X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
migracja

Zakończył się szczyt UE. Płomecka: pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego

W piątek zakończył się dwudniowy szczyt UE w Strasburgu. Polskę reprezentował na nim premier Mateusz Morawiecki. Przywódcy państw Wspólnoty omówili na nim m.in. temat migrantów na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej z Białorusią. Jak przekazała w audycji "W samo południe" Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, obecnie w UE trwa dyskusja na temat sankcji dla reżimu Aleksandra Łukaszenki, a podczas szczytu pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska polityka granica Białoruś migracja imigranci w Europie imigracja Beata Płomecka Michał Strzałkowski reżim Aleksander Łukaszenka sankcje Unii Europejskiej sankcje Mateusz Morawiecki premier

"Podszywają się pod agencje turystyczne". Prof. Kozłowski o organizacji przerzutu migrantów

- Działania Unii Europejskiej będą skierowane do państw, z których migranci pochodzą. Skoro mamy nazwy tych rzekomych agencji turystycznych, to już jest powód, żeby rozmawiać z rządami państw, gdzie te "agencje" są zarejestrowane. I takie działania na pewno są w planie unijnych instytucji - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Artur Kozłowski z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT migracja Unia Europejska służby i bezpieczeństwo

Ochrona granicy polsko-białoruskiej. Szef MON: ponad 7,5 tys. żołnierzy wspiera służby MSWiA

"Ponad 7,5 tys. żołnierzy wspiera służby MSWiA w ochronie granicy polsko-białoruskiej" - poinformował w sobotę szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że zaangażowanie polskich sił zbrojnych może się zwiększyć w każdej chwili.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica Białoruś Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej straż graniczna migracja imigranci w Europie imigracja

Szczyt w Brukseli. Unijni przywódcy wezwali KE do sfinansowania działań na trasach migracyjnych

Unijni przywódcy na szczycie w Brukseli potępili ataki hybrydowe na granice Wspólnoty i zaapelowali o szybkie sankcje wobec białoruskiego reżimu. Wezwali też Komisję Europejską do sfinansowania działań na trasach migracyjnych. Takie zapisy znalazły się we wnioskach na zakończenie dyskusji o migracji w drugim dniu szczytu - poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT migracja Unia Europejska Europa

Rozpoczęły się ćwiczenia WOT na ścianie wschodniej. Mają wzmocnić "potencjał obronny społeczności lokalnych"

Jak poinformował rzecznik WOT pułkownik Marek Pietrzak, wybrane brygady Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęły ćwiczenia "Osłona-21" przy wschodniej granicy Polski. Żołnierze do końca roku będą działać wzdłuż terenu przygranicznego z Białorusią, ale nie w miejscach objętych stanem nadzwyczajnym. Szkolenie ma charakter defensywny i będzie prowadzone w cyklach 72-godzinnych. Żołnierze najpierw zostaną wezwani do stawiennictwa, potem otrzymają stosowne wyposażenie i ruszą na trening w teren.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ćwiczenia wojskowe Wojska Obrony Terytorialnej granica migracja kryzys migracyjny imigranci w Europie straż graniczna policja straż pożarna

Szczyt w Brukseli. Premier: migranci są wykorzystywani, by zagrozić bezpieczeństwu UE

Migranci są wykorzystywani, by zagrozić bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej - mówił na szczycie w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Z relacji unijnych dyplomatów, które uzyskała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka wynika, że podczas dyskusji za zamkniętymi drzwiami szef rządu zaapelował też o przyspieszenie prac nad sankcjami wobec białoruskiego reżimu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT migracja Unia Europejska Mateusz Morawiecki Europa

Drugi dzień szczytu UE. Jest apel o współfinansowanie bariery na granicy z Białorusią

Trwa drugi dzień unijnego szczytu w Brukseli poświęcony między innymi migracji i sytuacji na zewnętrznych granicach. To sprawa paląca w Unii w związku z działaniami białoruskiego reżimu, który sprowadza nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, przepycha ich następnie przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska migracja Beata Płomecka Białoruś granica imigranci w Europie Belgia Bruksela

SG i Policja zatrzymały kolejnych "kurierów". Przewozili dziesiątki migrantów

Kolejnych pięciu mężczyzn, obywateli Niemiec, Ukrainy i Syrii, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie kraju, zatrzymała podlaska policja. Zatrzymań dokonała także Straż Graniczna. W sumie w różnych samochodach przewożono 103 osoby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna imigranci w Europie obcokrajowcy migracja imigracja Białoruś bezpieczeństwo

Drugi dzień szczytu UE. Dziś rozmowy m.in. o kryzysie migracyjnym i ochronie granic

Migracja i sytuacja na granicach zewnętrznych - to jeden z tematów drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Najbardziej palącą kwestią jest obecnie wykorzystywanie nielegalnych migrantów przez białoruski reżim, przepychanie ich przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska migracja Beata Płomecka Białoruś granica imigranci w Europie Belgia Bruksela

"Te pełnomocnictwa nie mają mocy urzędowej". Siewiereniuk-Maciorowska o pośrednikach prawnych na granicy

- Pełnomocnictwa, które podpisują nielegalni migranci, są nic nie warte, ponieważ można podpisać je wyłącznie w obecności tłumacza przysięgłego i na terenie placówki Straży Granicznej - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo prawo granica migracja imigranci w Europie imigracja Białoruś Michał Rachoń

Dziś początek szczytu UE. Wśród tematów m.in. kryzys energetyczny i praworządność w Polsce

Wysokie ceny energii, kwestie związane z praworządnością oraz migracja i sytuacja na zewnętrznych granicach - to niektóre tematy rozpoczynającego się dziś dwudniowego szczytu w Brukseli z udziałem europejskich przywódców. Liderzy 27 krajów będą także rozmawiać na temat klimatu oraz walki z COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska premier Mateusz Morawiecki Belgia Bruksela energetyka migracja COVID-19 Beata Płomecka

W BBN narada ws. sytuacji na wschodniej granicy. Rozmawiali prezydent, premier, szefowie resortów i służb

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim oraz kierownictwami resortów: obrony, spraw wewnętrznych spraw zagranicznych, a także szefami Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Straży Granicznej i Dowództwa Operacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica Białoruś migracja prezydent premier straż graniczna Andrzej Duda Mateusz Morawiecki

"Fizyczna zapora na granicy z Białorusią jest konieczna". Prezydent o presji migracyjnej

W wywiadzie dla telewizji TVP Wilno Andrzej Duda podkreślił, że obowiązkiem Polski, Litwy i Łotwy jest strzeżenie unijnej granicy "w sensie fizycznym". - Jeżeli trzeba tę fizyczną barierę tworzyć, to nie dlatego, że chcemy, ale dlatego, że taka jest konieczność - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa Wilno Andrzej Duda prezydent relacje polsko-litewskie granica migracja kryzys migracyjny Unia Europejska Aleksander Łukaszenka