more_horiz
PR24 Portal
Section05

Muzyczna Jedynka

"Był hetmanem koronnym polskiego kabaretu". Smoleń we wspomnieniach autora jego tekstów

Bohdan Smoleń był niesamowitą postacią rodzimej estrady i człowiekiem o niewiarygodnym poczuciu humoru. - W końcu został hetmanem koronnym polskiego kabaretu. Trzeba to pielęgnować, bo pamięć ludzka jest krótka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Deszczyński, autor tekstów piosenek Bohdana Smolenia. W jaki sposób wspólnie grali na nosie… komunistom?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka kabaret Krzysztof Deszczyński

"Najpierw melodia, później tekst". 35 lat pracy twórczej Marka Kościkiewicza

Marek Kościkiewicz w tym roku obchodzi 35-lecie działalności twórczej. - Z tej okazji przygotowałem może nie trasę koncertową, ale szereg koncertów, podczas których wykonuję większość swoich utworów. Nie tylko te, które pisałem dla De Mono, ale też te, które pisałem dla innych artystów - zdradza w "Muzycznej Jedynce". 
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka muzyka rozrywkowa Marek Kościkiewicz

Marek Kaliszuk z nowym singlem "Bezpowrotnie". Premiera w Jedynce

Aktor i wokalista Marek Kaliszuk wraca na scenę muzyczną ze swoim najnowszym projektem muzycznym pt. "Bezpowrotnie". - Ten utwór jest zupełnie inny niż moje dotychczasowe piosenki, ponieważ idzie w bardziej ostrym i chropowatym kierunku, i bardzo się z tego cieszę - mówi artysta. Singiel "Bezpowrotnie" premierowo usłyszeliśmy w Programie 1 Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka muzyka rozrywkowa piosenka album

Kompozycje "trudne muzycznie"? Twórczość Aleksandra Maliszewskiego

Aleksander Maliszewski to polski muzyk, kompozytor, aranżer, dyrygent, puzonista. Jest założycielem i dyrektorem orkiestry Alex Band. Ponieważ rzadko występuje w audycjach muzycznych, wizyta w Programie 1 Polskiego Radia była okazją do szerszego zaprezentowania twórczości artysty. Czy rzeczywiście jest ona "trudna muzycznie"?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka muzyka rozrywkowa Aleksander Maliszewski

Wspomnienie Edwarda Hulewicza. "Miał w sobie młodość i radość"

W niedzielę w wieku 84 lat zmarł Edward Hulewicz - piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, a także dziennikarz muzyczny i malarz. Artystę wspominaliśmy w "Muzycznej Jedynce". - On był fantastyczny. Miał w sobie taką młodość, radość, pogodę, życzliwość dla świata - mówi Grażyna Orlińska, poetka i autorka tekstów.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Edward Hulewicz Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka Grażyna Orlińska

Starachowski i Kaptór. "Będzie lepiej albo gorzej, ale zawsze będzie w stylu Funkasanki"

Zespół Funkasanki od lat wykonuje muzykę elektroniczną, zaś Anna Kaptór i Przemysław Starachowski mają na swoim koncie już dwie płyty. Niedawno wywalczyli prestiżową nagrodę na Festiwalu Fama w Świnoujściu. - Ciągle zderzamy się pomiędzy dwoma światami, live i studio, a tak naprawdę idziemy swoją drogą i zobaczymy, co z tego wyniknie - mówią goście Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska zespół album albumy Świnoujście Muzyczna Jedynka Funkasanki Anna Kaptór Przemysław Starachowski

Festiwal w Kozienicach. "Klimczuk ma świetne kompozycje"

Przed nami XIX Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach. Na scenie zobaczymy m.in. Marylę Rodowicz i zespół Reggaeside. - Co roku zapraszamy różne osoby, zespoły i formacje, aby zmierzyły się z kompozycjami Bogusława Klimczuka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury.
Zobacz więcej na temat:  Muzyczna Jedynka Anna Will MUZYKA Bogusław Klimczuk Kozienice Maryla Rodowicz Elwira Kozłowska Reggaeside Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka

Karol Dobrowolski o nowej płycie: to wizytówka mojej twórczości

- Nagraliśmy mój wymarzony album, taką moją wizytówkę. Późno nagrywałem tę płytę, mam prawie 47 lat, więc postanowiłem, żeby to był projekt autorski. Zrealizowałem swoje marzenie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia skrzypek jazzowy Karol Dobrowolski. Nagrana przez artystę płyta "Bleue Mélancolie" wkrótce będzie miała swoją premierę.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Jazz Paweł Sztompke Muzyczna Jedynka muzyka współczesna