more_horiz
PR24 Portal
Section05

miłość

Jak być szczęśliwym i mieć pieniądze?

Nadchodzący grudzień to czas świątecznych wydatków, ale i ważnych bilansów i podsumowań. W jaki sposób mądrze podchodzić do pieniędzy, jak je gromadzić i wydawać? Co Jezus mówił o finansach i czy z Biblii możemy wyciągać ekonomiczne podpowiedzi? Zapraszam na dyskusje o poszukiwaniu szczęścia i czy dają je pieniądze, o radości z dzielenia się z innymi, oraz tym, czy da się pogodzić "być" i "mieć". Przed świąteczną gorączką, gorący temat pieniędzy i naszego stosunku do nich.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Miłość dwojga dojrzałych ludzi i walka z chorobą. Reportaż Joanny Bogusławskiej [POSŁUCHAJ]

Adam i Wanda Piątkowscy to małżeństwo z ponad 40-letnim stażem. Są bardzo dobraną parą. Wspólnie podróżowali, chodzili po górach. Wraz z upływem lat na ich życiowej drodze pojawiały się różne wyzwania. Niekiedy zadawali sobie pytanie, czy z każdego zakrętu da się wyjść na prostą…? Jak najważniejsze uczucie zmienia swoje oblicze wraz z wiekiem? Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Z miłości" Joanny Bogusławskiej.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce miłość senior Joanna Bogusławska pr poleca choroba choroba Alzheimera społeczeństwo

Mistrz Wincenty

8 października w Sandomierzu zaplanowano uroczystości w 800. rocznicę śmierci bł. Wincentego Kadłubka. Nazywany Mistrzem Wincenty, autor Kroniki dziejów Polski, uważany jest za jedną z najważniejszych postaci w dziejach literatury, historii Kościoła polskiego i historiografii polskiej. Krakowski biskup określany mianem „ojca kultury polskiej”, postac ponadczasowa w swoim myśleniu- dzięki 800leciu śmierci ma szansę o sobie przypomnieć. Kim byłby bł. mistrz Wincenty Kadłubek gdyby żył dziś?
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

"Kłódki miłości" – romantyczny i kłopotliwy zwyczaj zakochanych

Od kilkunastu lat na mostach całego świata do balustrad przyczepiane są "kłódki zakochanych". Ten romantyczny zwyczaj symbolizujący nierozerwalne uczucie miedzy dwojgiem zakochanych jest równocześnie dość kłopotliwy, kiedy pojawia się tzw. proza życia. Bo co zrobić z tysiącami kłódek, kiedy trzeba most wyremontować, albo kiedy zagrażają one stabilności konstrukcji?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA miłość mosty romantyzm Piotr Firan Radosław Nałęcz Trójka

Oddać życie za ...

Rodzina Ulmów - Samarytanie z Markowej, jak o nich mówimy - świadkowie tego co znaczy 'oddać życie za przyjaciół' - czyli bliźnich, z którymi wiele łączy, ale i wiele dzieli. Bardzo wymownie, gdy chodzi o Polaków i Żydów. W społcznosci Markowej żyli obok siebie dziesiątki lat, w czasie wojny przyszło Polakim zdać egzamin nie tylko z dobrosąsiedzkich relacji, ale z człowieczeństwa. Przyszli blogosławieni nie byli jednymi wobec tego wyzwania w Markowej.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć