more_horiz
PR24 Portal
Section05

Moto sport

Zmarzlik skomentował dyskwalifikację. "Brak mi słów"

Bartosz Zmarzlik zwrócił się w mediach społecznościowych do swoich kibiców po tym, jak z powodu nieregulaminowego logotypu na kevlarze nie został dopuszczony do sobotniego turnieju o Grand Prix Danii. "Brak mi słów, ponieważ taki niewytłumaczalny błąd zdarzył się naszemu teamowi pierwszy raz w życiu" - napisał trzykrotny indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik

Zmarzlik mógł świętować tytuł MŚ, został zdyskwalifikowany!

Bartosz Zmarzlik został zdyskwalifikowany i nie wystartował w żużlowego Grand Prix Danii w Vojens - przedostatniej eliminacji mistrzostw świata. Powodem był niewłaściwy kombinezon, w jakim Polak wystąpił w kwalifikacjach. Nasz żużlowiec wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu, ale przewaga nad Szwedem Fredrikiem Lindgrenem stopniała.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix Bartosz Zmarzlik Patryk Dudek

Dwudniowe święto fanów motoryzacji. Rozpoczął się Orlen Moto Power Show 2023

Orlen Moto Power Show 2023 ruszył w sobotę w Wiśle. To dwudniowe święto fanów motoryzacji, które - jak powiedział Marek Bujok, jeden z jego organizatorów - zgromadzi wiele tysięcy miłośników koni mechanicznych. Zaplanowano rajdy, pokazy, przejażdżki i koncerty.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online motoryzacja Moto sport kierowcy samochody Orlen sporty ekstremalne

Rajdowe MP. Kacper Wróblewski zwycięzcą na Śląsku, Grzegorz Grzyb mistrzem Polski

Kacper Wróblewski (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrał samochodowy Rajd Śląska, szóstą, przedostatnią rundę mistrzostw Polski. Tytuł mistrzowski zapewnił sobie Grzegorz Grzyb który zajął czwarte miejsce. Trasa tegorocznej edycji Rajdu Śląska liczyła 635,12 km, z czego blisko 150,34 to dystans 12 asfaltowych odcinków specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe kierowca motoryzacja Moto sport

Rajd Akropolu 2023: podium w WRC2 Challenger dla Kajetanowicza i Szczepaniaka

Drugie miejsce w kategorii WRC2 Challenger i szóste w WRC2 - z takimi wynikami Rajd Akropolu kończą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak! Duet ORLEN Rally Team był drugim najszybszym wśród załóg prywatnych, walcząc z zespołami fabrycznymi. Polacy pomimo trudności na poprzednich etapach utrzymali się w czołówce, wywożąc z Grecji solidne punkty, które pomogą im w walce o najwyższe pozycje na koniec sezonu.
Zobacz więcej na temat:  Moto sport kajetan kajetanowicz SPORT Rajdy samochodowe

PGE Ekstraliga: osłabiona Sparta w finale! Wrocławianie pokazali wielką wolę walki

Żużlowcy Betardu Sparty Wrocław pokonali w rewanżowym meczu For Nature Solutions Toruń 51:39 i awansowali do finału PGE Ekstraligi. Wrocławianom nie przeszkodził brak Taia Woffindena oraz odniesione w trakcie spotkania kontuzje Macieja Janowskiego, Charlie'go Wrighta i Bartłomieja Kowalskiego.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Ekstraliga Sparta Wrocław KS Toruń Maciej Janowski

PGE Ekstraliga: bez niespodzianki w Lublinie. Motor pewnie melduje się w finale

Zgodnie z przewidywaniami żużlowcy Motoru pewnie awansowali do finału, w którym bronić będą mistrzowskiego tytułu. 18-punktową zaliczkę z Częstochowy podopieczni Jacka Ziółkowskiego i Macieja Kuciapy w rewanżu jeszcze powiększyli, nie pozostawiając wątpliwości, któremu z tych dwóch zespołów należało się miejsce w walce o główne trofeum w najsilniejszej lidze świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Bartosz Zmarzlik Ekstraliga Motor Lublin włókniarz częstochowa