X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
mowa nienawiści

"Społeczeństwo podzielone po katastrofie smoleńskiej"

W poniedziałek w całym kraju odbywały się obchody 7. Rocznicy katastrofy smoleńskiej. Podczas uroczystości przed Pałacem Prezydenckim prezydent Andrzej Duda apelował o wzajemny szacunek. O podziale społeczeństwa mówili w Debacie Poranka działacze opozycji niepodległościowej w PRL: Wojciech Borowik i Adam Borowski oraz prof. Jarosław Flis (Uniwersytet Jagielloński).
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk katastrofa smoleńska Adam Borowski społeczeństwo mowa nienawiści

"PSL stara się pokazywać inną twarz polityki"

Ponad połowa badanych spotyka się z mową nienawiści, a 80 proc. uważa, że obrażanie innych powinno być ściganie i karane prawne. To wyniki sondażu przeprowadzonego przez KANTAR Public dla Polskiego Radia 24. – Mamy do czynienia z czymś, co można porównać do rzeźni politycznej. Styl i sposób okładania się jednych i drugich posłów wykracza poza pewne normy – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Mirosław Maliszewski, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  polityka Sejm PSL wieś mowa nienawiści

"Opozycja nie używa argumentów, tylko hejtu"

Według sondażu, przeprowadzonego przez KANTAR Public dla Polskiego Radia 24, 58 proc. badanych w miejscach publicznych, szczególnie mediach i Internecie, spotyka się z tzw. mową nienawiści. – Przyzwolenie na tego typu język pojawiło się ze strony PO i tego środowiska – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  PiS polityka Sejm POLSKA Platforma Obywatelska mowa nienawiści