more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ministerstwo Sprawiedliwości

Wiceminister sprawiedliwości: 100 projektów Trzaskowskiego jest przyznaniem się do porażki

- Miało być zielono - jest betonowo. Miały być 2 mln drzew - jest o wiele mniej. Tak jest w wielu innych sprawach, które Rafał Trzaskowski promuje w swojej kampanii dezinformacyjnej. 100 projektów Trzaskowskiego to jego przyznanie się do porażki w Warszawie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta Rafał Trzaskowski

Czy Jolanta Lange wyjechała z Polski? Rzecznik IPN: nie mogę potwierdzić tej informacji

Piotr Woyciechowski przekonuje, że Jolanta Lange, agentka SB podejrzana o udział w zabójstwie księdza Franciszka Blachnickiego, wyjechała z Polski. W rozmowie z Polskim Radiem dr Rafał Leśkiewicz, rzecznik IPN, oświadczył, że nie może potwierdzić informacji o jej wyjeździe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka HISTORIA Franciszek Blachnicki Instytut Pamięci Narodowej Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Karol Nawrocki

Bulwersująca decyzja sądu ws. śmiertelnego wypadku w Brzezinach. Ziobro: to niebywały skandal

"Pijany bandyta za kierownicą staranował stojące na rogatkach kolejowych samochody i zabił jednego z kierowców. Mimo że sprawca jest recydywistą, z zakazem prowadzenia auta oraz miał 2.7 promila alkoholu we krwi, sędzia Wioletta Baran wypuściła go na wolność" - napisał na Twitterze minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Dodał, że jest to "niebywały skandal" i że objął śledztwo specjalnym nadzorem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości prokuratura Prokuratura Generalna Prokuratura Krajowa pijani kierowcy wypadek kierowca kierowcy alkohol społeczeństwo policja

Sąd nakazał TVN24.pl publikację sprostowania nieprawdziwych informacji. Chodzi o materiał nt. pedofilii w Kościołach

"Sąd nakazał portalowi TVN24.pl publikację sprostowania nieprawdziwych informacji" - poinformowało Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości. Chodzi o materiał "Miał być przełomem w walce z pedofilią. W jawnym rejestrze brakuje duchownych" z 2018 r. o pedofilii w Kościołach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia Kościół katolicki Kościół wiara Ministerstwo Sprawiedliwości media TVN

TSUE blokuje reformę polskiego sądownictwa. Kaleta: to farsa i przekroczenie kompetencji

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w ogłoszonym wyroku uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 r. narusza prawo Unii. - To farsa i kolejny dowód na to, że żadne kompromisy przez UE nie będą przez nich respektowane - ocenił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości polityka POLSKA

TYLKO U NAS Prezes PiS: polski ustrój nie będzie funkcjonował dobrze bez zreformowanego sądownictwa

- Mamy fatalnie działający wymiar sprawiedliwości, ale nie chciałbym w tej sprawie rozpoczynać sporu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy - mówił Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, w wywiadzie transmitowanym na antenach Polskiego Radia 24 i Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo reforma sądownictwa Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

RPO przeciwny karze bezwzględnego dożywocia. Wiceminister Warchoł: kary nie mogą rozzuchwalać

- Bezwzględne dożywocie dla najbrutalniejszych sprawców jest konieczne. Chroni przed iluzją kary - powiedział wiceszef MS Marcin Warchoł, odnosząc się do apelu RPO, aby wykreślić tzw. bezwzględne dożywocie z mającej wejść jesienią w życie reformy prawa karnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Marcin Wiącek RPO dożywocie kodeks karny służby i bezpieczeństwo

Minister Wójcik o przeciwdziałaniu przemocy: Przez lata nic nie zrobiono w tym temacie. My to zrobiliśmy

- Od 2020 roku, kiedy weszła w życie ustawa antyprzemocowa, zostało wydanych 9 tys. nakazów opuszczenia lokalu przez przemocowca i tylko w 3 przypadkach złożono zażalenie. To nie jest tak, że sprawy tego typu są poza zainteresowaniem państwa - mówił minister Michał Wójcik w Programie 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Michał Wójcik przemoc Solidarna Polska Dariusz Wieczorkowski opieka nad dzieckiem dzieci Ministerstwo Sprawiedliwości zabójstwo

Śmierć 8-letniego Kamila. Wiceminister Romanowski: badanych jest kilkaset spraw z ostatnich lat

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski powiedział w rozmowie z PAP, że "Instytut Wymiaru Sprawiedliwości przeprowadza badanie kilkuset spraw z ostatnich lat, w których doszło do pokrzywdzenia dziecka, zabójstwa, zgwałcenia czy ciężkiego uszkodzenia ciała". - Chcemy ustalić, co nie zadziałało - mówił.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości śmierć dzieci rodzina pomoc POLSKA polityka

"Dom bezpiecznym miejscem". Resort sprawiedliwości uruchomił ważną kampanię informacyjną

- Dom musi być bezpiecznym miejscem. Ochrona ofiar przemocy powinna być natychmiastowa i skuteczna. Przygotowaliśmy ustawę antyprzemocową która to zapewnia. Pomagamy pokrzywdzonym - podkreślił minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. W mediach ruszyła kampania, która ma popularyzować wiedzę o wsparciu dla osób pokrzywdzonych. Pomoc realizowana jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Sprawiedliwości przemoc