X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
migracja

Małgorzata Bonikowska komentuje brexit: Boris Johnson przestraszył UE

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poinformował o porozumieniu ws. brexitu między negocjatorami z Brukseli i Londynu. - Boris Johnson mówił, że możliwy jest brexit bez umowy (...) UE nie chce brexitu bez umowy i zrozumiała, że trzeba otworzyć się na negocjacje - stwierdziła w PR24 dr Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Londyn Bruksela migracja

Watykan wobec problemu uchodźców i migrantów

- Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy jest według papieża Franciszka bardzo istotny dla pokoju. Źródłem problemu uchodźstwa są przecież nękające różne rejony świata wojny oraz państwa, które generując te konflikty nie chcą wziąć odpowiedzialności za ich ofiary – mówił w Dwójce ks. dr Andrzej Paś z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Zobacz więcej na temat:  Watykan papież Franciszek migracja ŚWIAT Krzysztof Renik

Drenaż mózgów, czyli diaspora technologiczna

- Pojęcie tak zwanej diaspory technologicznej ukuli jej przedstawiciele, którzy próbują się zintegrować. To specjaliści pracujący w dziedzinach związanych z nowymi technologiami. To nie tylko informatycy, ale wszyscy ci, którzy zatrudnieni są przez firmy związane z Internetem, to marketingowcy, specjaliści mediów społecznościowych itd. – mówiła w Dwójce publicystka Anita Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Rzeczpospolita migracja KULTURA Michał Szułdrzyński emigracja zarobkowa

J. Zaleśny: Polska sumiennie wykonuje zobowiązania wobec UE

- Na płaszczyźnie formalno-prawnej zależność dofinansowania Polski od praworządności mogłaby mieć miejsce. Jest jednak duża grupa państw, które powinny wykonywać prawo wspólnotowe, a tego nie robią jak np. Francja, która od lat nie realizuje wymagań UE dot. deficytu budżetowego - powiedział prof. Jacek Zaleśny, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  migracja Unia Europejska Grzegorz Schetyna polityka POLSKA koalicja obywatelska Ryszard Gromadzki