more_horiz
PR24 Portal
Section05
mowa nienawiści

"Skandaliczne i haniebne". Związkowcy SG zawiadomili prokuraturę o zniesławiających wpisach

- Chodzi o wpisy osób, które naszym zdaniem nie rozumieją tego, co się dzieje na granicy. Które takimi wypowiedziami powodowały, że mogły wpłynąć na morale funkcjonariuszy w takim ciężkim okresie - powiedział Marcin Kolasa, szef zarządu głównego NSZZ Funkcjonariuszy SG.
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna prokuratura mowa nienawiści służby i bezpieczeństwo media społecznościowe POLSKA

"Ci, którzy służą na granicy, nie mogą dostawać metaforycznych strzałów z tyłu". Fogiel o "biedacelebrytach"

- Ci, którzy służą na granicy, potrzebują wsparcia. Oni mają tam bardzo trudno, są zagrożeni, w stanie ogromnego napięcia i nie mogą jeszcze dostawać metaforycznych strzałów z tyłu od współobywateli, polityków, biedacelebrytów, nazywających ich "mordercami" - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel granica Białoruś migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny opozycja Barbara Kurdej-Szatan mowa nienawiści społeczeństwo POLSKA

"Takie ataki zdarzają się już od dłuższego czasu". Kubiak o groźbach pod adresem polityków

- Przypomnijmy sobie ataki na posła Kukiza i agresywne wpisy. Rozumiem, że jesteśmy osobami publicznymi, ale granica została przekroczona i eskaluje - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak, poseł z PiS. Gościem audycji był też Kazimierz Kleina, senator z KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka agresja mowa nienawiści prokuratura PiS Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

Facebook przez lata promował "najgorsze treści"? Kolejne niepokojące doniesienia "Washington Post"

Algorytmy Facebooka przez lata świadomie i systematycznie promowały "niektóre z najgorszych" i najbardziej kontrowersyjnych treści na swojej platformie - donosi "Washington Post", powołując się na dokumenty wewnętrzne firmy, znane jako "Facebook Papers".
Zobacz więcej na temat:  Facebook Mark Zuckerberg internet media społecznościowe mowa nienawiści Washington Post USA Stany Zjednoczone Ameryka ŚWIAT

Czy politycy żyją w ciągłym zagrożeniu?

Ostatnie wydarzenia w Wielkiej Brytanii, gdzie zamordowano posła Partii Konserwatywnej, każą zastanowić się nad tym, jak zapewnić bezpieczeństwo politykom. Czy wykonywanie tego zawodu, niezależnie od prezentowanych poglądów, łączy się z ryzykiem? Skąd bierze się coraz większa brutalność w polityce? Czy wpływ na to mają europejscy politycy?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg społeczeństwo emocje mowa nienawiści Wielka Brytania

Europoseł obraził, teraz przestrzega dziennikarkę. Nie milkną echa wulgarnego wpisu Sikorskiego

Nie milkną echa wpisu, którym europoseł PO Radosław Sikorski obraził europoseł Solidarnej Polski Beatę Kempę. W piątek polityk przestrzegał dziennikarkę Radia ZET Beatę Lubecką - która chciała przypomnieć wulgarne słowa, jakie w 2013 roku były szef dyplomacji wypowiadał pod adresem kobiet - że cytowanie nielegalnie pozyskanych treści jest przestępstwem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Sikorski Beata Kempa polityka mowa nienawiści

Kolejne ataki mowy nienawiści przeciw Straży Granicznej. "To działania inspirowane przez Moskwę"

- To akcja koordynowana przez naszych sąsiadów i to nie z Białorusi, ale z Rosji - powiedział portalowi TVP Info Michał Jach, odnosząc się do kolejnych ataków przeciw Straży Granicznej. - Durnie, którzy biorą udział w takich akcjach, mogą być nieświadomi, że włączają się w działania inspirowane przez Moskwę - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna mowa nienawiści atak granica Białoruś Rosja wojna hybrydowa

Czy obserwujemy upadek polskiego parlamentaryzmu?

"Będziesz wisieć" - tak do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, z mównicy sejmowej, krzyczał poseł Grzegorz Braun. Czy to ostateczny dowód na upadek parlamentaryzmu w Polsce? A może jednak to wciąż pewien teatr mający na celu pozyskanie sympatii wyborców? Gdzie jest granica pomiędzy walką polityczną a przestępstwem?
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Braun Sejm parlament w Polsce mowa nienawiści Małgorzata Raczyńska-Weinsberg polityka
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem