X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
miłosz manasterski

FELIETON Dlaczego medycy nie protestują pod Kancelarią Senatu? Felieton Miłosza Manasterskiego

Protest medyków odbywa się przed siedzibą premiera Mateusza Morawieckiego, którego rząd podniósł znacznie płace w branży i w ramach Polskiego Ładu zwiększa finansowanie opieki zdrowotnej. Tymczasem medycy powinni iść pod Kancelarię Senatu, którego marszałek Tomasz Grodzki zaproponował likwidację większości szpitali w Polsce - pisze w swoim nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski lekarz medycyna protest

FELIETON Polski Ład z ambicji i marzeń. Felieton Miłosza Manasterskiego

Polski Ład odwraca społeczne skutki planu Balcerowicza, który miliony Polaków wypchnął z klasy średniej PRL do klasy niższej, transferując bogactwo w stronę elit III RP. Nic dziwnego, że prof. Leszek Balcerowicz, ekonomiczne guru Platformy Obywatelskiej, jest jednym z najbardziej zaciekłych przeciwników reform rządu PiS - pisze w swoim nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski Polski Ład Leszek Balcerowicz podatki pomoc PiS Mateusz Morawiecki

felieton Warszawa bez przejazdu. Felieton Miłosza Manasterskiego

Pod zaborami Sokrates Starynkiewicz, rosyjski generał i prezydent Warszawy w latach 1875–1892 poszerzał i utwardzał warszawskie ulice, by miasto piękniało i było dobrze skomunikowane. W wolnej Polsce Rafał Trzaskowski, polski polityk, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, sto pięćdziesiąt lat później zwęża warszawskie ulice, by uczynić miasto nieprzejezdnym. Co poszło nie tak? - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski regiony Warszawa Rafał Trzaskowski korki kierowca kierowcy mazowieckie

FELIETON Radio Taxi, proszę czekać… Felieton Miłosza Manasterskiego

Słynne "Radio Taxi" z serialu Stanisława Barei "Zmiennicy" czyli stołeczna firma MPT została właśnie przez miasto sprzedana w prywatne ręce, za kwotę, która ma pozostać tajemnicą handlową. Przeciwko działaniom władz miasta protestują związkowcy i wszyscy, dla których MPT przez siedemdziesiąt lat działalności stało się jednym z symboli Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa polityka samorząd Rafał Trzaskowski miłosz manasterski felieton

FELIETON Polscy żołnierze zasługują na najwyższy szacunek. Felieton Miłosza Manasterskiego

Nie tylko chronią bezpieczeństwa naszych granic, ale potrafią działać tysiące kilometrów od domu. Zakończyła się właśnie szybka i skuteczna operacja Wojska Polskiego w Kabulu, która przypomniała światu o odwadze i skuteczności polskiego żołnierza - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  miłosz manasterski felieton Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo POLSKA

FELIETON Skoro jesteśmy na wojnie, to musimy się bronić. Felieton Miłosza Manasterskiego

Premierzy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii określają działania białoruskiego reżimu jako mające charakter wojny hybrydowej. Jak więc traktować działające w Polsce media, których przekaz realizuje interesy napastnika?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś migracja uchodźcy wojna hybrydowa straż graniczna Wojsko Polskie wojsko felieton miłosz manasterski imigranci w Europie imigracja reżim Aleksander Łukaszenka

FELIETON Fałszywy dylemat i miliony dla Łukaszenki. Felieton Miłosza Manasterskiego

W konflikcie granicznym prawdziwymi zakładnikami Łukaszenki nie jest gromada nielegalnych imigrantów pod polską granicą, ale obywatele Białorusi. Jeśli otworzymy granicę dla przemytników, zapewnimy środki na wiele lat dalszego trwania bandyckiego reżimu Łukaszenki. Dla portalu PolskieRadio24 pisze Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka ŚWIAT reżim uchodźcy miłosz manasterski felieton

FELIETON Koalicja Obrony Zagranicznych Interesów. Felieton Miłosza Manasterskiego

Pytanie postanowione niegdyś przez śp. byłego premiera Jana Olszewskiego "Czyja Polska?" pozostanie nieustannie aktualnym wyzwaniem polskiej polityki. Po Polskę wyciągają wciąż ręce międzynarodowe organizacje, obce mocarstwa i zagraniczne koncerny. To dla nich ma być Polska, której mieszkańcy mają być już nie obywatelami, ale klientami.
Zobacz więcej na temat:  ustawa medialna prawo Sejm media telewizja felieton miłosz manasterski POLSKA społeczeństwo

felieton Państwo inwestuje w nas, my zainwestujmy w państwo. Felieton Miłosza Manasterskiego

Anders Borg, szwedzki minister finansów powiedział: "Dobrobyt musi budować więcej podatników, a nie wyższe podatki". I choć Szwecja nadal słynie z bardzo wysokich podatków, po drugiej stronie Bałtyku, w Polsce już niebawem radykalnie zmieni się polityka fiskalna. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował projekty zmian, które mają sprzyjać powiększaniu się rodzin i powstawaniu nowych firm.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tadeusz Kościński miłosz manasterski podatki

felieton Niemiecki Opal nie przynosi szczęścia. Felieton Miłosza Manasterskiego

Opal jest jednym z najdroższych minerałów na świecie. Ten kamień szlachetny przez wielu jest uważany za amulet przynoszący szczęście. Zapewne z tego powodu nazwano tak lądową nitkę gazociągu Nord Stream 1. W sądowym starciu z Polską jednak "Opal" Niemcom szczęścia nie przyniósł, już po raz drugi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka felieton miłosz manasterski Niemcy OPAL energetyka Trybunał Sprawiedliwości UE