more_horiz
PR24 Portal
Section05

muzyka rozrywkowa

Anna Will zaprasza na "Muzyczną Jedynkę"

W audycji pojawią się piosenki, które miały swoją premierę w ostatnie dni lata. Będą to m.in.: nowa propozycja eurowizyjnej Blanki oraz intrygujący utwór Natalii Lesz. Nie zapomnimy o urodzinach jednego z najważniejszych współcześnie włoskich piosenkarzy, czyli Zucchero. W  audycji ponadto nagranie z płyty tygodnia i zaproszenia na niedzielny koncert Sanah, a także na piątkową Scenę Szpilmana gdzie wystąpi Krystyna Giżowska.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Anna Will

Krzyk wściekłej młodzieży. Nirvana, "Nevermind" i cień sukcesu

Wszystko jest tutaj kultowe: słynna okładka z bobasem, piosenki, z których niemal każda stała się przebojem, wreszcie - legenda Kurta Cobaina, frontmana zespołu Nirvana. "Nevermind", drugi studyjny album grupy, ukazał się w USA 24 września 1991 roku i od razu zmienił oblicze muzyki rozrywkowej. Nie tylko w Ameryce.
Zobacz więcej na temat:  Nirvana muzyka rozrywkowa Rock Pop USA płyta Płyty album albumy kultura masowa zespół HISTORIA Ameryka Północna Stany Zjednoczone

Zobacz wyniki aktualnego notowania "Mojej listy przebojów" [WIDEO]

Po wakacyjnej przerwie powróciła "Moja lista przebojów", czyli 10 najlepszych piosenek mijającego tygodnia, zaprezentowanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki. Nowości i wielkie powroty, utwory ze świata i przegląd hitów z Polski. Każdego tygodnia inne notowanie, które specjalnie przygotują poszczególni redaktorzy. Ostatnie wydanie audycji poprowadził Robert Kamyk.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Robert Kamyk

Anna Will zaprasza na "Muzyczną Jedynkę"

O godz. 13:30 porozmawiamy z Karoliną Ważną o jej albumie "To takie Ważne(j)". Godzinę później nasze studio odwiedzą Edyta i Jacek Chrzanowscy, czyli duet KiM, w związku z premierą albumu "Opowieści". Ponadto, przez dwie godziny audycji będzie można posłuchać wartościowej muzyki i dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek o artystach. Usłyszymy również utwory z naszej "Płyty tygodnia". Na "Muzyczną Jedynkę" zaprasza Anna Will. 
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Anna Will

Homo Homini ponad pół wieku na scenie. Aleksander Nowacki: jestem z natury optymistą

Teksty do muzyki skomponowanej przez naszego gościa pisał sam poeta Edward Stachura. Aleksander Nowacki, bo o nim mowa, niedawno zdecydował się na powrót do Homo Homini. Jak się okazało, zespół po ponad 50 latach wciąż zyskuje kolejnych fanów. A w "Czasie pogody" artysta opowiedział o m.in. o niegasnącej popularności pewnego przeboju oraz o swoim sposobie na radość z życia.
Zobacz więcej na temat:  homo homini Zbigniew Krajewski Aleksander Nowacki muzyka rozrywkowa

Zobacz wyniki aktualnego notowania "Mojej listy przebojów" [WIDEO]

Po wakacyjnej przerwie powróciła "Moja lista przebojów", czyli 10 najlepszych piosenek mijającego tygodnia, zaprezentowanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki. Nowości i wielkie powroty, utwory ze świata i przegląd hitów z Polski. Każdego tygodnia inne notowanie, które specjalnie przygotują poszczególni redaktorzy. Najbliższe wydanie audycji poprowadziła Ula Kaczyńska.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Ula Kaczyńska

46. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw - festiwalowe granie w otoczeniu flory

Festiwalowa scena, olbrzymia handlowa strefa ogrodniczo-roślinna na najważniejszych ulicach miasta, branżowe wydarzenia, wielobarwna parada, najlepsze lokalne smaki w czasie wielkich degustacji - trwa 46. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Patronem medialnym wydarzenia jest Program 1 Polskiego Radia, z którego Kamil Wicik poprowadził "Muzyczną Jedynkę".
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Skierniewice muzyka rozrywkowa

Nowy singiel "Niewidzialni". Blue Café: pasja jest po to, aby nie bać się tworzyć

"Niewidzialni" to najnowszy singiel Blue Café, będący zapowiedzią nowej płyty. - Są piosenki, które muszą otwierać drzwi - mówi o nim w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Rurak-Sokal, lider zespołu. Blue Café świętuje w tym roku 25-lecie działalności artystycznej. Czy rzeczywiście "na maksa", jak twierdzi Dominika Gawęda?
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy muzyka rozrywkowa Blue Cafe Dominika Gawęda Paweł Rurak-Sokal

Adam Bieranowski – pianista zakochany w muzyce i perkusji

"Serdeczne dźwięki" odwiedził multiinstrumentalista, który znalazł się w interesującym punkcie muzycznej kariery. Zawodowe spełnienie może działać usypiająco, jednak Adam Bieranowski czuje, że to nie jest moment na delektowanie się sukcesem, lecz na intensywną pracę i poszukiwanie coraz to ciekawszych artystycznie przestrzeni dla rozwoju kreatywności i kunsztu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mateusz Krautwurst MUZYKA fortepian muzyka rozrywkowa muzyka fortepianowa

PR24 "To nie jest fikcja, to prawdziwe historie". Marek Kaliszuk o swojej płycie "Inny nie będę"

- Piszę o określonej sytuacji i emocji, co dla mnie może oznaczać coś innego niż dla drugiego człowieka. Myślę, że każdy słuchacz może po swojemu utożsamiać się z tymi tekstami, choć są one bardzo intymne, ale staram się to pisać tak, by trochę to dawało do myślenia i by człowiek się zastanowił nad tym, co słyszy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Kaliszuk o swojej płycie "Inny nie będę" wydanej przez Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA muzyka rozrywkowa Agencja Muzyczna

Mija 40 lat od wydania legendarnych "Nowych sytuacji" Republiki. Krzywański: mieliśmy spójny przekaz

- Pierwsze piosenki na tę płytę powstały wiosną 1981 roku, a zamykaliśmy ją piosenkami, które powstały na początku 1982 roku. Zespół powstawał wtedy, tworzył repertuar, więc siłą rzeczy ten album był efektem tego, co przygotowywaliśmy na koncerty - opowiada w "Muzycznej Jedynce" Zbigniew Krzywański, współtwórca, kompozytor i gitarzysta Republiki, o albumie "Nowe sytuacje". W tym roku mija 40 lat od premiery materiału. 
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik muzyka rozrywkowa Republika album Zbigniew Krzywański Grzegorz Ciechowski

"Zatańcz". Singiel tria Lisha & The Men. "Chcemy doprowadzić do powstania płyty"

Lisha & The Men to wyjątkowe trio tworzone przez Tomasza Konfederaka, Piotra Mikołajczaka i aktorkę Joannę Liszowską. Artyści podzielili się już z fanami singlem zatytułowanym "Zatańcz". To jednak dopiero początek ich muzycznych planów. - Chcemy doprowadzić do powstania płyty - podkreśla Konfederak. 
Zobacz więcej na temat:  joanna liszowska muzyka rozrywkowa lata 70 lata 90 MUZYKA Tomasz Konfederak

Brazylijskie rytmy i słowiańska wrażliwość. Dorota Miśkiewicz z nowym albumem "Bons Amigos"

Muzyczne połączenie kultur, kontynentów, stref klimatycznych i czasowych. Wokalistka Dorota Miśkiewicz wspólnie z Toninho Hortą, gitarzystą i światową gwiazdą latin jazzu nagrała album pt. "Bons Amigos". W "Muzycznej Jedynce" przedpremierowo mogliśmy posłuchać utworów z nowej płyty Doroty Miśkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Dorota Miśkiewicz Brazylia muzyka rozrywkowa album