more_horiz
PR24 Portal
Section05

mistrzostwa świata

Polska zorganizuje MŚ w siatkówce. Bartosz Kurek: mamy wsparcie od najważniejszych osób w państwie

- Urodziłem się takich czasach, w takim kraju, gdzie mój sport jest bardzo popularny, o mój sport się troszczy, o mój sport się dba. Mamy fantastycznych sponsorów - Orlen, Grupa Polkomtel, ale przede wszystkim mamy wsparcie od tych najważniejszych ludzi w naszym państwie. Czujemy to wsparcie i dziękujemy za to serdecznie - powiedział Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji, podczas uroczystości ogłoszenia Polski gospodarzem mistrzostw świata siatkarzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Bartosz Kurek Siatkówka mistrzostwa świata

"Coraz bardziej kochamy siatkówkę". Premier zapowiada, że w 2027 r. Polska zorganizuje mistrzostwa świata

Mogę uroczyście zapowiedzieć, że mistrzostwa świata w piłce siatkowej w 2027 r. odbędą się w Polsce. Fenomenalna postawa naszych siatkarzy, siatkarek, naszych kibiców spowodowała, że znowu uzyskaliśmy możliwość realizacji tej imprezy, która ma rangę światową - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka mistrzostwa świata Mateusz Morawiecki

MŚ piłkarzy ręcznych: Polacy pokonali Arabię Saudyjską i grają dalej [POSŁUCHAJ]

Po dwóch porażkach (z Francją 24 - 26) i Słowenią (23 - 32), w trzecim meczu fazy grupowej MŚ w piłce ręcznej reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 27 - 24. Oznacza to, że podopieczni Patryka Rombla wywalczyli awans do kolejnej rundy turnieju. Zapraszamy do śledzenia relacji z meczów reprezentacji Polski na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka ręczna MŚ piłkarzy ręcznych 2023 mistrzostwa świata