more_horiz
PR24 Portal
Section05

Michał Woś

Afera taśmowa. Wiceminister sprawiedliwości: Donald Tusk mówił, że Marcin W. to wiarygodny świadek

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś skomentował na antenie Polsat News ujawnione zeznania współpracownika Marcina Falenty, z których wynika, że Marcin W. przekazał reklamówkę wypełnioną pieniędzmi Michałowi Tuskowi, synowi byłego premiera. - Jeżeli Donald Tusk domagał się komisji śledczej, mówiąc, że jest to bardzo wiarygodny świadek, to proszę bardzo, świadek mówi: 600 tysięcy euro łapówki dla Tuska - zaznaczył polityk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa Donald Tusk polityka Michał Woś

Zbrodnie wojenne na Ukrainie. Woś: w naszych więzieniach znajdzie się miejsce dla ludobójców

- W tej chwili już nikt nie ma wątpliwości - ONZ i inne organizacje jednoznacznie wskazują na skalę tych zbrodni (na Ukrainie - przyp. red.). (...) Putin to zbrodniarz wojenny, który powinien być osądzony jak zbrodniarze faszystowscy, hitlerowscy w Norymberdze - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Woś (wiceminister sprawiedliwości). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wojna 2022 Ukraina wojna na Ukrainie Rosja Władimir Putin Ministerstwo Sprawiedliwości Dorota Kania Michał Woś

tylko u nas Projekt nowelizacji ustawy o kuratorach w Sejmie. Woś: największa reforma od początku jej istnienia

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt nowelizacji ustawy o kuratorach sądowych. Przedłożone przepisy mają poprawić funkcjonowanie i organizację kuratorskiej służby sądowej oraz jakość i efektywność pracy kuratorów. - Wprowadzamy jasne, transparentne kryteria - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.   
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości rząd Sejm TYLKO U NAS

Ograniczenie przywilejów więźniów i zmiany w więziennictwie. Sprawdź nowe reformy w prawie karnym

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś powiedział, że w ramach reformy w prawie karnym wykonawczym zaostrzone zostaną przepisy dotyczące ochrony funkcjonariuszy więziennych, przepisy ułatwiające doprowadzanie skazanych do więzienia, także rozbudowany zostanie program "Praca dla więźniów".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Woś przestępczość prawo kodeks karny sądownictwo

Zmiana ustawy o SN. Woś: wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości

Michał Woś, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia, odniósł się do prezydenckich zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. – Gdyby ta ustawa w tym kształcie weszła w życie, to wywróciłaby do góry nogami polski wymiar sprawiedliwości – podkreślił wiceminister.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości Solidarna Polska sądownictwo sąd Beata Michniewicz Trójka POLSKA Sąd Najwyższy

Dochodzenie ws. rosyjskich zbrodni. Woś: polska i ukraińska prokuratura są w stałym kontakcie

– Od pierwszych dni wojny prokuratura polska i ukraińska są w bieżącym kontakcie, żeby zebrać jak najwięcej dowodów rosyjskich zbrodni – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości. Podkreślał, że szczegółowe udokumentowanie wydarzeń jest kluczowe dla osądzenia odpowiedzialnych za przeprowadzone na cywilach masakry.
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś POLSKA Beata Michniewicz polityka Ukraina wojna 2022 Rosja sąd

"Jedność Zachodu musi być zbudowana na prawdzie". Woś apeluje o twardą postawę wobec Rosji

Jedność świata Zachodu jest bardzo ważna, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie odpowiedzieć Rosji dostatecznie dotkliwie, ale jedność da się budować na prawdzie; trzeba mówić prawdę, że miękkie zachowania, te nieustające telefony na Kreml nie wystarczą - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Woś z Solidarnej Polski. Postawę Zachodu wobec Rosji komentowali także Tomasz Rzymkowski z PiS, Maciej Gdula z Lewicy i Czesław Mroczek z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Woś Maciej Gdula Czesław Mroczek Tomasz Rzymkowski sankcje Unii Europejskiej sankcje infografika

Michał Woś: w projekcie prezydenta rażący jest model weryfikacji sędziów

– Solidarna Polska ma wyrobione zdanie na temat prezydenckiego projektu zmian w Sądzie Najwyższym. Ciężko być zwolennikiem rozwiązań, które niosą za sobą różne znaki zapytania – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro sądownictwo Bartłomiej Graczak Sąd Najwyższy

"Konieczne są zmiany w konstytucji". Michał Woś o konfiskacie majątków rosyjskich oligarchów

- Jeżeli majątki rosyjskich oligarchów mają być skonfiskowane bez odszkodowania, bez orzeczenia sądu to - jak wskazuje wielu konstytucjonalistów - konieczna jest zmiana konstytucji. Wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział przedstawienie ustawy zmieniającej ustawę zasadniczą i przedłożenie jej do parlamentu. Jestem przekonany, że stanie się to jak najszybciej - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Woś Stanisław Janecki POLSKA wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja konstytucja

Wydalenie rosyjskich dyplomatów. Michał Woś: Polska ważnym celem agentury Moskwy

- Dla Rosji od lat byliśmy jednym z celów działania, postsowiecka agentura rosyjska miała tutaj dobre rozpoznanie, jako jedno z byłych państw Układu Warszawskiego Polska była głęboko zinfiltrowana. Jesteśmy też najbliższym państwem NATO, agentura rosyjska rzuciła duże siły na Polskę, dziś rozbiliśmy tę siatkę - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Michał Woś Piotr Nisztor szpieg dyplomacja POLSKA polityka

Rzeszów: zabójstwo psycholog w zakładzie karnym. Wiceszef MS: zrobimy wszystko, by wyjaśnić tę sprawę

"Jestem wstrząśnięty śmiercią funkcjonariuszki Służby Więziennej w Zakładzie Karnym w Rzeszowie" - napisał wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Kobieta pracowała jako psycholog. Miała zostać zaatakowana nożyczkami przez jednego z osadzonych. Wiceszef resortu zapowiedział wyjaśnienie sprawy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo zabójstwo służba więzienna Ministerstwo Sprawiedliwości podkarpackie Rzeszów Michał Woś

Sellin: dokonuje się właśnie drugi rozbiór Ukrainy

– Sytuacja na Ukrainie silnie poniża Francję i Niemcy, które łudziły się przez ostatnie lata, że porozumienia mińskie będą respektowane i wdrażane przez Rosję. To zostało złamane – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica), Andrzej Halicki (Koalicja Obywatelska) i Michał Woś (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  NATO konflikty międzynarodowe wojsko Donbas Ługańsk Rosja Ukraina sankcje Władimir Putin Krzysztof Gawkowski Andrzej Halicki Michał Woś Jarosław Sellin Beata Michniewicz ŚWIAT Europa Trójka Trójka Ukraina

Polska powinna opuścić Fundusz Odbudowy? Wiceszef MS: nie mamy z tego ani euro

Jak powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Woś, "Polska żyruje kredyty Unii Europejskiej, a nie ma z tego ani euro". Dlatego, zdaniem wiceministra sprawiedliwości, nasz kraj "powinien rozważyć opuszczenie Funduszu Odbudowy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro sądownictwo Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska prawo fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej

Zmiany w Kodeksie karnym. Woś: najbrutalniejsze zbrodnie muszą spotkać się z odpowiednimi konsekwencjami

- Nie może być tak, że państwo jest silne wobec słabych, a wobec silnych - bezradne. My to zmieniamy i wszystkie najbrutalniejsze zbrodnie różnego rodzaju będą musiały spotkać się z odpowiednimi konsekwencjami po to, żeby odstraszać - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro kodeks karny sądownictwo Bartłomiej Graczak

Woś: projekt o wolności słowa w internecie jest gotowy do przyjęcia przez rząd

- Projekt ustawy o wolności słowa w internecie przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości jest gotowy do przyjęcia przez rząd - przekazał w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MS Michał Woś. Przekonywał, że projekt jest ważny i jak najszybciej powinien zostać skierowany do parlamentu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Woś służby specjalne służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Sprawiedliwości Sejm Senat internet Facebook