more_horiz
PR24 Portal
Section05

ministerstwo infrastruktury

Chodnik staje się, z definicji, drogą dla pieszych. Ministerstwo Infrastruktury informuje o zmianach

Chodniki i drogi dla pieszych staną się "drogami dla pieszych", wynika z rozporządzenia resortu infrastruktury, które wchodzi w życie w środę 21 września. Nowe przepisy nie zmieniają zasad zatrzymania lub postoju pojazdów. Nadal dopuszczalne jest poruszanie się hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego. Pojawia się także pojęcie "przejścia sugerowanego".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura drogi piesi ministerstwo infrastruktury

Egzaminatorzy WORD grożą strajkiem. Jest odpowiedź ministerstwa infrastruktury

Od poniedziałku egzaminatorzy WORD wrócili do pracy. Jednocześnie zapowiadają, że jeśli rząd nie zasiądzie z nimi do rozmów, to w październiku rozpoczną strajk generalny. - Takie rozmowy były prowadzone, ale zostały zastopowane przez środowisko egzaminatorów - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wiceminister infrastruktury Rafał Weber. 
Zobacz więcej na temat:  kierowcy prawo jazdy nauka jazdy strajki ministerstwo infrastruktury Rafał Weber TYLKO U NAS

Oficjalne otwarcie Kanału Żeglugowego przez Przekop Mierzei Wiślanej

Dziś uroczyste otwarcie Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, nowej drogi wodnej, łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Od jutra kanał będzie ogólnodostępny dla jednostek pływających. Po raz pierwszy w historii będą one mogły wpłynąć na Zalew Wiślany z pominięciem rosyjskiej strefy przybrzeżnej. Pełną funkcjonalność kanał uzyska w przyszłym roku.
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana Przekop Mierzei Wiślanej Bałtyk ministerstwo infrastruktury

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną już gotowy. "Projekt powstał w ciągu zaledwie 35 miesięcy"

Urząd Morski w Gdyni podał, że zakończyła się budowa jednej z najbardziej skomplikowanych inwestycji hydrotechnicznych w Polsce - kanału łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Jak dodano, dzięki dobremu projektowi oraz doskonałej organizacji wszelkich dostaw i prac budowę przekopu Mierzei Wiślanej zrealizowano w ciągu zaledwie 35 miesięcy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Gróbarczyk Mierzeja Wiślana ministerstwo infrastruktury Andrzej Adamczyk społeczeństwo

Wiceprezes PFR: podpisujemy kolejne umowy z ministerstwami na prefinansowanie projektów w ramach KPO

- W związku z opóźnieniem środków, które miały finansować projekty z Krajowego Planu Odbudowy, rząd postanowił, że PFR będzie prefinansować  inwestycje nim ostatecznie do nas pieniądze trafią - powiedział Bartosz Marczuk wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowy Program Odbudowy fundusze unijne ministerstwo infrastruktury

Obwodnica Tarnowa. Minister infrastruktury uzgodnił program inwestycji

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk uzgodnił program inwestycji dla budowy obwodnicy Tarnowa w nowym przebiegu drogi krajowej nr 73. Oznacza to przyznanie finansowania na proces przygotowawczy i jednocześnie rezygnację z planowanego wcześniej przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa. Nowa droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA GDDKiA ministerstwo infrastruktury infrastruktura drogi POLSKA transport samochody inwestycje

KARPACZ 2022 "Drogi solidarności". Minister Andrzej Adamczyk o realizacji Via Carpatia

- Interesowała nas realizacja idei, którą zapoczątkował w 2006 r. prezydent Lech Kaczyński. Budowy drogi północ - południe, która będzie bezpieczna, połączy narody i stanie się silnikiem rozwoju gospodarczego. Będzie również miała znaczenie militarne. Dziś mówimy też o drogach solidarności, które nakładają się na nasz projekt - mówił w Polski Radiu 24 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który w ramach trwającego w Karpaczu Forum Ekonomicznego wziął udział w debacie poświęconej znaczeniu sieci TEN-T w Europie Środkowo-Wschodniej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury Karpacz via carpatia transport drogi

Kanał przez Mierzeję Wiślaną będzie dostępny dla żeglugi od 18 września. Jest potwierdzenie daty otwarcia

Kanał żeglugowy, oraz nowa przeprawa przez Mierzeję Wiślaną, będzie ogólnie dostępny dla jednostek w Porcie Nowy Świat od 18 września - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. 17 września odbędzie się oficjalne otwarcie kanału.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Mierzeja Wiślana inwestycje infrastruktura statek transport żegluga śródlądowa ministerstwo infrastruktury POLSKA społeczeństwo

"Każda inwestycja zwiększająca możliwości rozwojowe Polski jest potrzebna". Gróbarczyk o przekopie Mierzei

- Potwierdzam, że 17 września odbędzie się otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Pierwszy etap zostanie zamknięty. Kolejne dwa to pogłębienie Zalewu Wiślanego i rzeki Elbląg wraz z dojściem do portu. Wszystko idzie zgodnie z planem. Ostateczne zakończenie tej wielkiej inwestycji to przyszły rok - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Mierzeja Wiślana Elbląg inwestycje infrastruktura ministerstwo infrastruktury

Niebawem otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Wiceminister Gróbarczyk: to nowe możliwości rozwojowe

- 17 września uruchomiony zostanie kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. W tym symbolicznym dniu zerwiemy z dominacją Rosji w regionie - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. - Dla Elbląga, Warmii i całej Polski Wschodniej otworzą się nowe możliwości rozwojowe - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Mierzeja Wiślana Marek Gróbarczyk ministerstwo infrastruktury Morze Bałtyckie POLSKA Elbląg inwestycje infrastruktura statek transport handel

Karta pojazdu i nalepki kontrolne przechodzą do historii. Ministerstwo Infrastruktury informuje o zmianach

Od 4 września wydawanie karty pojazdu i nalepki kontrolnej nie będzie konieczne. Urzędy rejestrujące pojazdy oraz organy kontroli ruchu drogowego mają dostęp do centralnej ewidencji pojazdów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo infrastruktury Andrzej Adamczyk rejestracja samochody samochód samochody elektryczne samochody hybrydowe drogi autostrada POLSKA kierowca kierowcy społeczeństwo

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Policja i Główny Inspektorat Transportu Drogowego rozpoczynają akcję "Bezpieczna droga do szkoły". W jej ramach funkcjonariusze będą kontrolowali stan techniczny autobusów szkolnych. - Sprawdzamy, czy autobusy są sprawne technicznie, kierowcy są trzeźwi i posiadają odpowiednie dokumenty. Kontrole będą prowadzone w trakcie całego roku szkolnego - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. 
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia kierowca drogi bezpieczeństwo na drodze Alvin Gajadhur Rafał Weber ministerstwo infrastruktury szkoła dzieci społeczeństwo Radio kierowców