more_horiz
PR24 Portal
Section05

mieszkania

Rzecznik PSP ostrzega: Wszystkich Świętych to czas zwiększonego ryzyka powstania pożarów

- Okres Wszystkich Świętych to czas szczególny, ale w chwili, gdy odwiedzamy groby naszych bliskich, zwiększa się ryzyko powstania pożarów, zarówno tych przypadkowych, jak i celowych - powiedział rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych cmentarz straż pożarna bezpieczeństwo społeczeństwo mieszkanie mieszkania dom pożar

Sukces programu Bezpieczny Kredyt 2 procent. Liczba kredytów wzrosła o ponad 232 procent

Wartość kredytów mieszkaniowych udzielonych przez banki i SKOK-i we wrześniu tego roku wzrosła w stosunku do września 2022 roku o 232,7 proc. do 7,17 mld zł - poinformowało w środę Biuro Informacji Kredytowej (BIK). To efekt wzrostu zdolności kredytowej, spadku inflacji, podwyżek płac oraz programu Bezpieczny Kredyt 2 procent.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budownictwo nieruchomości mieszkania banki BIK kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy

Profesor Mariusz Andrzejewski: wakacje kredytowe powinny być utrzymane także w roku 2024

Wakacje kredytowe miały na celu ochronę polskich rodzin przed zubożeniem z powodu płacenia dwa razy wyższych rat niż przed wybuchem wojny na Ukrainie i wywołaną przez to wysoką inflacją - powiedział prof. Mariusz Andrzejewski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w audycji "Ekspres Gospodarczy" PR 1 Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy budownictwo mieszkania banki

Eksperci: złe oceny stanu budżetu to sygnał ograniczeń w realizacji kampanijnych obietnic

Stan zadłużenia państwa nie jest tragiczny, jak to próbuje się dziś przedstawiać, a o realizacji budżetu trzeba bazować na liczbach, nie opiniach. Przy zmianie rządu takie dyskusje zwykle są i raczej mają na celu pokazanie wyborcom, że nie da się zrealizować wszystkich złożonych w kampanii obietnic - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB i Arkadiusz Pączka, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK inwestycje zagraniczne mieszkania kwota wolna od podatku podatek nieruchomości

Tusk wycofa się z kolejnej obietnicy? "Wyborcza" radzi ws. kredytu 0 proc.: lepiej, aby przyszły rząd o tym zapomniał

Lepiej, aby przyszły rząd zapomniał o kredycie 0 proc. - radzi partiom opozycyjnym z Platformą Obywatelską na czele "Gazeta Wyborcza". Zdaniem dziennika Donald Tusk powinien wycofać się ze sztandarowej propozycji. Alternatywne rozwiązanie proponuje jedna z cytowanych przez "GW" ekspertek: "Kredyt 0 proc. tak, ale nie dla osób indywidualnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory 2023 mieszkanie mieszkania kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy