more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ministerstwo Zdrowia

Program bezpłatnej mammografii w Polsce. Skorzystają z niego kobiety w wieku od 45. do 74. roku życia

Od 1 listopada z programu bezpłatnej mammografii w Polsce będą mogły skorzystać kobiety od 45. do 74. roku życia. O rozszerzeniu programu bezpłatnej mammografii na grupę kobiet o 5 młodszych i 5 lat starszych poinformowała minister zdrowia Katarzyna Sójka w Centrum Profilaktyki Nowotworów Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Katarzyna Sójka Ministerstwo Zdrowia kobieta społeczeństwo

Sójka: w moim podejściu Ministerstwo Zdrowia nie służy samo sobie, ale ma funkcję służebną względem pacjentów

- W moim podejściu Ministerstwo Zdrowia nie służy samo sobie, ale ma funkcję służebną względem pacjentów - to po to przecież jest powołane i taki jest cel jego działania - podkreśliła minister zdrowia Katarzyna Sójka w wywiadzie dla "Rynku Zdrowia". Dodała, że nie da się tego celu osiągnąć bez udziału wszystkich przedstawicieli środowiska medycznego. - Stąd właśnie moje spotkania - wyjaśniła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Katarzyna Sójka Ministerstwo Zdrowia

Program "Dobry posiłek" w szpitalach. Minister zdrowia: ważne dla procesu zdrowienia pacjentów

Minister zdrowia Katarzyna Sójka podkreślała, że program "Dobry posiłek" jest kolejnym z elementów procesu zwiększania nakładów na służbę zdrowia, które podejmuje Zjednoczona Prawica. Placówki mają otrzymać dodatkowe środki, a NFZ zadbać, by jakość żywienia w szpitalach była znacząco lepsza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Zdrowia Katarzyna Sójka szpital Prawo i Sprawiedliwość

"Dobry posiłek" w szpitalach. Premier: Zjednoczona Prawica stale podnosi nakłady na służbę zdrowia

Premier Mateusz Morawiecki we wpisie w mediach społecznościowych zwrócił uwagę, że Zjednoczona Prawica stale podnosi nakłady na służbę zdrowia. Jak wskazał, jednym z jej ważniejszych aspektów jest odpowiednie żywienie dla pacjentów. Stąd zapowiedź programu "Dobry posiłek".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służba zdrowia szpital Mateusz Morawiecki Katarzyna Sójka Ministerstwo Zdrowia

Centra zdrowia dla seniorów. Waldemar Kraska: program uzupełni system opieki geriatrycznej

- Nasze społeczeństwo się starzeje, mamy coraz więcej seniorów, żyjemy coraz dłużej. Ale chcemy żyć dłużej w pewnym komforcie i zdrowiu - mówił w audycji "W samo południe" w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, nawiązując do zapowiedzianych przez rząd centrów zdrowia dla seniorów 75+. Ośrodki te powstaną na mocy ustawy o szczególnej opiece geriatrycznej, która zostanie dziś podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia senior emerytura zdrowie NFZ Henryk Szrubarz społeczeństwo rehabilitacja ustawa

Wkrótce nowa lista leków refundowanych. Zobacz, co może się zmienić od września

Leczenie pacjentek z nawrotowym lub zaawansowanym rakiem endometrium i leczenie pacjentów z chorobą przeciwko gospodarzowi, czyli po odrzuceniu przeszczepu szpiku - to nowe programy lekowe, które znalazły się w projekcie listy refundacyjnej na wrzesień. Wpisano na nią także substancje pomagające walczyć z przewlekłą astmą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NFZ leki społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia lista leków refundowanych GOSPODARKA

Tusk manipuluje danymi dot. śmiertelności. Minister zdrowia dementuje fałszywe informacje

Zdaniem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska śmiertelność na intensywnej terapii jest w Polsce najwyższa w Europie. Na słowa szefa PO odpowiedziała minister zdrowia Katarzyna Sójka, która stwierdziła, że przytoczył on dane z 2012 roku, czyli czasu, kiedy sam był premierem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Ministerstwo Zdrowia Katarzyna Sójka Donald Tusk Platforma Obywatelska polityka