X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
muzeum

Falsyfikat dzieła Beksińskiego. Prawnik: jako społeczeństwo obywatelskie potrafimy chronić czystość rynku

- Wystąpiliśmy najpierw do domu aukcyjnego z prośbą o weryfikację i żądanie usunięcia obiektu z aukcji. To zostało niezwłocznie uczynione. To już jest dobry sygnał i dowód na to, że my- społeczeństwo obywatelskie potrafimy czy też w Polsce, czy zasięgiem zagranicznym osiągać cele, czyli chronić czystość rynku - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Radosław Kwaśnicki, prawnik. Gościem audycji był także Kamil Śliwiński, popularyzator polskiej sztuki w nowych mediach.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SZTUKA malarstwo muzeum Zdzisław Beksiński oszustwo

Noc Muzeów 2021. Zwiedzający tłumnie uczestniczą w tegorocznej edycji

Ponadstuosobowa kolejka przed Zamkiem Królewskim w Warszawie, tłum przed Muzeum Narodowym, kilkadziesiąt osób oczekujących na wejście do Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki. Zwiedzający tłumnie uczestniczą w 17. Nocy Muzeów. W tym roku wystawy obejrzeć można tradycyjnie i online.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA muzeum Zamek Królewski Muzeum Narodowe w Warszawie internet Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

POLSKI ŁAD Ziobro: powstanie muzeum żołnierzy niezłomnych. Jego budowę przewidziano w Polskim Ładzie

Powstanie wielkie muzeum żołnierzy niezłomnych - zapowiedział w sobotę prezes Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak wyjaśnił, zostało to już uzgodnione w ramach koalicji Zjednoczonej Prawicy. Podał też, że koszt wybudowania muzeum to kilkaset milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS zjednoczona prawica Solidarna Polska Zbigniew Ziobro Żołnierze Wyklęci muzeum Polski Ład Krajowy Plan Odbudowy

Noc Muzeów 2021. Z wizytą w niezwykłym Muzeum Warszawy

Jak Polska długa i szeroka, tak w wielu miejscach naszego kraju odbędzie się dziś Noc Muzeów. Na to wydarzenie czekaliśmy z niecierpliwością. - Muzeum bez zwiedzających jest puste i smutne, dlatego jesteśmy szczęśliwi, że możemy przyjmować zwiedzających - mówią zgodnie muzealnicy. "Jedyne takie miejsce" w ten wyjątkowy dzień udało się z wizytą do Muzeum Warszawy, ale nie tylko…
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Warszawa KULTURA muzeum

Noc Muzeów w Warszawie. Majcher w PR24: to będzie noc cudów i spotkań

- To będzie noc cudów, ale cudów, które będą się działy w Centrum Olimpijskim, w Muzeum Sportu i Turystyki. To będą cuda polegające na spotkaniach z wybitnymi sportowcami i ich dyscyplinami - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Gościem audycji był także Andrzej Rumianowski, prezes Fundacji Muzeum Jazzu im. Leopolda Tyrmanda w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  muzeum Jazz KULTURA Warszawa noc Maja Kluczyńska Polskie Radio 24

Instytucje kultury przygotowują atrakcje na Noc Muzeów 2021. MKDNiS zachęca do zdalnego udziału

Na sobotnią Noc Muzeów, która towarzyszy Międzynarodowemu Świętu Muzeów, instytucje kultury przygotowały specjalną, bogatą ofertę dla swoich gości. Składają się na nią między innymi wystawy, koncerty, konkursy, a także podcasty i filmy poświęcone sztuce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA noc muzeum Muzeum Narodowe w Warszawie Zamek Królewski Łazienki Królewskie Muzeum II Wojny Światowej Warszawa Opole Gdańsk Malbork Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Kultura i sztuka - to po nas zostanie"

- Mamy zaszczyt, ale też obowiązek ratowania obiektów, aby zostały dla przyszłych pokoleń. Jeżeli nie uratujemy śladów naszej historii i rzeczywistości, to przyszłe pokolenia nie będą miały możliwości oceny naszej cywilizacji w sposób rzetelny - tłumaczyła w Dwójce prof. Monika Jadzińska z Wydziału Konserwacji i Restauracji w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  muzeum Dwójka Roch Siciński zabytki SZTUKA

Emocjonalność jako cecha muzeów narracyjnych

Zbliżają się wakacje, czas, kiedy dużo zwiedzamy. Bardzo często odwiedzamy wtedy także muzea, wśród których szczególnym zainteresowaniem cieszą się muzea narracyjne. Narracyjne, czyli... jakie? Skąd one się wzięły i czym się różnią od muzeów nie narracyjnych, tradycyjnych? Są gorsze czy lepsze? Od jak dawna istnieją? To tylko kilka pytań, na które odpowiadali goście w audycji "Trójka literacka".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA muzeum Magdalena Złotnicka

Rusza 28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. W. Rutkiewicz

- To jest taka przygoda z górami i filmem, która myślę, że niemalże każdego może zainteresować, zaintrygować i wciągnąć. Nie tylko jest to święto filmu, ale tych wszystkich, którzy kochają wypoczynek, kochają góry - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.    
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska KULTURA góry muzeum festiwal filmowy

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu z prestiżową międzynarodową nominacją

Raz w roku muzea z Europy są nominowane przez European Museum Forum (EMF), działające pod patronatem Rady Europy, do Europejskiej Nagrody dla Muzeum Roku (European Museum of the Year Award - EMYA). I właśnie muzeum z Opola dostało taką nominację za 2020 rok. - To jest dla nas wyjątkowe wyróżnienie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor muzeum.
Zobacz więcej na temat:  muzeum Opole polska piosenka Maria Szabłowska

"Weekend kulturalny" w PR24: oferta Zamku Królewskiego z okazji 3 Maja

Dział edukacji przygotowuje szereg wydarzeń. Edukacja nam się kojarzy z młodzieżą, z dziećmi. Ale my jesteśmy szerzej otwarci na odbiorców, kierujemy nasze propozycje również do dorosłych. Są lekcje online dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Witaj majowa jutrzenko". Są też quizy dla młodzieży, ale również dla dorosłych - mówiła w Polskim Radiu 24 Izabela Witkowska-Martynowicz z działu promocji Zamku Królewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA muzeum wystawa Zamek Królewski konstytucja 3 maja 3 Maja