more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ministerstwo Finansów

Wiceminister Soboń: nie wykluczamy wydłużenia tarczy antyinflacyjnej na przyszły rok

Wiceminister finansów Artur Soboń powiedział Polskiemu Radiu, że rząd nie wyklucza wydłużenia działania tarczy antyinflacyjnej również w przyszłym roku. Stwierdził, że decyzja będzie uzależniona od tego, jak będzie się kształtowała inflacja.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Artur Soboń inflacja tarcza antyinflacyjna podatki vat POLSKA społeczeństwo ceny paliw ceny żywności

Agencja S&P potwierdza rating Polski. Minister finansów: podkreślono konkurencyjność naszej gospodarki

Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" (perspektywa stabilna). "To kolejny dowód na to, że prowadzimy politykę, która skutecznie minimalizuje negatywny wpływ rosyjskiej agresji na Ukrainę na polską gospodarkę" - skomentowała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA rating Polski polityka Magdalena Rzeczkowska Ministerstwo Finansów

Zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach bez wychodzenia z domu? W e-Urzędzie Skarbowym to możliwe

W e-Urzędzie Skarbowym można złożyć wniosek i bezpłatnie otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach - poinformowało Ministerstwo Finansów. Resort dodał, że dokument wydany w e-Urzędzie Skarbowym podpisany jest pieczęcią szefa KAS lub podpisem elektronicznym przez osobę do tego upoważnioną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA urząd skarbowy e-administracja cyfryzacja Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa

Inflacja w Polsce. Minister Rzeczkowska: jest ona w najwyższym swoim punkcie

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska oceniła, że inflacja jest już obecnie w najwyższym swoim punkcie. Zapewniła, że budżet krajowy ma się dobrze, jego realizacja budżetu przebiega zgodnie z planem, resort finansów dysponuje większymi środkami niż przed rokiem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja sprzedaż detaliczna budżet Polski paliwa gaz wojna na Ukrainie Ministerstwo Finansów JST POLSKA wojsko Magdalena Rzeczkowska bezpieczeństwo energetyczne bezpieczeństwo ekonomiczne

Polacy nadal stawiają na obligacje oszczędnościowe. Resort finansów pokazał najnowsze wyliczenia

W sierpniu Polacy nabyli obligacje oszczędnościowe za ponad 6 mld zł. Najchętniej kupowano papiery 4-letnie, na które wydano ponad 2,9 mld zł - podało Ministerstwo Finansów. Ogółem w 2022 r. kupiono już obligacje za łącznie 47 mld zł, czyli więcej o 64 proc. rdr.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA obligacje Ministerstwo Finansów oszczędności oszczędzanie bank stopy procentowe POLSKA społeczeństwo

KARPACZ 2022 Koszty obsługi długu publicznego wzrosły. Rzeczkowska: ważne jest terminowe regulowanie zobowiązań

Nie zakładamy drastycznego wzrostu kosztów obsługi zadłużenia państwa - powiedziała podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Polskie Radio i Polskie Radio 24 mają tytuł Głównego Partnera Radiowego XXXI Forum Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA dług publiczny finanse publiczne Ministerstwo Finansów Karpacz 2022 koszty