more_horiz
PR24 Portal
Section05

MSWiA

Poboży uspokaja: skażenie radiacyjne mało prawdopodobne

Dystrybucja tabletek z jodkiem potasu to działania o charakterze rutynowym i prewencyjnym. Wpisuje się w zarządzanie kryzysowe i działania na rzecz ochrony ludności i jest związana z informacjami medialnymi, mówiącymi, że przy Zaporoskiej Elektrowni Atomowej dochodzi do regularnych walk - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Błażej Poboży, wiceszef MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA Sygnały Dnia POLSKA służby i bezpieczeństwo Zaporoska Elektrownia Atomowa Błażej Poboży Katarzyna Gójska

"Profilaktyka jodowa". MSWiA informuje, co zrobić w sytuacji awarii elektrowni jądrowej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało specjalną broszurę informacyjną dot. stosowania tabletek ze stabilnym jodem, w przypadku skażenia spowodowanego awarią w elektrowni jądrowej. Jednocześnie resort podkreśla, że zgodnie z informacjami Państwowe Agencji Atomistyki obecnie na terenie naszego kraju nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia Polaków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo MSWiA elektrownia atomowa

Wiceszef MSWiA: tabletki jodku są zagwarantowane dla wszystkich potrzebujących

Jak podkreślił w piątek wiceszef MSWiA Błażej Poboży, aktualnie nie występuje realne zagrożenie skażeniem radioaktywnym, dlatego nie ma powodów, aby rozpocząć dystrybucję tabletek jodku potasu wśród obywateli. Wskazał, by nie brać leków na własną rękę. Podkreślił również, że liczba tabletek jodku jest zagwarantowana dla wszystkich potrzebujących.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo broń jądrowa Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji leki MSWiA

Nowe restrykcje dla Rosjan. Polska mocno ogranicza możliwość wjazdu do kraju

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło nowe restrykcje dla obywateli Rosji. Od tygodnia obejmują one lądową granicę zewnętrzną UE. Nowelizacja dodała osobny przepis, który ograniczył wjazd Rosjan na wszystkich przejściach na granicy zewnętrznej UE. Sprawdź, co zawiera.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA granica Rosja służby i bezpieczeństwo POLSKA wojna 2022 serwis wschodni

"Nie zamierzamy wpuszczać Rosjan uciekających przed mobilizacją". Stanowcza deklaracja wiceszefa MSWiA

- Na naszej granicy (z Rosją) w obwodzie kaliningradzkim nie notujemy zwiększonego ruchu (...). Przypomnę, że ograniczenia wizowe działają i my nie zamierzamy wpuszczać do Polski hurtem żadnej grupy Rosjan, nawet tych, którzy będą mówili, że uciekają przed mobilizacją. To jest zbyt niebezpieczne działanie - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Maciej Wąsik POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski relacje polsko-rosyjskie Rosja wojna 2022 serwis wschodni MSWiA

Ograniczenie wjazdu Rosjan do Polski. "Przepisy mają być spójne z przepisami w krajach bałtyckich"

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki zapowiedział, że rozporządzenie, które m.in. ogranicza wjazd Rosjan do Polski, będzie nowelizowane. Jak dodał, polskie przepisy mają być spójne z przepisami w krajach bałtyckich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wojna 2022 granica Ukraina MSWiA służby i bezpieczeństwo

Granica z Rosją będzie lepiej chroniona. MSWiA zapowiada dużą inwestycję

- Rosja jest niestabilnym sąsiadem, dlatego Straż Graniczna będzie realizować projekt, w ramach którego powstanie skuteczny i nowoczesny system perymetryczny, służący do ochrony granicy z obwodem kaliningradzkim - zapowiedział wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki. - Jest to element przygotowania się do pewnych działań, których możemy spodziewać się ze strony rosyjskiej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSWiA granica Rosja służby i bezpieczeństwo

Wiceszef MSWiA: widzimy w Polsce aktywność ludzi, którzy chcą narzucić nam narrację Putina

- Rok temu mieliśmy na granicy 15 tys. ludzi, którzy blokowali migrantów, a dziennie było kilkaset prób nielegalnego przekroczenia. Dziś tych prób jest kilkanaście, kilkadziesiąt dziennie i nasza zapora działa, a polskie służby są przygotowane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Maciej Wąsik MSWiA Katarzyna Gójska Białoruś imigracja

Trwa akcja oczyszczania Odry. Tysiące mundurowych patroluje rzekę, stawia zapory i odławia martwe ryby

Ponad 3 tys. strażaków, 2 tys. policjantów oraz 1,3 tys. żołnierzy zostało zaangażowanych w akcję oczyszczania Odry - podało w sobotę MSWiA. Służby na bieżąco monitorują sytuację na rzece. Strażacy stawiają zapory, odławiają martwe ryby i przekazują je do utylizacji. Policjanci patrolują Odrę i kontrolują kąpieliska oraz nadbrzeża - przekazano.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Odra rzeka katastrofa ekologiczna MSWiA służby i bezpieczeństwo

MSWiA proponuje więcej punktów karnych za przekraczanie prędkości i inne wykroczenia

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie ewidencji kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego. MSWiA proponuje podniesienie liczby punktów karnych przyznawanych za przekraczanie prędkości i inne wykroczenia w ruchu drogowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja mandat drogi kierowcy bezpieczeństwo kierowca społeczeństwo GOSPODARKA finanse wypadek samochody samochód MSWiA

Marszałek woj. lubuskiego celowo dezinformowała opinię publiczną ws. Odry? Wiceszef MSWiA chce interwencji służb

Odpowiednie służby powinny wyjaśnić, czy marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak "dezinformowała opinię publiczną" ws. sytuacji na Odrze - uważa wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA środowisko ekologia katastrofa ekologiczna rzeka Odra Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker dezinformacja MSWiA ochrona środowiska

103. rocznica powołania policji państwowej. "Spotykamy się dzisiaj z bohaterami naszych czasów"

- Jesteście bohaterami. Uważam, że takie postawy jak wasze trzeba pokazywać światu i Polakom po to, aby wszyscy zrozumieli, że na polskiego policjanta zawsze można liczyć - podkreślił Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podczas uroczystości wręczenia medali im. podkom. Andrzeja Struja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji służby i bezpieczeństwo policja polska MSWiA