X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
młodzież

Ewa Leniart o Polskim Ładzie i rozwoju Podkarpacia

- Bez wątpienia widzę duże szanse dla swojego województwa, przede wszystkim w tym, że jesteśmy regionem, w którym dużo osób otrzymuje ciągle pensję minimalną. W związku z tym dla mieszkańców Podkarpacia zmiana podatkowa będzie bardzo korzystna - tak o programie Polski Ład mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, kandydatka na prezydenta Rzeszowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Katarzyna Gójska Rzeszów Polski Ład inwestycje młodzież

Rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla młodzieży 16+. Zobacz, jak to zrobić

Od poniedziałku ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 16 i 17 lat. Przed samym szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz, którzy można pobrać ze strony gov.pl lub uzupełnić go na miejscu, w punkcie szczepień. Niezbędna jest też zgoda opiekuna prawnego na szczepienie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia młodzież pandemia Koronawirus w Polsce koronawirus COVID-19 Ministerstwo Zdrowia

Wstępny wywiad przed szczepieniem na COVID-19 dla 16 i 17-latków. MZ udostępniło formularz

Ministerstwo Zdrowia udostępniło w niedzielę na stronie gov.pl oraz na Twitterze kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski przypomniał, że od poniedziałku rusza rejestracja na szczepienia dla 16 i 17-latków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia młodzież Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski wywiad rejestracja

POLSKI ŁAD Polski Ład. Piotr Mazurek: młodzi znajdą wiele bezpośrednio dotyczących ich propozycji

- Myślę, że młodzi ludzie będą mogli znaleźć bardzo wiele bezpośrednio dotyczących ich propozycji. Jedną z fundamentalnych kwestii jest pomoc tym, którzy chcieliby mieć własne mieszkanie - mówił w Polskim Radu 24 Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Młodzieżowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica polityka Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 POLSKA młodzież

Sejm Dzieci i Młodzieży. Ostatnie chwile na nadesłanie prac konkursowych

O godz. 13 mija termin nadsyłania prac konkursowych, które uprawniają do wzięcia udziału w 27. sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Koordynator sesji, Alicja Gołuchowska-Smarzyńska z Wszechnicy Sejmowej powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że tegoroczny temat brzmi: "Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego - w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA młodzież Sejm

Więcej młodych osób z ciężkim przebiegiem COVID-19. "Nastolatek przechodzi wariant brytyjski podobnie jak dorosły"

- Teraz przybywa nastolatków z COVID-19. Przebieg choroby w trzeciej fali epidemii jest cięższy niż wcześniej – powiedziała specjalistka chorób zakaźnych i pediatra dr Lidia Stopyra, kierująca dziecięcym oddziałem covidowym w szpitalu Stefana Żeromskiego w Krakowie. Jak zwraca uwagę, na początku epidemii sytuacja dzieci była zupełnie inna niż teraz. Było przede wszystkim mniej pacjentów, a choroba przebiegała łagodniej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Zdrowia pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 koronawirus POLSKA młodzież społeczeństwo

Nowelizacja wzmacniająca młodzieżowe rady. Piotr Mazurek: zwiększa ich role i poszerza poziom działania

- Ustawa znacząco zwiększa rolę młodzieżowych rad i poszerza poziom ich działania. Do tej pory ustawodawca widział tylko młodzieżowe rady na poziomie gminnym, a my w tej chwili ustanawiamy je także na poziomie powiatów i województw - powiedział o zmianach dotyczących młodzieżowych rad Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej.
Zobacz więcej na temat:  młodzież samorząd Sejm prawo POLSKA polityka Polskie Radio 24