X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
miłość

Trudy związków na odległość w czasach pandemii [POSŁUCHAJ]

Zawieszone połączenia lotnicze, testy na obecność koronawirusa i obowiązkowa kwarantanna. Podróże w pandemii nie należą do łatwych. Co z tymi, którzy żyją w związkach na odległość i od wielu miesięcy nie mogą spotkać się z ukochaną osobą, która mieszka w innym kraju? Jak sobie radzić z rozłąką? – O tym w reportażu Antoniego Rokickiego "Miłość na odległość".
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki Trójka społeczeństwo reportaż miłość miłość online pandemia

Kobieta w koronie – dobra marka

Poza świętem Konstytucji 3 maja to także Uroczystość  Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Czy(m) ten nieco archaicznie brzmiący królewski tytuł może nas współcześnie zaskoczyć – w odniesieniu do samej bohaterki dnia – Maryi, ale także innych kobiet, którym ‘korona z głowy nie spada’, bo nie są  ‘królewnami z bajki’. To przytyk, czy przywilej?
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

"Miłosierdzie". Słowo wyjątkowe, posiadające wielką moc

- Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar - powiedział Jezus do s. Faustyny Kowalskiej. O znaczeniu oraz sile słowa "miłosierdzie" mówili goście audycji "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 miłość wiara religia

Dzień Modlitwy za Więźniów

W liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra – 26 III - przypadał Dzień Modlitw za Więźniów. To okazja do szczególnej pamięci o osadzonych i modlitwy za nich. Ideą ustanowienia Dnia Modlitw za Więźniów jest potrzeba ogarnięcia modlitwą zwłaszcza tych więźniów, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Miłosierdzie Boże.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Zbiór połączonych opowiadań w jednej książce. "Pierwszym recenzentem była żona"

- Juraj Kováčik pisał tę książkę rok, a jego pierwszym recenzentem była żona. Tak jej się to spodobało, że bardzo chciała, aby ją wydać - powiedział o kulisach powstawania książki "W kinie panoramicznym" Piotr Gociek. Razem z Łukaszem Orbitowskim autorzy audycji "Posłowie" przyjrzeli się także pozycji Hannsa Zischlera "Kafka idzie do kina". 
Zobacz więcej na temat:  książki opowiadanie miłość śmierć KULTURA literatura Polskie Radio 24

Raport o stanie Kościoła w Polsce

Kościół traci młodzież i autorytet w społeczeństwie; jednocześnie jednak nadal posiada duży potencjał apostolski nieporównywalny z wieloma innymi krajami - to ogólny wniosek, jaki wynika ze specjalnego raportu przygotowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną na temat Kościoła w Polsce. W audycji będziemy rozmawiać o mocnych i słabych stronach Kościoła w Polsce oraz o najpilniejszych wyzwaniach, z jakimi będzie musiał uporać się w najbliższej przyszłości. Wśród gości m.in. red. Marcin Przeciszewski - Prezes KAI 
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Zakazana miłość, nieślubne dziecko, publiczne potępienie. Nathaniel Hawthorne i "Szkarłatna litera"

"Szkarłatna litera" ukazała się 16 marca 1850 roku. Jest to książka legendarna, uznana za pierwszą amerykańską powieścią psychologiczną. O jej popularności świadczy choćby to, że odwołania do niej można odnaleźć w "Łatwej dziewczynie" z Emmą Stone w roli głównej czy w powieści "Słodkie kłamstewka" Sary Shepard.
Zobacz więcej na temat:  literatura Stany Zjednoczone miłość psychologia

„Z braku rodzi się lepsze”- 1 rocznica śmierci Ks. Piotra Pawlukiewicza

Rok temu, długiej i ciężkiej chorobie zmarł znany kaznodzieja, wieloletni gość na antenach Polskiego Radia, ks. Piotr Pawlukiewicz. Rok po jego śmierci ukazała się książka biograficzna- „Z BRAKU RODZI SIĘ LEPSZE”. O księdzu, który żonglował słowem i kochał muzykę opowiedzą Józef Skrzek, Małgorzata Kożuchowska, Krzysztof Antkowiak i autorka książki Renata Czerwicka.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć