more_horiz
PR24 Portal
Section05

Micheil Saakaszwili

"Nie tylko wielki Polak, ale i bohater Gruzji". Saakaszwili wspomina Lecha Kaczyńskiego

O tym jaką rolę odegrał w ocaleniu Gruzji w czasie rosyjskiej agresji w 2008 roku odegrał Lech Kaczyński przypomniał w mediach społecznościowych były prezydent tego kraju Micheil Saakaszwili. Wpis umieścił w związku z kolejną miesięcznicą katastrofy pod Smoleńskiem. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Gruzja Micheil Saakaszwili Lech Kaczyński Smoleńsk miesięcznica katastrofy smoleńskiej

15 lat od napaści Rosji na Gruzję. Bieg zdarzeń odwrócił Lech Kaczyński

8 sierpnia mija 15 lat od wkroczenia rosyjskich wojsk na teren Gruzji. Armia Putina chciała błyskawicznie zająć separatystyczne republiki Osetii Południowej i Abchazji, a następnie ruszyć na stolicę kraju - Tbilisi. Marsz rosyjskich wojsk zatrzymała jednak, słynna już interwencja prezydenta Lecha Kaczyńskiego i innych głów państw Europy Środkowej, którzy wzięli udział w wiecu w gruzińskiej stolicy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Gruzja Rosja Lech Kaczyński Micheil Saakaszwili Władimir Putin

Incydent przy badaniu Saakaszwilego. Polski chargé d'affaires wezwany do MSZ Gruzji

Ministerstwo spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej informuje, że tymczasowy chargé d'affaires polskiej ambasady w Tbilisi został w poniedziałek wezwany do MSZ Gruzji w związku z incydentem dotyczącym polskich lekarzy, którzy odwiedzili przebywającego w szpitalu byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego.
Zobacz więcej na temat:  MSZ dyplomacja Gruzja Micheil Saakaszwili ŚWIAT Europa Kaukaz POLSKA

"Nie zapomnimy tego poparcia". Politycy rządzący Gruzją 15 lat temu podkreślają rolę Lecha Kaczyńskiego

Politycy rządzący Gruzją 15 lat temu podziękowali świętej pamięci Lechowi Kaczyńskiemu za uratowanie kraju przed Rosją. Słowa o odwadze prezydenta i narażaniu życia padły podczas zorganizowanej przez europosłankę Annę Fotygę konferencji w Parlamencie Europejskim poświęconej rosyjskiej inwazji na Gruzję sprzed 15 lat.
Zobacz więcej na temat:  Micheil Saakaszwili Gruzja Lech Kaczyński Anna Fotyga Europa

"Nie zapomnimy tego poparcia". Politycy rządzący Gruzją 15 lat temu podkreślają rolę działań Lecha Kaczyńskiego

Politycy rządzący Gruzją 15 lat temu podziękowali świętej pamięci Lechowi Kaczyńskiemu za uratowanie kraju przed Rosją. Słowa o odwadze prezydenta i narażaniu życia padły podczas zorganizowanej przez europosłankę Annę Fotygę konferencji w Parlamencie Europejskim poświęconej rosyjskiej inwazji na Gruzję sprzed 15 lat.
Zobacz więcej na temat:  Micheil Saakaszwili Gruzja Lech Kaczyński ŚWIAT Anna Fotyga Europa

"Wzywamy do aktu humanitarnego". Ukraina apeluje do prezydenta Gruzji o ułaskawienie Saakaszwilego

Rada Najwyższa Ukrainy apeluje do prezydenta Gruzji o ułaskawienie Micheila Saakaszwilego. Były prezydent Gruzji jest od 2019 roku obywatelem Ukrainy. Przewodniczący Ukraińskiego Parlamentu Rusłan Stefanczuk poinformował, że odpowiednia rezolucja została przegłosowana przez 285 ukraińskich deputowanych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Gruzja Micheil Saakaszwili Ukraina zdrowie prawa człowieka więźniowie polityczni szpital Rada Najwyższa

Polska misja medyczna w Gruzji. Micheil Saakaszwili dziękuje premierowi Morawieckiemu

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wysłanie polskich lekarzy do Tbilisi. "Dziękuję, że nie zostawia Pan przyjaciół w potrzebie. Jestem wdzięczny narodowi polskiemu. Dziękuję za wysłanie bardzo profesjonalnego zespołu medycznego. Gruzja i Polska zawsze razem" - brzmi wpis na Twitterze Micheila Saakaszwilego.
Zobacz więcej na temat:  Gruzja Micheil Saakaszwili Mateusz Morawiecki zdrowie lekarz Tbilisi prawa człowieka Europa

Polska misja medyczna w Gruzji. Micheil Saakaszwili dziękuje premierowi Morawieckiemu

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wysłanie polskich lekarzy do Tbilisi. "Dziękuję, że nie zostawia Pan przyjaciół w potrzebie. Jestem wdzięczny narodowi polskiemu. Dziękuję za wysłanie bardzo profesjonalnego zespołu medycznego. Gruzja i Polska zawsze razem" - brzmi wpis na Twitterze Micheila Saakaszwilego. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Gruzja Micheil Saakaszwili Mateusz Morawiecki zdrowie lekarz Tbilisi prawa człowieka Beata Płomecka Europa