more_horiz
PR24 Portal
Section05
moda

Dobrze zaprojektowany Maybach

Pierwsze skojarzenie z Maybachem to oczywiście luksus, bogactwo i przepych. Samochody spod tego szyldu zawsze wzbudzają zachwyt. A co jeżeli dodamy, że przy tworzeniu ostatniego modelu brał udział jeden z popularniejszych współczesnych projektantów mody?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 maybach mercedes Niemcy limuzyna moda projektowanie 2021 STYL ŻYCIA ŚWIAT finanse pieniądze

Moda to niebłaha rzecz? "Manekin w peniuarze. Moda w II RP" Magdaleny Idem

Moda wiąże się z przemianami społecznymi, politycznymi i gospodarczymi. To nie zawsze lekki temat. W jaki sposób przedwojenna moda łączyła się z polityką? Czy ubierając się modnie, można było finansować wojnę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w książce Magdaleny Idem "Manekin w peniuarze. Moda w II RP". Autorka opowiedziała o niej w programie "Moje książki" na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA literatura moda Dwudziestolecie międzywojenne Magda Mikołajczuk KSIĄŻKA

Jak zrobić fashion revolution w swojej szafie?

- Ludzie nie lubią określenia "moda odpowiedzialna", bo kojarzy im się z ubraniami nudnymi, mało atrakcyjnymi i takimi, które kończą zabawę z modą. To, co dystansuje ich do tego zagadnienia, to także obawa, że to dużo kosztuje. Tymczasem są to stereotypy, z którymi próbuję walczyć - wyjaśnia Katarzyna Zajączkowska, autorka publikacji "Odpowiedzialna moda. Guilt-free przewodnik po slow fashion".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka moda ekologia STYL ŻYCIA Kasia Dydo

Magdalena Idem: moda międzywojenna była modą kombinowania

- Krawcowe musiały na różne sposoby kombinować, m.in. zajmowały się dystrybucją żurnali i wykrojów. Bardzo mocno rozwinął się też zawód komiwojażera prasowego - tam, gdzie nie było poczty i kiosków, pojawiali się wyspecjalizowani sprzedawcy, handlujący wykrojami albo prasą kobiecą. Mieliśmy więc do czynienia z oddolnymi działaniami - mówiła w Dwójce Magdalena Idem, autorka książki "Manekin w peniuarze".
Zobacz więcej na temat:  moda Dwudziestolecie międzywojenne Jakub Jamrozek Dwójka reportaż KULTURA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem