X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
muzyka klasyczna

Martin Garcia Garcia: Koncert f-moll jest wypełniony intuicją

- Moim ulubionym fragmentem koncertu był drugi utwór. Mam nadzieję, że poprzez zagranie go mogłem spowodować, że choć jedna osoba z widowni, może nawet jeden z jurorów, poczuł się, jakby znów miał 16 lat, był zakochany i unosił się ponad ziemią - mówił po swoim występie Hiszpan Martin Garcia Garcia w drugim dniu przesłuchań finałowych XVIII Konkursu Chopinowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Beata Kwiatkowska konkurs chopinowski muzyka klasyczna fortepian MUZYKA konkurs chopinowski 2020

Finał XVIII Konkursu Chopinowskiego. "Czeka nas różnorodność i wielokolorowość"

- Przed nami finałowe przesłuchania Konkursu Chopinowskiego. Choć specjalnych niespodzianek repertuarowych już nie będzie, ponieważ pianiści mają do wyboru tylko dwa koncerty – w tonacji e-moll i f-moll – to będzie dobra okazja, by skonfrontować swoje doświadczenie z trzech etapów z tym, co tak zróżnicowane grono laureatów zaprezentuje - mówił redaktor Dwójki Andrzej Sułek, który od kilku tygodni relacjonuje wydarzenia z Filharmonii Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski konkurs chopinowski 2020 muzyka klasyczna Beata Stylińska Dwójka

Wiceszef MSZ gra na fortepianie, promując Konkurs Chopinowski. Zobacz spot nagrany w studiu koncertowym Polskiego Radia

W specjalnym spocie sekretarz stanu w MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk wykonuje na fortepianie walc Des-dur op.64 nr 1. Opowiada o związkach muzyki wielkiego polskiego kompozytora z dyplomacją oraz zachęca do śledzenia etapu finałowego Konkursu Chopinowskiego.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski muzyka klasyczna MSZ fortepian Szymon Szynkowski KULTURA Wydarzenia Fryderyk Chopin

Warszawa uczci pamięć Chopina dźwiękami Requiem. To tym utworem świat żegnał geniusza fortepianu

W 172. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina odbędzie się uroczysty koncert. Tradycyjnie już w ten dzień, w świątyni, w której spoczywa serce kompozytora, wykonane zostanie Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta, którym świat muzyki żegnał w Paryżu genialnego polskiego twórcę.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA POLSKA Fryderyk Chopin muzyka klasyczna koncert koncerty regiony mazowieckie Warszawa

"To niesamowite, że jego muzyka podbija serca ludzi na całym świecie". Premier o twórczości Chopina

- Muzyka Fryderyka Chopina podbija serca ludzi na całym świecie. Łatwo w niej rozpoznać polski charakter - ocenił w swoim podcaście premier Mateusz Morawiecki, zachęcając do poznawania twórczości tego wybitnego kompozytora podczas trwającego Konkursu Chopinowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA społeczeństwo Fryderyk Chopin konkurs chopinowski MUZYKA muzyka klasyczna Mateusz Morawiecki

Z salonów na listy przebojów. Jak twórczość Chopina przenikała do muzyki popularnej?

Spójrzmy na dorobek naszego kompozytora z innej perspektywy. Kiedy Chopin stał się nie tylko kompozytorem narodowym, lecz także powszechnym dobrem popkultury? Jakimi to szło drogami, trybami, transkrypcjami? Jak doszło do tego, że jego kompozycje stały się dobrem powszechnym? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Małkowska Fryderyk Chopin MUZYKA muzyka hp Pop Jazz muzyka klasyczna konkurs chopinowski 2020 konkurs chopinowski

Alberto Ferro: moim marzeniem jest dojrzewanie z muzyką Chopina

- Marzę o udziale w Konkursie Chopinowskim od 2010 roku i bardzo uważnie śledzę dokonania wszystkich uczestników. Może to wyda się dziwne, ale nie zależy mi na zwycięstwie. Chciałbym jednak zostać dostrzeżony, może nawet zapamiętany. Gdyby udało mi się dostać do finału, wykonałbym po raz pierwszy koncert Chopina z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. To byłoby dla mnie niezmiernie poruszające przeżycie - mówił Alberto Ferro, jeden z uczestników XVIII Konkursu Chopinowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Monika Pilch Dwójka konkurs chopinowski konkurs chopinowski 2020 KULTURA muzyka klasyczna