more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ministerstwo Rozwoju

Panele słoneczne, turbiny wiatrowe, pompy ciepła. Resort rozwoju dofinansuje projekty strategiczne

Do 150 mln euro wsparcia na projekty o znaczeniu strategicznym dla przejścia na gospodarkę o zerowej emisji przewiduje rozporządzenie ministerstwa rozwoju, którego projekt został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Chodzi m.in. o produkcję baterii, paneli słonecznych, turbin wiatrowych i pomp ciepła.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma Ministerstwo Rozwoju dofinansowanie

Koniec patodeweloperki. Waldemar Buda: mamy zielone światło KE, wkrótce podpiszę rozporządzenie

- Mamy zielone światło Komisji Europejskiej ws. rozporządzenia, które ma eliminować tzw. patodeweloperkę; na dniach je podpiszę - zapowiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Chodzi o zmianę rozporządzenia ws. warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA deweloper budownictwo POLSKA rząd Ministerstwo Rozwoju Waldemar Buda

Współpraca inwestycyjna Korea Płd.-Polska. Minister Buda: Polska stanie się centrum przemysłowym Europy

Polska, dzięki współpracy inwestycyjnej z Koreą Płd., stanie się centrum przemysłowym Europy - ocenił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Koreańskie firmy zainteresowane są współpracą m.in. w sektorze infrastruktury i energetyki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Korea Południowa produkcja przemysłowa produkcja przemysł Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju POLSKA eksport import handel

Program "Przyjazne osiedle". Wiceminister rozwoju: kwota, którą szacujemy w pierwszym roku, to 5 mld zł

- Ułatwienia i dostępność dla mieszkańców. To są konkrety, z którymi do nich wychodzimy - mówiła w audycji "W samo południe" wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk-Patkowska, odnosząc się do polityki mieszkaniowej rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Olga Semeniuk Henryk Szrubarz polityka kampania wyborcza budownictwo mieszkania nieruchomości mieszkanie dla młodych rząd Prawo i Sprawiedliwość PiS Ministerstwo Rozwoju

"Bezpieczny kredyt 2 proc.". Szef resortu rozwoju: życzyłbym sobie, żeby banki szybciej rozpatrywały złożone wnioski

Szef resortu rozwoju Waldemar Buda, pytany o realizację rządowego programu mieszkaniowego podkreślił, że zainteresowanie jest bardzo duże, a liczba złożonych wniosków przekroczyła 35 tys. Dodał, że dniu roboczym wpływa ok. 1000 wniosków dziennie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy kredyt hipoteczny mieszkanie Waldemar Buda pieniądze Ministerstwo Rozwoju POLSKA społeczeństwo

Polska coraz bardziej aktywna w kosmosie. Umowy z ESA dotyczą lotu Polaka na orbitę

Polska i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) podpisały trzy porozumienia, które dotyczą m.in. udziału Polaka w misji kosmicznej na orbitę oraz staży polskich absolwentów w ESA - poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Podkreślił, że Polska zwiększa swoją aktywność w kosmosie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kosmos Ministerstwo Rozwoju Europejska Agencja Kosmiczna technologie infrastruktura