X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
muzyka ludowa

Strój komunijny, jego symbolika i znaczenie antropologiczne

Maj kojarzy się wszystkim nie tylko z wiosną w rozkwicie, ale również zgodnie z naszą polską tradycją z okresem organizowania pierwszych komunii świętych. W tym roku jest nieco inaczej ze względu na pandemię koronawirusa i często te uroczystości zostały poprzesuwane. O historii stroju pierwszokomunijnego w "Poranku Dwójki" opowiadała Ewa Rossal, kustoszka Muzeum Etnograficznego w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  folk kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Kędziorek

Kapela Bursów: "Dziwaczka guzowska" to nasza pieśń pochwalna dla Guzowa

- Sąsiadów mam wspaniałych, tolerancyjnych, zawsze kiedy moi bracia przyjeżdżają do mnie grać, to pukają w okna i proszą, żeby grać głośniej. Dookoła wszyscy są bardziej życzliwi dla siebie, każdy ma czas, żeby porozmawiać, pomóc, zapytać o to, czy szczególnie u starszych osób jest wszystko w porządku - mówiła Wiola Fijałkowska.
Zobacz więcej na temat:  folk #folkwdomu MUZYKA folklor muzyka ludowa

Rafał Bałaś: uczniowie bardziej mobilizują się do pracy

- To mnie pozytywnie zaskoczyło, ale rzeczywiście większość ćwiczy chętniej, bo w domu mogą do lekcji sięgać w dowolnym momencie, kiedy mają ochotę i pozytywne nastawienie. Jedno to to, że uczą się dla siebie, a drugie - żeby się tym dzielić. Chcemy im to umożliwić - mówił twórca instrumentów, muzyk, pedagog związany z Fundacją Braci Golec z Beskidu Żywieckiego.
Zobacz więcej na temat:  folk #folkwdomu MUZYKA folklor muzyka ludowa