotr Semka Jerzy Urban odeszli 2022

Rosja użyje taktycznej broni jądrowej? Prof. Grochmalski: to byłby krok samobójczy

- Wojska rosyjskie są w tej chwili do tego stopnia zdegradowane i przemieszane, że nie są gotowe do działań w obszarze skażenia radioaktywnego. Z tego punktu widzenia użycie pocisku jądrowego byłoby zmasakrowaniem także własnych żołnierzy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Michał Rachoń broń jądrowa

Będzie nowy traktat polsko-niemiecki? Gmyz: obowiązujący dokument jest przestarzały

- Traktat polsko-niemiecki jest dokumentem, który nie rozstrzygnął zasadniczej kwestii w stosunkach polsko-niemieckich, czyli zadośćuczynienia za zbrodnie i zniszczenia, jakich Niemcy dopuścili się w Polsce w latach 1939-45. Ale zakres nierozwiązanych problemów jest znacznie większy - mówił w Polskim Radiu 24 korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz, komentując postulaty nowego traktatu polsko-niemieckiego w związku z notą dyplomatyczną Polski do Niemiec ws. reparacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Cezary Gmyz POLSKA Niemcy dyplomacja reparacje wojenne MSZ polityka

Przyszłość Sikorskiego. Sakiewicz: jeśli Platforma nie chce utonąć, musi podjąć odpowiednie kroki

- Mimo tego, że Platforma Obywatelska go broni, jeśli nie chce zatonąć na arenie międzynarodowej, to będzie musiała się pozbyć Radosława Sikorskiego. Być może zrobią to delikatnie, bo mają z tym ogromny problem - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Tomasz Sakiewicz Radosław Sikorski Nord Stream Rosja opozycja POLSKA polityka

NATO może uderzyć wyprzedzająco w atomowy arsenał Rosji. Bloger tłumaczy doktrynę Sojuszu

- Jeśli Amerykanie ustalą, że Rosjanie zamierzają użyć broni jądrowej, to odpowiedzią nie będzie uderzenie w ograniczonym zakresie we flotę czarnomorską i to, co Rosjanie mają na Ukrainie, tak się to nie skończy - powiedział w Polskim Radiu 24 były żołnierz i bloger "Wczoraj żołnierz, dziś tata". - W sytuacji, kiedy Pakt poweźmie uzasadnione podejrzenia o możliwości użycia strategicznej broni jądrowej przez przeciwnika, ma prawo do uderzenia wyprzedzającego - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja broń atomowa ŚWIAT NATO

Sukcesy ukraińskiej ofensywy. Grzywaczewski: armia rosyjska silna tylko na papierze

- Armia rosyjska być może jest liczebnie drugą największą armią świata, ale jej stan doskonale oddaje kondycję rosyjskiego państwa, społeczeństwa i ducha. To armia głęboko zdegenerowana, mająca problemy ze skutecznym dowodzeniem, łańcuchami zaopatrzenia, armia często wyposażona w przestarzałą broń - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski (TVP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Michał Rachoń

Wycieki gazu. Siewiereniuk-Maciorowska: obecnie jedyną czynną rurą z gazem jest nasza Baltic Pipe

- Trzeba popatrzeć na konsekwencje, które w tej chwili wynikają z tego, co się stało. Podstawową konsekwencją zaistniałego stanu rzeczy jest to, że obecnie jedyną czynną rurą z gazem jest nasza Baltic Pipe - tak skomentowała ostatnie wycieki gazu na Bałtyku Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z "Kuriera Porannego". Gościem audycji był też Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń ŚWIAT Europa Rosja polityka energetyka

"To ostrzeżenie dla państw Zachodu". Dr Matkowski o zniszczeniu gazociągów Nord Stream

- Jeżeli zakładamy, że sabotaż przeciwko Nord Stream 1 i Nord Stream 2 miał miejsce, to bezwątpienia dokonała go Federacja Rosyjska. Zrobiła to, aby z jednej strony zemścić się za sukcesy armii ukraińskiej, a z drugiej, aby dać wyraźne ostrzeżenie państwom Zachodu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jan Matkowski, wykładowca akademicki z Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Nord Stream 2 Nord Stream

Awaria gazociągów Nord Stream. Marian Kowalski: Radosław Sikorski to kremlowski lobbysta

- Radosław Sikorski, oskarżając Stany Zjednoczone o ten akt terroryzmu, pokazał, że w zasadzie staje w jednej linii z takimi figurami jak Grzegorz Braun czy Janusz Korwin-Mikke - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Marian Kowalski, który skomentował słowa Radosława Sikorskiego dot. możliwych przyczyn awarii gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Marian Kowalski POLSKA Nord Stream 2 Radosław Sikorski polityka Platforma Obywatelska Konfederacja

Wpis Radosława Sikorskiego wywołał burzę. Tomasz Sakiewicz: klasyka gatunku w dziedzinie metod GRU

- Radosław Sikorski spełnił rolę przykrywki dla działalności rosyjskiej, odwrócenia uwagi, co zresztą jeszcze wczoraj Rosjanie bardzo skwapliwie wykorzystali, cytując jego wypowiedź - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Tomasz Sakiewicz Radosław Sikorski Nord Stream Rosja opozycja POLSKA polityka

Siewiereniuk-Maciorowska o wpisie Sikorskiego nt. Nord Stream: konwencja "pożytecznego idioty"

- Sugerowanie, że sabotażu mogli dokonać Amerykanie, jest kompletnie nieodpowiedzialne, to podważanie relacji polsko-amerykańskich i sił sojuszniczych. Takich rzeczy nie można robić (…), trudno jest to skomentować w logiczny sposób - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Codziennej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja gaz ziemny Nord Stream II Michał Rachoń Radosław Sikorski

Przekop Mierzei Wiślanej, Baltic Pipe, CPK. Prof. Mieczysław Ryba: Polska nie jest już państwem drugiej kategorii

- W wielu bardzo strategicznych sprawach państwo polskie przestało być "papierowe". Wbrew woli wielkich mocarstw, które nas otaczają, udało się na czas zbudować rzeczy, które powstają wiele lat - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski), komentując uruchomienie Baltic Pipe.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja gaz ziemny Baltic Pipe 2022 Baltic Pipe Michał Rachoń Polska w Unii Europejskiej

Częściowa mobilizacja w Rosji. Profesor Grochmalski: faktyczna trwa już od miesięcy

- Ofensywa ukraińska postępuje, wojska rosyjskie nie dotrą na czas, kluczem będzie to, co się będzie działo w czasie zimy. Perspektywa następnego roku jest związana z tym, w jaki sposób sojusznicy Ukrainy będą ją w stanie wesprzeć sprzętem i amunicją. Putin nie jest w stanie dokonać radykalnej zmiany systemu funkcjonowania armii, który stworzył - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Michał Rachoń

Częściowa mobilizacja w Rosji. Publicyści komentują działania Putina

- Ogłoszenie "częściowej mobilizacji" jest przyznaniem się przez Władimira Putina do ogromnej rozpaczy. Ta rozpacz oczywiście będzie nas wszystkich bardzo dużo kosztować - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Piekarczyk ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także: Piotr Cywiński ("Sieci") oraz Marek Jakubiak (były poseł).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Władimir Putin Ukraina Rosja wojna na Ukrainie broń atomowa wojsko wojna 2022