more_horiz
PR24 Portal
Section05

muzyka ludowa

Koncert laureatów konkursu "Nasze Muzyczne Źródełko" w sobotnie południe

1 kwietnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert laureatów trzech odsłon konkursu Nasze Muzyczne Źródełko - z lat 2020, 2021 i 2022. Jego organizatorem jest Radiowe Centrum Kultury Ludowej i Polskie Radio Dzieciom. Współorganizator: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Zobacz więcej na temat:  dzieci folk folklor muzyka ludowa muzyka tradycyjna radio dla dzieci

Kołysanki z różnych stron / Колискові з різних сторін

Кожна дитина любить, щоб їй підспівували. Тому сьогодні ми послухаємо колискові з різних регіонів Польщі. / Chyba każde dziecko lubi, kiedy śpiewa mu się do snu. Zatem posłuchamy kołysanek, z różnych regionów Polski.
Zobacz więcej na temat:  wieś folklor folk kultura ludowa tradycja muzyka ludowa muzyka tradycyjna Ukraina

Dzieci z Brodą i muzyka świata / Діти з Бородою та музика світа

Сьогодні запрошуємо вас у музичну мандрівку Європою, а нашими гідами будуть Йошко Брода та гурт Діти з Бородою/Dzieci z Brodą. Dziś zapraszamy na muzyczną podróż po Europie, a naszymi przewodnikami będą Joszko Broda i zespół, któremu przewodzi – Dzieci z Brodą.
Zobacz więcej na temat:  wieś folklor folk kultura ludowa tradycja muzyka ludowa muzyka tradycyjna Ukraina

◑ Nocny reportaż - Projekt Ukrainian corridors | Rozmowa z redaktorem magazynu Glissando, Janem Topolskim

Na początku tego roku polskie wydawnictwo poświęcone muzyce współczesnej Glissando uruchomiło nowy oddział swojej strony o nazwie - Ukrainian corridors - Ukraińskie korytarze «zamień się w słuch». To jest lista rozmów i artykułów o współczesnych kompozytorach ukraińskich i muzyce ukraińskiej, aspektach świata współczesnej muzyki i aktualnych problemach, które pojawiły się po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Strona koncentruje się na rozmowach z muzykami. O perspektywach projektu Ukrainian corridors rozmawiamy z Janem Topolskim – krytykiem muzycznym, współkuratorem projektu i redaktorem magazynu Glissando.
Zobacz więcej na temat:  Muzyka nocą muzyka współczesna Ukraina POLSKA Dania Niemcy muzyka elektroniczna muzyka ludowa

Chopinowskie ballady i pieśni wielkopostne ukraińskiego lirnika

We wtorkowej audycji "Chopin na ludowo" zabrzmiały wybrane Ballady Chopina w interpretacji legendarnego pianisty Friedricha Guldy. Posłuchamy m.in.: Ballady g-moll, op. 23 oraz f-moll op. 52. W audycji także muzyka i opowieści Jan Cebuli, skrzypka ludowego z Kolbuszowej, laureata Nagrody Oskara Kolberga w roku 2017 oraz ukraińskie pieśni wielkopostne w wykonaniu Mychaiło Chaja.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna chopin Kuba Borysiak