more_horiz
PR24 Portal
Section05

mieszkania

ANALIZA Polepszają się warunki mieszkaniowe w Polsce. Ostatnia dekada to znaczna poprawa statystyk

W ostatniej dekadzie liczba mieszkań w Polsce wyraźnie zwiększyła się - przyrost wyniósł 1,7 mln (do ok. 15,3 mln), co sprawiło, że na 1000 mieszkańców zasób mieszkań zwiększył się z ok. 350 do ok. 400. Wzrost liczby mieszkań oraz całkowitej ich powierzchni wpłynął na jakość warunków mieszkaniowych, w tym zmniejszenie ubóstwa mieszkaniowego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budownictwo infografika mieszkania

Wynajem od inwestorów instytucjonalnych to margines. Ekspert: w odniesieniu do całego rynku - ok. 2 proc.

W największych aglomeracjach w rękach inwestorów instytucjonalnych jest nieco ponad 9 tys. mieszkań na wynajem, czego prawie połowa w stolicy - oceniają rynkowi eksperci. Sektor PRS (ang. Private Rented Sector) to najem od inwestorów instytucjonalnych, w których rękach jest cały budynek lub jego część. Właściciel wynajmuje mieszkania sam lub poprzez wyspecjalizowany podmiot.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkania mieszkania na wynajem inwestycje budownictwo deweloper

Rynek mieszkaniowy. Minister Buda: budowa czynszówek to jeden ze sposobów na trudniejsze czasy

- Budowa czynszówek ze środków publicznych to jeden ze sposobów na trudniejsze czasy na rynku nieruchomości - ocenił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. W ostatnich dwóch latach ze wsparciem z Funduszu Dopłat gminy zwiększyły zasoby mieszkaniowe o 7,1 tys. mieszkań.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkanie mieszkania mieszkania na wynajem Ministerstwo Rozwoju budownictwo OZE kredyt mieszkaniowy kredyt hipoteczny POLSKA społeczeństwo

Anna Maria Żukowska: Lewica chce, aby państwo budowało tanie mieszkania na wynajem dla młodych

- Lewica chce, aby to państwo budowało mieszkania, tanie mieszkania na wynajem. Kiedy ktoś nie ma gdzie mieszkać, to nie jest zbyt rozsądnym, aby podejmować decyzję o rodzeniu dziecka - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Maria Żukowska, poseł Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Anna-Maria Żukowska mieszkania na wynajem mieszkania Ministerstwo Rozwoju POLSKA rodzina dzieci dzietność Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Nowa Lewica lewica polityka GOSPODARKA budownictwo PiS społeczeństwo opozycja

ART. SPONSOROWANY Remonty pustostanów szansą na zwiększenie liczby mieszkań komunalnych i socjalnych

Potrzeby mieszkaniowe w Polsce wciąż są bardzo duże. Nie każdego stać na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, a tym bardziej na zakup mieszkania z własnych środków. Rozwiązaniem dla najbardziej potrzebujących osób są mieszkania od gminy - komunalne lub socjalne. Tych niestety jest nadal zbyt mało, sytuację można jednak poprawić inwestując w pustostany.
Zobacz więcej na temat:  BGK ekonomia POLSKA mieszkania

Ze stałej ceny energii skorzysta 17 mln gospodarstw domowych. Wiceminister rodziny podał szacunki

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed ocenił, że z programów i pomocy związanej m.in. ze stałą ceną energii elektrycznej skorzysta w Polsce 17 mln gospodarstw domowych. Rząd podjął walkę z inflacją i chce zabezpieczyć rodaków w opał - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne energia elektryczna prąd rodzina mieszkania energetyka POLSKA społeczeństwo Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej