more_horiz
PR24 Portal
Section05

Milosz Zeman

NASZ WYWIAD Węgierskie podejście kontra odważna szóstka. Ekspert PISM wyjaśnia, co jest stawką wyborów w Czechach

Czy zmiana na stanowisku prezydenta wpłynie na politykę Czech wobec Polski i w ważnych dla Polski sprawach, a także w innych ważnych obszarach polityki zagranicznej Czech? O tym opowiedział w wywiadzie dla portalu PolskieRadio24.pl Łukasz Ogrodnik, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Czechy wybory prezydenckie Andrej Babisz NASZ WYWIAD Ukraina Rosja Milosz Zeman Trójmorze Francja

"Pomoglibyśmy w obronie Polski". Prezydent Czech prostuje wypowiedź Babisza

Prezydent Czech zadeklarował, że w przypadku ewentualnego ataku na Polskę, Republika Czeska pomogłaby w obronie naszego kraju. W trakcie spotkania z polskim prezydentem Andrzejem Dudą w Náchodzie Milos Zeman odniósł się do wypowiedzi Andreja Babisza, jednego z kandydatów na swojego następcę. W debacie telewizyjnej Babisz stwierdził, że nie wysłałby wojsk na pomoc. Później skorygował swoją wypowiedź.
Zobacz więcej na temat:  Czechy Milosz Zeman konflikty międzynarodowe NATO wojsko pomoc ŚWIAT Europa

Prezydent Duda w Czechach: nie ma szans na polityczne zakończenie wojny na Ukrainie

Prezydenci Polski i Czech zgadzają się co do tego, że nie ma obecnie szans na polityczne zakończenie wojny na Ukrainie. Prezydent Andrzej Duda mówił podczas wizyty w czeskim Nachodzie, że podobnie jak prezydent Czech Milosz Zeman, uważa, że do takiego rozstrzygnięcia konfliktu mogłoby dojść jedynie w przypadku, gdyby pojawił się mediator.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Andrzej Duda Milosz Zeman Czechy

Polska odcięta od rosyjskiego gazu. Prezydent Duda w Pradze: zostaną podjęte odpowiednie kroki prawne

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Czechach, gdzie spotkał się z prezydentem Miloszem Zemanem. - Wierzę głęboko, że polskie firmy wyegzekwują odszkodowania od strony rosyjskiej za złamanie umowy dot. dostaw gazu - powiedział prezydent w Pradze, odnosząc się do wstrzymania dostaw przez Gazprom. - Nie mam wątpliwości, że odpowiednie kroki prawne będą podjęte - dodał Andrzej Duda. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy prezydent Andrzej Duda Praga uchodźcy Rosja Ukraina wojna 2022 Milosz Zeman

Prezydent Czech: Polska jest dziś głównym obrońcą wartości europejskich

- Dziś widzimy, że Polska stała się głównym obrońcą wartości europejskich i krajem, który kształtuje wsparcie dla Ukrainy w związku z agresją Rosji na ten kraj - powiedział prezydent Czech Milosz Zeman na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą. Nawiązał do sporów między instytucjami unijnymi a polskim rządem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy prezydent Andrzej Duda Milosz Zeman wojna 2022 Rosja Ukraina gaz Unia Europejska uchodźcy Praga

Prezydent Czech oferuje Polsce pomoc. "Nasi żołnierze są gotowi do natychmiastowej dyslokacji"

Prezydent Czech Milosz Zeman zaoferował wysłanie na granicę polsko-białoruską czeskich żołnierzy. - Czeska armia jest gotowa do pomocy w obronie polskiej granicy - zadeklarował w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy. Podkreślił też, że Polska broni granicy Unii Europejskiej i NATO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś granica kryzys na granicy Czechy Praga Milosz Zeman wojsko