more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ministerstwo Rozwoju

Rekompensaty za rosnące ceny energii. Powstaje rządowy program wsparcia dla przedsiębiorstw

Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk zwróciła uwagę na to, że państwowe wsparcie dla przedsiębiorców wymaga notyfikacji Unii Europejskiej. Rekompensaty za rosnące ceny energii mają otrzymać między innymi strategiczne zakłady produkcyjne i placówki służby zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma energia elektryczna ceny przedsiębiorstwo Ministerstwo Rozwoju bezpieczeństwo energetyczne

Użytkownicy pomp ciepła otrzymają wsparcie. Minister Buda zapewia także o pomocy dla szkół i szpitali

Odbiorcy pomp ciepła dostaną rekompensaty z powodu rosnących cen prądu, będą one takie same, jak dla innych paliw - poinformował szef MRiT Waldemar Buda. Na pomoc mogą też liczyć szpitale, szkoły - dodał. Zapowiedział, że odpowiednie rozwiązanie ma być gotowe za kilka -kilkanaście dni.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia elektryczna energia energetyka energia odnawialna szkoła szpital bezpieczeństwo energetyczne Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju

Gwarantowana cena energii elektrycznej. Semeniuk: przyjęte progi wynikają z obliczeń średniego zużycia

Zużycie prądu w gospodarstwach domowych w wysokości do 2 tys. kWh i 2.600 kWh, które ma być objęte gwarantowaną ceną to mediana, która wychodzi z obliczeń i analiz - wyjaśnia wiceminister rozwoju i technologii Olgi Semeniuk. Minister Waldemar Buda zapowiedział wsparcie na kwotę ok. 5 mld zł dla firm energochłonnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia elektryczna tarcza antyinflacyjna ceny Ministerstwo Rozwoju

Nowy pomysł na tańsze mieszkania. Rząd wprowadza kooperatywę mieszkaniową

Rząd przyjął projekt ustawy o kooperatywach mieszkaniowych, którego celem jest upowszechnienie tej formy realizacji inwestycji mieszkaniowych, a przez to zwiększenie dostępności mieszkań. Kooperatywa mieszkaniowa pozwala znacznie ograniczyć koszty powstania budynku mieszkalnego. 
Zobacz więcej na temat:  nieruchomości mieszkania infrastruktura społeczeństwo kredyt hipoteczny Ministerstwo Rozwoju budowa Aleksander Ziemiańczyk

UE musi ustabilizować rynek energii. Minister Buda: oczekuję twardych działań KE

- Energia będzie, martwimy się tylko o jej cenę. Dlatego Polska zaproponuje Brukseli wprowadzenie zmian na rynku energii, a duzi producenci dostaną pomoc wartą kilka miliardów złotych - mówi na łamach "Pulsu Biznesu" minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna gaz ziemny ceny Ministerstwo Rozwoju Ministerstwo Klimatu i Środowiska Komisja Europejska

KARPACZ 2022 Wsparcie dla firm energochłonnych. Minister Buda podał informacje nt. rządowego programu

W przyszłym tygodniu poznamy program wsparcia dla największych przedsiębiorstw energochłonnych. Zapowiedział to podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Koszt programu ma sięgnąć poziomu 6 miliardów złotych. Polskie Radio i Polskie Radio 24 mają tytuł Głównego Partnera Radiowego XXXI Forum Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Karpacz 2022 GOSPODARKA przedsiębiorstwo Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju

Na jaką pomoc od rządu będą mogły liczyć firmy dotknięte katastrofą ekologiczną na Odrze?

Rząd negocjuje z przedsiębiorcami różne formy pomocy dla nadodrzańskiego biznesu. Szczegóły będą przedstawione jeszcze w tym tygodniu - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju  w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Odra pomoc firma Olga Semeniuk ekologia Ministerstwo Rozwoju odszkodowanie ochrona środowiska susza pkd

Rząd szykuje wsparcie dla firm działających nad Odrą. Trwają konsultacje z przedsiębiorcami

Rząd szykuje program pomocowy dla nadodrzańskiego biznesu. Przedsiębiorcy, z którymi go konsultuje, proponują, aby warunkiem uzyskania wsparcia był spadek przychodów o co najmniej 50 proc. miesiąc do miesiąca - zapowiada w rozmowie z "DGP" wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju Odra katastrofa ekologiczna firma przedsiębiorca

Koniec z wzywaniem do urzędów i składaniem wyjaśnień. MRiT chce zmian ustawowych

Co najmniej pięć milionów godzin. Tyle czasu, łącznie co roku, zabiera obywatelom osobiste składanie wyjaśnień na wezwania z różnego rodzaju urzędów. Propozycję zmian ustawowych MRiT, które niedługo trafią do prac rządu, mają ostatecznie zakończyć tę biurokratyczną praktykę i sprawić, że Polacy będą mieć więcej czasu dla siebie.
Zobacz więcej na temat:  biurokracja Ministerstwo Rozwoju GOSPODARKA Waldemar Buda

Byłe mieszkania pracownicze. Ministerstwo Rozwoju i Technologii chce rozwiązać ponad 30-letni problem

Kilkanaście tysięcy lokali - to szacunkowa liczba byłych mieszkań pracowniczych w Polsce. Dzięki zwiększeniu do 95 proc. dofinansowania z Funduszu Dopłat dla gmin na zakup lub zakup i remont takich mieszkań, będą one mogły szybciej trafić w ręce dotychczasowych najemców. Będą oni mieli pierwszeństwo w kupnie takiego lokalu i to za niewielkie pieniądze lub w jego wynajmie na preferencyjnych warunkach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budownictwo mieszkania Ministerstwo Rozwoju

Mieszkanie bez wkładu własnego. Resort rozwoju sprawdzi jak działa program

- Z końcem wakacji zrobimy przegląd banków, które dołączyły do programu "Mieszkanie bez wkładu własnego". Jeśli okaże się, że oferta banków będzie cały czas ograniczona, będziemy podejmowali kolejne działania - powiedział minister rozwoju Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkania mieszkania na wynajem kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju