more_horiz
PR24 Portal
Section05
mieszkania na wynajem

Zobacz wideo Czarzasty: w tej chwili brakuje miliona mieszkań na rynku pierwotnym i miliona na wtórnym

– W tej chwili młode pokolenie do 30 roku życia w 60 proc. mieszka w Polsce z rodzicami. W innych krajach europejskich jest to na poziomie 4 proc. – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i poseł Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Włodzimierz Czarzasty Beata Michniewicz Trójka mieszkania na wynajem mieszkania społeczeństwo

Polacy ostrożniejsi z braniem kredytów na mieszkania. Wzrost tylko w kredytach o stałej stopie

W I kw. br. banki udzieliły 47,8 tys. kredytów mieszkaniowych, ponad 25 proc. mniej niż w IV kw. 2021 r. - wynika z raportu AMRON-SARFiN. 75 proc. nowo udzielonych kredytów stanowiły kredyty o stałej stopie. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkanie mieszkanie dla młodych mieszkania na wynajem mieszkania kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy bank centralny stopy procentowe stopy rynkowe depozyt oprocentowanie banki

Apogeum cen nieruchomości już za nami. Ekspert: spadło zainteresowanie zakupami i sprzedażą

- Na rynku nieruchomości widać wyczekiwanie, sprzedający wstrzymują się ze zbyciem mieszkań, a klienci z zakupem. Transakcje, do których dochodzi, są po niższych cenach - mówi ekspert Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości Wojciech Kuc. Dodaje, że apogeum cenowe było w grudniu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkania mieszkania na wynajem kredyt mieszkaniowy nieruchomości inwestycje

"Popyt na nieruchomości będzie się zmniejszał" Ekspert o tegorocznych cenach mieszkań

W tym roku możemy liczyć na mniejszy wzrost cen nieruchomości niż w 2021 r., ale to w dalszym ciągu będzie wzrost - powiedział Piotr Bartkiewicz z Pekao SA. Zaznaczył, że choć popyt na mieszkania hamuje, dobra sytuacja finansowa deweloperów może ich powstrzymywać przed obniżkami cen.
Zobacz więcej na temat:  deweloper GOSPODARKA budownictwo mieszkania na wynajem mieszkania kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy

Ministerstwo rozwoju monitoruje rynek mieszkaniowy. Uściński: chcemy zapobiegać dalszym wzrostom cen

- Analizujemy, czy są potrzebne kroki, które będą zapobiegać dalszym wzrostom cen nieruchomości - powiedział wiceminister rozwoju Piotr Uściński. Podkreślił, że resort chce dać sygnał dla rynku, by inwestorzy zastanowili się nad zakupami mieszkań w celach spekulacyjnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkania mieszkania na wynajem Ministerstwo Rozwoju budownictwo BGK kredyt mieszkaniowy

Zagraniczni inwestorzy kupują w Polsce mieszkania za miliardy. Ekspert: potrzebne są prawne regulacje

Potrzebne są regulacje, które ograniczą napływ globalnego kapitału instytucjonalnego na rynek mieszkań w Polsce - ocenia prezes HRE Think Tank Michał Cebula. Jego zdaniem, potrzebne są też regulacje, które zapobiegać będą spekulacyjnym inwestycjom na rynku działek czy samych mieszkań. 
Zobacz więcej na temat:  mieszkania na wynajem mieszkania GOSPODARKA inwestycje budownictwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem