more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Fogiel odpowiada opozycji. "Obronimy naszego ministra, wszystkie zarzuty są wyssane z palca"

- Koalicja Obywatelska, Lewica, Konfederacja i Polska 2050 poprą wniosek PSL o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka - zapowiedzieli w niedzielę politycy tych ugrupowań. "Obronimy naszego ministra, wszystkie zarzuty są wyssane z palca" - podkreślił poseł PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Kowalczyk Polskie Stronnictwo Ludowe Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Nowe formy dofinansowania rolników ze środków unijnych. Wiemy o jakie programy chodzi

Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) to 25,2 mld euro wsparcia dla sektora rolnego na lata 2023-2027 – powiedział wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Resort szacuje, że wsparcie dla gospodarstwa 30 ha może wynieść ponad 10 tys. euro rocznie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo Unia Europejska dopłaty bezpośrednie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi hodowla zwierząt fundusze unijne

Sytuacja na rynku trzody chlewnej. Premier spotka się z przedstawicielami środowisk rolniczych

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dzisiaj spotka się z przedstawicielami środowisk rolniczych w sprawie sytuacji na rynku trzody chlewnej. W ten sposób odniósł się do pytania podczas konferencji prasowej w KPRM, czy odpowie na protest hodowców. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo rolnicy hodowla zwierząt świnie rząd Mateusza Morawieckiego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Dopłaty dla rolników do sprzedanego zboża. Minister rolnictwa: wysłaliśmy wniosek do Komisji Europejskiej

Rząd wysłał wniosek do Komisji Europejskiej o dopłaty dla rolników do sprzedanego zboża. Wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk poinformował, że to reakcja na zakłócenia na rynku zbóż w związku z wojną na Ukrainie. Chodzi o problemy sygnalizowane przez rolników, dotyczące wpływu importowanego zboża z Ukrainy na ceny oferowane przez odbiorców.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo zboże dopłaty bezpośrednie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Znak "Produkt polski" staje się coraz bardziej rozpoznawalny. Są wyniki najnowszego badania

76 proc. konsumentów zetknęło się z oznaczaniem "Produkt polski". Znak ten staje się coraz bardziej rozpoznawalny, co potwierdzają wyniki badania "Polska Wieś i Rolnictwo", które zostało przeprowadzone w 2022 r. - poinformował zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Marcin Wroński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo produkcja żywność jedzenie POLSKA Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi społeczeństwo

Rozpoczynają się targi "Zielony Tydzień"w Berlinie. W otwarciu weźmie udział polski minister rolnictwa

W Berlinie rozpoczynają się targi rolno-spożywcze "Zielony Tydzień" (Internationale Gruene Woche) - po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemia koronawirusa znowu z udziałem odwiedzających. Na targach obecny będzie wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, który weźmie udział w otwarciu polskiego stoiska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo targi żywność Berlin Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi KOWR

Eksport zboża z Ukrainy. Wicepremier Kowalczyk: zgłosiłem ten temat na Radę Ministrów Rolnictwa Unii Europejskiej

- Problem jest realny, zgłosiłem temat ukraińskiego zboża na Radę Ministrów Rolnictwa Unii Europejskiej - powiedział wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Zastrzegł, że trzeba pomagać Ukrainie w eksporcie zboża, ale jednocześnie trzeba też rozmawiać, jak łagodzić skutki dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo zboże Henryk Kowalczyk Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi eksport import Ukraina

W II półroczu wzrost cen żywności będzie jednocyfrowy. Minister Kowalczyk stawia jeden warunek

W drugim półroczu tego roku wzrost cen żywności będzie już jednocyfrowy, o ile nie stanie się nic nadzwyczajnego w związku z wojną na Ukrainie - uważa wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Szef resortu rolnictwa w Sygnałach Dnia na antenie Polskiego Radia przyznał, że "niestety żywność zdrożała więcej niż przeciętna inflacja". Wskazał, że to "skutek nałożenia się bardzo wielu czynników".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA żywność vat Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk ceny żywności

Henryk Kowalczyk: z KPO będzie finansowanych kilka programów rolniczych

- Fundusze z Krajowego Programu Odbudowy są nam potrzebne - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Jak wyjaśnił, środki pozwolą na finansowanie różnych programów dla rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo żywność Henryk Kowalczyk POLSKA polityka Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krajowy Plan Odbudowy Krajowy Program Odbudowy Henryk Szrubarz