more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ministerstwo Zdrowia

"Zaprzeczył sam sobie". Katarzyna Sójka (PiS) o sprawie dra Pisuli

- Zaprzeczył temu, co sam mówił publicznie. Doktor [Piotr Pisula - przyp. red.] mówił, że nie można wypisać recepty, a jednocześnie dowiedzieliśmy się, że można było to zrobić. Zawsze można wrócić do tradycyjnej recepty i używając pieczątki i długopisu ją wypisać - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Katarzyna Sójka z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia e-recepty

Minister zdrowia odpiera zarzuty. "To była odpowiedź na nieprawdę lekarza"

Przekazanie do powszechnej wiadomości informacji o wystawieniu recepty przez lekarza miało na celu przeciwdziałanie bezprawnemu upublicznianiu nieprawdziwych danych - oświadczył w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, "nikt nie miał wglądu w dane zapisane na koncie wskazanego lekarza".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski NFZ narodowy fundusz zdrowia służba zdrowia lekarz

Uprawnienia dla ratowników medycznych. MZ przedstawiło szczegóły

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że osoby, które 22 czerwca br. realizowały kształcenie w zakresie ratownictwa medycznego, po uzyskaniu tytułu licencjata, mogą wykonywać zawód na podstawie dyplomu ukończenia studiów w okresie dwóch lat od wejścia w życie ustawy, bez dokumentu "Prawo wykonywania zawodu ratownika medycznego" oraz wpisu do rejestru.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie służby ratunkowe prawo Ministerstwo Zdrowia POLSKA społeczeństwo