more_horiz
PR24 Portal
Section05

Michał Wójcik

TSUE odpowiedział na pytanie polskiego sądu. Wójcik: to atak na polskie dzieci

Czwartkowe orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wpisuje się w "całą serię różnych ataków wymierzonych między innymi w polskie ustawodastwo" - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej minister, członek Rady Ministrów Michał Wójcik. Chodzi o odpowiedź europejskiej izby na pytanie polskiego sądu w sprawie powrotu dzieci za granicę po wyroku sądu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzieci Trybunał Sprawiedliwości UE Michał Wójcik Polska w Unii Europejskiej

KE wszczęła procedurę przeciwko Polsce. Wójcik: obiecuję, że nadal będę bronić dzieci

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie przeciwko Polsce za nadmierne wydłużanie procedur w ponadgranicznych sporach o dzieci. Minister w Kancelarii Premiera Michał Wójcik krytykuje tę decyzję. "KE wyciągnęła łapy po polskie dzieci. Grozi nam postępowanie przed TSUE i kary. Tak wygląda Unia w pigułce. Obiecuję, że nadal będę bronić dzieci" - napisał na Twitterze Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Europejska Michał Wójcik Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

Kiedy dostaniemy fundusze z KPO? Wójcik: KE nie chodzi o praworządność, ale o politykę

- Po stronie polskiej nie było żadnych błędów, z formalnoprawnego punktu widzenia już ponad rok temu KPO powinien być przyjęty przez Komisję Europejską, pieniądze powinny być wysłane - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy polityka reforma sądownictwa Rafał Dudkiewicz Michał Wójcik

Polskie dzieci za granicą w rodzinie zastępczej. Ministerstwo Sprawiedliwości wywalczyło ważną zmianę

Ministerstwo sprawiedliwości poinformowało, że kraje unijne będą zobowiązane do poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej i językowej dziecka, które trafiło do rodziny zastępczej. Jak wyjaśnił minister w KPRM Michał Wójcik teraz dzieci kierowanie pod opiekę zastępczą, mają trafiać do rodzin z podobnego kręgu kulturowego, a najlepiej do krewnych z kraju swojego pochodzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rodzina zastępcza dziecko Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Wójcik

"Wygraliśmy osiem razy". Michał Wójcik zapewnia o dystansie do sondaży

- My nie pracujemy dla sondaży, na co dzień spotykamy się z Polakami i realizujemy nasz program wyborczy. Jako szef struktur Solidarnej Polski jestem bardzo zadowolony z tego, jak one się rozwijają w ostatnim czasie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 minister Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka sondaże sondaż społeczeństwo Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Michał Wójcik Eliza Olczyk

Rząd chce zaostrzenia przepisów ws. obrazy uczuć religijnych. Wójcik podał szczegóły

Solidarna Polska szykuje zaostrzenie przepisów Kodeksu karnego dotyczących obrazy uczuć religijnych. Zakłócającym msze św. nie trzeba będzie już udowadniać, że czynią to złośliwie. - Zostaną wprowadzone kryteria obiektywne, a nie subiektywne. Mniej będzie się liczyła opinia biegłych - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" minister w KPRM Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki kodeks karny polityka Solidarna Polska Ministerstwo Sprawiedliwości prawo sądownictwo Michał Wójcik

Michał Wójcik: nie zgadzamy się na federalizację UE

- Polakom należą się środki unijne, UE to nie są tylko zobowiązania, ale też uprawnienia. Rewizja traktatów to próba wymuszania na państwach członkowskich i na Polsce pewnych zachowań - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska 2050 Komisja Europejska reforma sądownictwa sądownictwo Sąd Najwyższy POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy Dorota Kania Michał Wójcik

Senackie poprawki ws. SN. Wójcik: nie godzimy się na demolowanie wymiaru sprawiedliwości

- Nie możemy zgodzić się na zdemolowanie wymiaru sprawiedliwości, na podważanie statusu sędziów, na wyższość prawa wspólnotowego nad polską konstytucją; nigdy na to się nie zgodzimy - oświadczył w imieniu Solidarnej Polski minister w KPRM Michał Wójcik, odnosząc się do senackich poprawek do ustawy o SN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Michał Wójcik Solidarna Polska Senat

Sędzia Juszczyszyn przywrócony do orzekania. Wójcik mówi o "destrukcji wymiaru sprawiedliwości"

Wiceprezes Solidarnej Polski i minister w KPRM Michał Wójcik odniósł się do uchylenia przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego zawieszenia w czynnościach sędziego Pawła Juszczyszyna. - To destrukcyjne i złe dla państwa, gdy jeden sędzia podważa status innego sędziego - skomentował. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości Paweł Juszczyszyn

Prezydencki projekt o Sądzie Najwyższym. Wójcik: chcemy jak najszybciej przegłosować tę ustawę

- Opozycja nie jest zadowolona z tego, że obóz rządzący bardzo dobrze współpracuje. Nie będzie wcześniejszych wyborów - podkreślił Michał Wójcik. Wiceprezes Solidarnej Polski przyznał, że Zjednoczona Prawica chce jak najszybciej przegłosować nowelę ustawy o Sądzie Najwyższym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo Michał Wójcik zjednoczona prawica Solidarna Polska

Radosław Fogiel: Rosjanie skupiają się na Donbasie, Ukraina potrzebuje wsparcia Zachodu

Gośćmi Beaty Michniewicz w "Śniadaniu w Trójce" byli: Władysław Teofil Bartoszewski (PSL), Radosław Fogiel (PiS), Paweł Kowal (KO) i Michał Wójcik (SP). Podkreślali konieczność wsparcia broniącej się przed Rosją Ukrainy, między innymi poprzez nakładanie dalszych sankcji na Moskwę oraz przez dostawy broni.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA polityka Trójka wojna 2022 wojna na Ukrainie Ukraina Rosja wojsko Donbas Paweł Kowal Radosław Fogiel Michał Wójcik Władysław Teofil Bartoszewski

Michał Wójcik: nie ma kryzysu w rządzie, chcemy wygrać kolejne wybory

- Nie było żadnego ataku słownego pod adresem premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział minister w KPRM Michał Wójcik z Solidarnej Polski, odnosząc się do słów Zbigniewa Ziobry po wyroku TSUE. - Wszyscy, którzy myślą, że będzie to przyczyną kryzysu w rządzie, mogą być rozczarowani.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Europejski Trybunał Sprawiedliwości Mateusz Morawiecki Polska w Unii Europejskiej Michał Wójcik Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

Prezydent proponuje zmiany w SN. Wójcik: projekt w tej wersji nieakceptowalny, będzie czas na dyskusję

- Jesteśmy otwarci na dyskusję, bo przecież inicjatywa legislacyjna będzie złożona, będzie czas na dyskusję w tym zakresie, który proponuje pan prezydent - powiedział w Polskim Radiu 24 minister - członek Rady Ministrów Michał Wójcik, pytany o prezydencki projekt zmian w sądownictwie. - W obecnej wersji jest to dla nas nieakceptowalne, i to pod paroma względami - zaznaczył. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik Dorota Kania Ministerstwo Sprawiedliwości Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo Sąd Najwyższy legislacja